The Wonderful 101

Ajax87

Human RetroDatabase
Joined
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
3.565
Αντιδράσεις
465
Το παιχνιδι βγαινει Q2 του 2013 απο την Platinum games αποκλειστικα για το Wii U .To concept απο τι εχω καταλαβει , ειναι οτι εχεις μια ομαδα υπερηρωων (καρικατουρες , γενικα φαινεται να ειναι χιουμοριστικο παιχνιδι) και προσπαθεις να σκοτωσεις καποια τερατα(Εξωγιηνοι;; ) που επιτιθονται και να σωσεις τον κοσμο! Ειναι καπως περιεργο το gameplay οπως φαινεται απο τα βιντεο που εχω δει ως τωρα , ελεγχεις τους ηρωες και επιτιθεσαι με ολους μαζι ειτε τους ενωνεις φτιαχνοντας ενα μεγαλο "οπλο" (Σπαθι,Γροθια,Πιστολι) για να εξοντωσεις τους εχθρους. Το παιχνιδι φαινεται αρκετα ενδιαφερον για να δουμε!

[video=youtube;-XzUct7SpdE]

 
Το The Wonderful 101 ειναι ενα απο τα παιχνιδια που περιμενω πως και πως για το Wii U.Eιναι ενα Pikmin style παιχνιδι φαινεται φανταστικο και πανεμορφο,εχει επιβεβεωθει απο την NINTENDO αλλα και την Platinum games οτι θα τρεχει στα 1080p,60fps και φυσικα και μονο που το εχει αναλαβει ο Ηideki Kamiya λεει πολλα.Ωσοι γουσταρουν τα pikmin οπως εγω θα το λατρεψουν και ωσοι ειναι κατοχοι Wii U να ειναι σιγουροι οτι θα ειναι ενα απο τα κορυφαια παιχνιδια τη κονσολας.
 
Οπτικά φαίνεται ενδιαφέρον. Έχει ένα παράξενο στυλ που είναι καρτουνίστικο αλλά έχει κάποια πολύ ρεαλιστικά εφέ και υφές.
 
metalcandyman είπε:
Οσοι γουσταρουν τα pikmin οπως εγω θα το λατρεψουν

Εγω δεν ξερω απο Pikmin μπορει να το εχω υποτιμησει ως παιχνιδι , αλλα αυτο (To Wonderful 101) μου φαινεται πολυ καλο και ελπιζω οτι θα ειναι! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απο τι φαινεται το παιχνιδι δεν θα ειναι μεγαλο σε διαρκεια.

Ο Hideki Kamiya της Platinum Games ειπε :

“If u hate to finish a game the

next day u buy it, u better not

play TW101. I focus on how it is

fun, not how long it lasts till the

ending.”
 
Δεν γουσταρω τα μικρα παιχνιδια και το εχω πει πολλες φορες.Υπαρχει ομως μια διαφορα απο παιχνιδι σε παιχνιδι που εχει μικρη διαρκεια.Αν το παιχνιδι ειναι 10 ωρες πχ αλλα οι 9,5 ωρες ειναι gameplay και δραση οπως φαινεται οτι ειναι το Wonderful 101 δεν εχω κανενα προβλημα γιατι θα το ευχαριστηθω.Αν απο της 10 ωρες οι πιο πολλες ειναι βιντεακια κλπ να με λειπει.Αμα θελω να δω ταινια βλεπω ταινια και οχι να δω ταινια με μυρωδια gameplay οπως ενα σωρο παιχνιδια που υπαρχουν και τα εκθιαζουν κιολας.
 
Τελικα μαλλον δεν θα υπαρχει προβλημα με την διαρκεια του παιχνιδιου , ο Atsushi Inabata (Producer στην Platinum Games) εγραψε στο Twitter τα παρακατω :

“So it looks like ‪@PG_Kamiya‬ has caused another bit of controversy. What he is saying is his basic approach to how he creates an action game.

 


“The idea is rooted in that you shouldnʼt pad your game with content users wonʼt enjoy in order to control play time to the end of the game. It isnʼt something he wants to do, or thinks you should do.


 


“BTW, if you didnʼt know ‪@PG_Kamiya‬ is the kind of game director who will pack as much content into the game as he can until he is satisfied. If we were to give in to all of his desires, the game weʼd ship would probably be some super-long action game that no one would beat.


 


“Iʼve been teamed up with ‪@PG_Kamiya‬ as his producer for a long time now, and game length is something Iʼve never once worried about. That means both the length of a single play-through and the replayability of the game. Never worried once. Never. Actually, my job really is to be the one who says ʽThis is too %^&* long! Cut it!ʼ


 


“Of course, even though ‪@pg_kamiya‬ didnʼt intend for people to jump to their own conclusions, they did. In this case, that conclusion was ʽSo TW101 is going to be short then?!ʼ


 


“Let me make my own conclusion: TW101 will be so much fun you are going to wear out your Wii U GamePad. You will have plenty of fun playing it for the first time, and just as much fun playing it over and over again. Actually, the Wii U GamePad is pretty sturdy, so you probably wonʼt wear it out… And Iʼm sorry I canʼt explain to you in exact terms why I think you will have so much fun with TW101.


 


“I promise there will be plenty of news about the game in the days and weeks to come. But I will say this – Everyone here is working incredibly hard to make sure you say two things about TW101. One: Iʼm happy I bought a Wii U! — Two: Iʼm happy I bought The Wonderful 101!”


http://mynintendonews.com/2013/04/30/platinum-games-producer-responds-to-wonderful-101-game-length/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρωτότυπο και ωραίο...τι άλλο να ζητήσει κανείς στη σημερινή εποχή!!
 
Καινουργιο Trailer απο το σημερινο Mini Direct

 
Το παρακατω ειναι το σημερινο Direct για το Wonderful 101.Πραγματικα το παιχνιδι ειναι απιστευτο και ειναι εκπληκτικα ολα αυτα στα 1080p 60fps επιβεβεωμενα απο την NINTENDO και την Platinum.Φαινεται οτι σωστα ηταν τα λογια του Kamiya που ειπε πριν λιγες μερες οτι για το συγκεκριμενο παιχνιδι εργαστηκαν οι περιισοτεροι που εχουν εργαστη για οποιοδηποτε παιχνιδι απο την Platinum.

[video=youtube;AyKR-myMjZU]


Kαι το καλητερο ειναι οτι απο της 6 το απογευμα ειναι διαθεσιμο Demo του παιχνιδιου οποτε μην χανετε δευτερολεπτο και κατεβαστε το οι τυχεροι κατοχοι Wii U οπως θα κανω εγω το βραδυ :D

YΓ: Το Demo ειναι 985ΜΒ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για μενα σιγουρη αγορα οταν βγει τελος του μηνα! :) .
 
Αξιολογο το βλεπω .Ευχομαι να τα παει καλα στην αγορα και ο κοσμος να ασχοληθει γιατι φενεται να αξιζει σαν τιτλος
 
Χθες το βραδυ εβαλα να κατεβει το Demo και σημερα βρηκα ευκαιρια να το παιξω.Ηξερα απο πριν το φανταζομουνα δηλαδη μαυτα που εβλεπα και διαβαζα οτι ειναι παιχνιδαρα αλλα το διαπιστωσα και στην πραξη.Τα γραφικα και η ταχυτητα του παιχνιδιου ειναι απιστευτα και μεχρι να παρω χαμπαρι τι γεινεται ειχα χασει την μπαλα.Μετα απο λιγο παιχνιδι ομως που πηρα πρεφα και καταλαβα τι γεινεται με της κινησεις οπως sword,gun αλλα και τα unite morphs combos λυθηκαν τα χερια μου και ξεδειπλωθηκε μπροστα μου η μαγια του παιχνιδιου.Πραγματικα ανυπομωνω να κυκλοφορησει το παιχνιδι δεν εχω να πω κατι αλλο για τωρα.
 
Δεν έχω δοκιμάσει καν το Pikmin 3 εγώ μιας και είμαι στο εξοχικό εδώ και αρκετές ημέρες. Φαντάζομαι ότι θα είναι φανταστικό παιχνίδι, απο ότι είδα στο Direct. Λϊγο χαοτικό μου φαίνεται και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να παρακολουθήσω την εξέλιξη της μάχης με τόσα να συμβαίνουν γύρω μου.
 
Κρίμα γιατί φαίνεται καλό παιχνιδάκι πάντως. Δηλαδή, εάν έπαιρνα ποτέ Wii U θα το είχα σίγουρα στα υποψήφια.
 
Δεν αξιζει να παει ετσι μια τετοια προσπαθεια. Γκρινιαζει ο κοσμος οτι θελουν κατι "φρεσκο" και διαφορετικο και οταν ερχεται ενας καλος τιτλος που ειναι εκτος των κλασσικων τις Nintendo δεν πουλαει τι να πω;

Σκεφτομαι οτι ισως εχει πολλους που το πηραν ψηφιακο γιατι εχει εκπτωση 30% αν εχεις το pikmin3.
 
Πίσω
Μπλουζα