To Κακο ΙΙ ...ζητούνται Zombies!!!

picture.php


Nα μπαίνουμε και στο πετσί του ρόλου σιγά σιγά...

picture.php


Τα ίδια κι από 'δω...

picture.php


Βλέποντας και τον Κων/νο εδώ,μάλλον πολύ σοβαρά το πήρα εγώ,πολύ νωρίς...! :D

picture.php


"Θύρα 3:Η μεγάλη σφαγή"

picture.php


Μικρό break για τσιγάρο...

picture.php


Χαμός στη θύρα 3...!

picture.php


Εντελώς psycho βλέμμα,έτοιμος για το ελληνικό "Ψυχώ" ο Κων/νος !!!

picture.php


Δεν έβρισκα τα τσιγάρα εδώ,ίσως ; :D

picture.php


E,να μη φάμε και κάτι υπό τις σκηνοθετικές οδηγίες ;

picture.php


Διακρίνονται 2 από τους πρωταγωνιστές (με το κίτρινο και την παραλλαγή ) και ο σκηνοθέτας (με το καρό πουκάμισο )

picture.php


Ωπ,να και οι άλλοι 2 πρωταγωνιστές..!

picture.php


Στρατιά από zombies...!

picture.php


To ζόμπι μας παρέλυσε..;!;

picture.php


Ω ναι,έχει πλάκα σήμερα !
 
picture.php


Κι άλλα zombies...!

picture.php


E,εδώ πλέον ξέφυγε το πράγμα,πάει προς Texas chainsaw massacre..! :D

picture.php


Damn,κοίτα πώς έγινες :rofl:

picture.php


Ναι,κι όμως,είναι κι άλλα zombies...

picture.php


Έλα,πάμε ξανά την τελευταία σκηνή !

picture.php


Στρατιά κανονική..

picture.php


Μια ακόμη από τις αρκετές κοπέλες που θελήσανε να πάρουν μέρος στο γύρισμα...

picture.php


Το γύρισμα έχει τελειώσει,εγώ έχω σχετικά επιτυχώς καθαριστεί,ο Κων/νος όχι και τόσο,and we took our last photo....

Λοιπόν,μάλλον φαίνεται ότι περάσαμε καλά,διασκεδάσαμε πολύ,γενικά ήταν ένα διαφορετικό ξεκίνημα ημέρας...

Βέβαια πήγε 08:00-16:00 τελικά,φουλ οκταωράκι δηλαδή !

(τα ένσημά μας...!!! :D )

Ας αφήσω όμως τον Κων/νο να σχολιάσει και θα επανέλθω για να συμπληρώσω κι εγώ....
 
Ρεεεεε...δεν σας ξαναμιλάω ! :precry: :cry:
 
Ηλία,έγινε παρεξήγησις...

Βασικά εμάς μας είπαν ότι αδειάσανε 1-2 θέσεις κι αν θέλαμε να πάμε αντί για την επόμενη φορά.Για εσένα ξέραμε ότι είσαι για το β' γύρισμα,μαζί με μια παρέα σου,οπότε και γι' αυτό υποθέσαμε ότι δεν σε πήρανε τηλ....

Μη στεναχωριέσαι καθόλου όμως,έχει ακοοοοόμη γυρίσματα πολλά....!!

(Μέχρι και στο Λαύριο αρχές Σεπτέμβρη...! )
 
manos426f είπε:
Ηλία,έγινε παρεξήγησις...Βασικά εμάς μας είπαν ότι αδειάσανε 1-2 θέσεις κι αν θέλαμε να πάμε αντί για την επόμενη φορά.Για εσένα ξέραμε ότι είσαι για το β' γύρισμα,μαζί με μια παρέα σου,οπότε και γι' αυτό υποθέσαμε ότι δεν σε πήρανε τηλ....

Μη στεναχωριέσαι καθόλου όμως,έχει ακοοοοόμη γυρίσματα πολλά....!!

(Μέχρι και στο Λαύριο αρχές Σεπτέμβρη...! )
Άστα αυτά...εσύ φταις για όλα!!! αχαχαχαχαχα :xm:

Οκ πάντως....όπως προείπα έχω σκάσει από τη ζήλια με τις φωτογραφίες.

Ελπίζω όταν θα με πάρουν τηλέφωνο για το επόμενο γύρισμα να έχω χρόνο...και να μην έχω πήξει στη δουλειά!!!

Για πείτε τώρα λεπτομέρειες?

Το αίμα τι ήταν?

Πως περπατούσατε?

Τα εφέ ποιοι τα έκαναν?

Κόσμος πολύς?
 
Χα χα χα χα!!! Το απόλαυσα πραγματικά!!! :bow:

Μπράβο ρε manos426f!!! :headbangdude:

Αυτό σημαίνει οτι θα σας δούμε στην ταινία, με τον Κωνσταντίνο;;;

Πάντως καλό θα ήταν να σας είχαν και λίγο μακιγιαζ παραπάνω (λίγη σκισμένη σάρκα, you know) - Βρήκα λόγο να γκρινιάξω έ; :D

Όπως και να'χει, φαίνεται εκπληκτική εμπειρία...

Μπράβο παιδιά!!! :bow:
 
Plink είπε:
Για πείτε τώρα λεπτομέρειες?Το αίμα τι ήταν?

Πως περπατούσατε?

Τα εφέ ποιοι τα έκαναν?

Κόσμος πολύς?

Το αίμα φίλε ήταν γλυκόζη με λίγο χρώμα,πολύ νόστιμο δηλαδή ! :D

Δεν έπαιζε αργό,μακρόσυρτο περπάτημα αλά Ρομέρο Ηλία,αλλά κανονικότατο -αλα zombie- τρέξιμο..!

Η σημερινή μέρα -μέχρι που φύγαμε εμείς- δεν είχε οπτικά εφέ.Κόσμος αρκετός θα έλεγα,το πολύς είναι σχετικό και μάλλον υπερβολικό.Οι κομπάρσοι,τα zombies,ήμασταν νομίζω κοντά 30 άτομα και όλο το crew της παραγωγής (σκηνοθέτης,βοηθοί,πρωταγωνιστές,μακιγιέρ,υπεύθυνη ρούχων κτλ ) καμιά 15-20αριά άτομα ακόμη...

DINO είπε:
Αυτό σημαίνει οτι θα σας δούμε στην ταινία, με τον Κωνσταντίνο;;;
Που να ξέρουμε...;!;

Σκέψου όμως ότι όλο αυτό στην ταινία θα είναι,πόσο,2-3 λεπτά και τα κοντινά πλάνα τα τραβήξανε στο τέλος με κάποια άλλα παιδιά που κρατήσανε,οπότε να φαινόμαστε εγώ και ο Κων/νος καθαρά σε κάποια από τις σκηνές,λίγο δύσκολο μάλλον...

Θα δούμε όμως,πού ξέρεις ! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
manos426f είπε:
Το αίμα φίλε ήταν γλυκόζη με λίγο χρώμα,πολύ νόστιμο δηλαδή ! :D
Εγώ τόσα χρόνια γιατί νόμιζα ότι χρησιμοποιούσαν ketchup; :rolleyes:

Άντε παιδιά! Και εις ανώτερα! :thumbup: (Η επόμενη ταινία να είναι του Αγγελόπουλου! :D )
 
nessie είπε:
Εγώ τόσα χρόνια γιατί νόμιζα ότι χρησιμοποιούσαν ketchup; :rolleyes:
Άντε παιδιά! Και εις ανώτερα! :thumbup: (Η επόμενη ταινία να είναι του Αγγελόπουλου! :D )
Η ketchup είναι πιο ακριβή ...σκέψου πόσα λίτρα χρειάζονται...δεν αξίζει! :cool:
 
Όπως είπε και το πρωί ο Μάνος, "όλοι δικαιούμαστε 15 λεπτά θεαματικότητας".

Μόνο που εμείς ξεπατωθήκαμε 8 ώρες, να ανεβοκατεβαίνουμε κερκίδες με 40- βαθμούς ζέστη,

για να εξασφαλίσουμε ... "λίγα δευτερόλεπτα θεαματικότητας" ! :D

Πάντως η εμπειρία είχε πολύ φάση.

Παίδες, το σιρόπι-αίμα είναι ένα ΔΡΑΜΑ !

Κόλλαγε το ματωμένο πουκάμισο με τις τρίχες μου, και με το που πήγαινα να κινηθώ,

άκουγα συνεχώς χρατς-χρουτς ! Πονάει αυτή η άτιμη η χαλάουα ! :precry:

Ηλία, υποθέτω ότι είστε στην ομάδα του Σεπτέμβρη (εγώ μπήκα ως επιλαχών μάλλον,

και παρακάλεσα να πάρω άλλο ένα άτομο μαζί μου, κάτι που ευτυχώς δέχτηκαν).

Εγγυημένα πάντως, θα περάσετε καλά.

Επίσης γνωρίσαμε διάφορες καλτ περσόνες, και γενικά περάσαμε πολύ φίνα.

Στο σημείο που στριμοχνώμσταν σε κάτι κάγκελα, κυνηγώντας τους πρωταγωνιστές,

έπεσε βέβαια τρελό σπρωξίδι (αλλά Θύρα-7) και έτσι μετά το 3ο πλάνο, αποτραβηχτήκαμε στους "πίσω".

Σίγουρα άξιζε πάντως η εμπειρία.

Επίσης έτσι όπως πέφταμε ο ένας πάνω στον άλλο, μόλις "ξεχωριζόμασταν", άκουγες κάτι "αχ-ουχ"

καθώς οι ματωμένες μπλουζες των μισών, κολλάγανε με τις τρίχες των άλλων, οπότε είχε και δεύτερη δόση χαλάουα !

Επίσης για γερές αντοχές, ήταν η φάση που στριμοχνώμασταν 40 άτομα σε ένα χώρο 8x8,

και κάναμε ότι βγαίνουμε από τις θύρες του γηπέδου.

Δε φαντάζεστε πόσο άσχημα μυρίζουν 40 ιδρωμένοι τύπου, με σκισμένα ρούχα,

ξεραμμένα ζουμιά, υπό δαιμονισμένο ήλιο, σε έναν τόσο μικρό χώρο.

Σίγουρα τα αληθινά ζόμπι μυρίζαν ελιγότερο άσχημα.

Όμως, αυτές οι μικρές "δυσκολίες" είναι που έχουν πλάκα,

και που στο τέλος θυμάσαι.

Ο ήλιος έβραζε, και όποτε ερχόταν ο τυπάκος με το παγούρι με το δροσερό νερό,

τον υποδεχόμασταν σα θεό και τρέχαμε όλοι αφηνιασμένοι να πιούμε.

Για άιμα μπορεί να μι διψάγαμε πολύ, αλλά για νερό ...

Αξιοσημείωτες στιγμές, όταν κάποιοι καλέσανε το 100 (προφανώς νόμιζαν ότι σφαχτήκανε τίποτα συμμορίες)

και φυσικά οι αντιδράσεις των περαστικών, που μέρα-μεσημέρι βλέπανε τύπους γεμάτους αίματα και σκισμένα ρούχα,

να κυκλοφορούν στο δρόμο.

Πολλοί οδηγοί μένανε άφωνοι, άλλοι τρόμαζαν και μερικοί γύρναγαν πίσω να δουν μήπως χρειαζόμαστε βοήθεια !

Επίσης, ένα μεγάλο ευχαριστώ στο φίλο Μάνο που μου έκανε την τιμή να πάμε μαζί.

Άριστη παρέα, και ως γνήσιος σινεφίλ, ήταν ιδανικός για τέτοια φάση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
exetlaios είπε:
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο φίλο Μάνο που μου έκανε την τιμή να πάμε μαζί.Άριστη παρέα, και ως γνήσιος σινεφίλ, ήταν ιδανικός για τέτοια φάση
Ανταποδίδω στο έπακρο,κι έχω κι ένα λόγο παραπάνω να σε ευχαριστήσω που κατάφερες και με ξύπνησες μετά κόπων και βασάνων,ύστερα από το χθεσινό μου ξενύχτι,και δεν έχασα την εμπειρία αυτή....!

Ειδικά εμείς που για τον οποιοδήποτε λόγο έχουμε κάτσει Αθήνα Αυγουστιάτικα,τελικά χρειαζόμαστε κάτι να μας διαφοροποιεί τουλάχιστον τα Σ/Κ.Κι αυτή η ημέρα ήταν όντως ένα ξεχωριστό Σαββάτο...!

Όντως γνωρίσαμε cult μορφές (λογικότατο,εκεί που ήμασταν άλλωστε!) και σπεύδω να επιβεβαιώσω το βάσανο του κολλημένου σιροπιού στις τρίχες!

(Αν παρατηρήσετε μάλιστα στην τελευταία κοντινή μου photo,έχω ξηλώσει το λάστιχο του λαιμού της μπλούζας ολοσχερώς,γιατί πολύ απλά δε γινόταν αλλιώς,υπέφερα...! )

Εντύπωση προκάλεσε το γεγονός ότι σε ΚΑΜΙΑ,μα ΚΑΜΙΑ σκηνή δεν υπήρξε διακοπή λόγω γέλιων..!!!!!

Δε ξέρω πώς έγινε,αλλά ΚΑΝΕΙΣ δε γελούσε !(Κάτι που μάλλον πρέπει να έκανε εντύπωση και στην ομάδα παραγωγής...)

Και δεν ήταν καθόλου δύσκολο,ούτε θα ήταν περίεργο να σταματήσει ο οποιοσδήποτε στα καλά καθούμενα και να πλαντάξει στο γέλιο με όλα αυτά που κάναμε...!Ακόμη απορώ μ' αυτό ομολογουμένως...!
 
Απίστευτοι!!!!!!!!!!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχω ομως μια απορία: Κων/νε, τη βέρα την έβγαλες; Αλλιώς θα ήσουν το πρώτο δεσμευμένο ζόμπι. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!1
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άλλα παραλειπόμενα που μου έρχονται τώρα στο μυαλό.....

1)Δύο κοπελίτσες δεν αντέξανε πάνω από 2 ώρες στο πέρα-δώθε στις κερκίδες και μετατράπηκαν σε απλές θεάτριες του γυρίσματος...

2)Είχαμε 2-3 πολύ καλοκάγαθα εμφανισιακά άτομα που πραγματικά,όσο και να ήθελες,δε σε έπειθαν για ζόμπι,κι ευτυχώς που δε κοιταζόμασταν μ' αυτούς,αλλιώς το γέλιο θα ήταν μάλλον αναπόφευκτο...!

3)Το 100 που ανέφερε κι ο exetlaios!

Κάποιος,πολύ πιθανόν μέσα σε συρμό του ΗΣΑΠ,που δε μπόρεσε/πρόλαβε να καταλάβει τι γινόταν,ειδοποίησε την αστυνομία,βλέποντάς μας αιματοβαμμένους όλους !

ΚαραLOL !

4)Ελληνική παραγωγή...

Χαλαρά,δίχως άγχος όλα,με ρέγουλα,ξέρετε τώρα...

Βέβαια μπορεί να τράβηξε 1+ ώρα παραπάνω το γύρισμα εξ' αιτίας αυτού,αλλά αν σε 40- βαθμούς ζέστη,που τρέχεις σαν το ζώο πάνω-κάτω τις κερκίδες,έχεις και κάποον να σου φωνάζει,προφανώς θα εκνευριστείς ασχήμως...

Οπότε,σοφή επιλογή συμπεριφοράς από μέρους τους θα έλεγα...

Θα θυμηθώ κι άλλα προς σχολιασμό στάνταρ...
 
Η αστυνομια τελικα ήρθε; :D
 
Ναι ρε,εννοείται,το είπαμε....!

Ήρθαν,είδαν ότι επρόκειτο περί γυρίσματος,είδαν την άδεια για γύρισμα και φύγανε...
 
Rygar είπε:
Η αστυνομια τελικα ήρθε; :D
Ήρθε ξερά !

Και είδαν 40 ματωμένους και σκισμένους τύπους, να κάθονται στο πεζοδρόμιο και να τους χαιρετάνε !

Όταν δώθηκαν εξηγήσεις από την παραγωγή, το περιπολικό αποχώρησε.

Πάντως σε λίγη ώρα, θα ξαναβάλω ΤΟ ΚΑΚΟ #1 να δω.

Μέχρι να βγει και επίσημα το #2.
 
exetlaios είπε:
Πάντως σε λίγη ώρα, θα ξαναβάλω ΤΟ ΚΑΚΟ #1 να δω.Μέχρι να βγει και επίσημα το #2.
Ρε συ,αυτό ακριβώς έλεγα να κάνω κι εγώ αργότερα..!!

(μια και δεν τα κατάφερα το ξημέρωμα που σου έλεγα...)
 
Tο #1 δεν το εχω δει παντως. Νομιζω είχε βγει στο σινεμα πριν 2-3 χρόνια, ή κάνω λάθος;
 
Rygar είπε:
Tο #1 δεν το εχω δει παντως...
Χάνεις,έστω κι αν δε παίζουμε εγώ κι ο Κων/νος ! :D :D :D

(Σοβαρά τώρα,αν ΔΕΝ σου αρέσουν τα splatter movies,ΜΗΝ το δεις ! )

exetlaios είπε:
Η δε δηλωση της παραγωγής ότι "το ψεύτικο αίμα βγαίνει με νερό" , ήταν ίσως η πιό άκυρη δήλωση της ημέρας.Για να έρθω στα ίσα μου (και μάλιστα όχι τελείως) έκανα 4 χέρια λούσιμο και 3 φορές μπάνιο.
ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ που δεν είχα πολύ σιρόπι στο κεφάλι..!

Ρε συ,απορώ με αυτούς που τους βουτήξανε τα μαλλιά στο σιρόπι τι θα κάνανε...!

Την μπλούζα πάντως εγώ ζήτησα και την πήρα αναμνηστική με τα σιρόπια πάνω....!

(Αν και κάτι μου λέει ότι ΔΕΝ γίνεται να την κρατήσω έτσι !!! :D )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα