To μεγαλειο της Amstrad

Κορυφαίο το σχόλιο οτι ο 6128 είναι ανώτερος του st. Επειδή τυχαίνει να παίζω σε rgb τηλεοραση 50hz (crt) και τα 2 μηχανήματα είναι σαν να συγκρινεις f16 με σαιτες που πεταγαμε στο σχολείο :p
 
E ,μιλαει για το καλυτερο τεχνικα παιχνιδι του Amstrad Plus πλησιαζει αν οχι ξεπερνα παιχνιδια του ST δεν ειναι τοσο far off.
 
Το σίγουρο είναι ότι με την εξαίρεση του Dino στην Ελλάδα τα cpc είναι πιο αγαπημένα από τα st. Οπότε τα στηρίζουμε περισσότερο από τα εστιά ( :p ) και λέμε και καμιά υπερβολή για να πικάρουμε το αχώνευτο μηχάνημα ;)
 
Οκ, το καλυτερο παιχνιδι του CPC plus ειναι τεχνικα καλυτερο απο καποια παιχνιδια του ST, σιγα το πραγμα, εγω εχω δει παιχνιδια του ps2 που ειναι χειροτερα απο megadrive, δειτε το guierrilla Strike στο ps2 και θα καταλαβετε.
 
Aardvark είπε:
Kαι ο Batman με AMSTRAD ανδρωθηκε.
Ντάξει μωρέ... Παιδάκι ήταν, δεν ήξερε... του έδωσαν εκεί ένα Amstrad να παίζει μούμπλε-μούμπλε και ταμπλ τράκον και το κάνατε θέμα...

Ο άνθρωπος βρήκε το δρόμο του όταν μεγάλωσε. Άλλωστε όλοι μας έχουμε κάνει λάθη σε μικρή ηλικία...

Ακολουθεί πραγματική φωτό του ηθοποιού σε μεγαλύτερη ηλικία, τραβηγμένη σε ανύποπτο χρόνο

Δείτε τον πόσο ευτυχισμένος ποζάρει σπίτι του αγκαλιά με τον Ψωμιέρα, δίπλα από ένα πόστερ της αγαπημένης του εταιρείας!test2.jpg :p :p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάλαβες τώρα τί σου κάνει στο μυαλό και στον ψυχισμό η ψωμιέρα; Κάτι ξέρω που αποφεύγω να κάνω παρέες με τέτοια άτομα, φτου μακριά από μας...
 
Τα home μηχανηματα -κονσολες με βαση μονο τις ικανότητες σε γραφικά - κινηση-ηχο μετα απο ατέλειωτες ώρες gaming (όχι με βαση τα παιχνίδια που αλλάζει η σειρα)

Απο το καλυτερο στο χειροτερο με 10 το αριστα

SNES 9 (10 αν είχε καλύτερη ανάλυση)

PC VGA 8

Megadrive 8

Amiga 7

PC engine 7

St 6

Master system 6

6128 plus 5

C64 5

Nes 5

Atari 8bit 4

6128 3

Spectrum 128 2

Atari 2600 :p 1
 
Browsing σε sites ,sms σε κινητα ,email, spectrum games download (το πληκτρολογιο ειναι αυτο του spectrum) ,oλα αυτα σε τηλεφωνο το 2000.

 
Άουτζ!!! :(

Κάτι μου θυμίζει αυτό! :coffee:

Νομίζω ότι εκείνο τον καιρό, κάτι είχε πάρει το αφτί μου, για ένα σατανικό σχέδιο της Amstrad, που είχε ως σκοπό να εκμεταλλευτεί τα παλαιά - παροπλισμένα ZX-Spectrum games!:gun:

Έλεγαν λοιπόν, ότι η έτοιμη - πολυπληθής, βιβλιοθήκη του γομολάστιχα, φάνταζε ιδανική (εξαιτίας των χαμηλών hardware απαιτήσεων) για να αναπαραχθεί από κάποια τηλέφωνα της εταιρίας. Υπήρξε επίσης και η κακή φήμη ότι η Amstrad θα έκανε χρήση των δικαιωμάτων και θα κυνηγούσε την ανεξέλεγκτη διακίνηση των spectrum games που κατέβαιναν κατά κόρων για χρήση από emulators κτλ.

Ευτυχώς πάτωσε....
 
Το πηρα και εγω ολο χαρα λογω ονοματος και ειδα μετα κατι Made in P.R.C και tr στο website.
Περασμενα μεγαλεια ..

amstrad.jpg
amstrad1.jpg
 
Ολα ξεκινησαν απο το παρακατω και μπηκαμε στο τριπακι των καλυτερων specs και τωρα ξοδευουμε ενα καρο λεφτα για καρτες γραφικων.

IMG_20231225_112443.jpg
 
dragon ninja..."i am bad"!!!! Τώρα για τον αν ξοδεύουμε για καρτες γραφικών....μπήκα στο δίλημμα πρόσφατα διότι μου ζήτησε ο γιος gaming pc...του πήρα ενα pc5 σλιμ και τέλος! Μπορεί να έπεσε το "κάστρο" και να πήρα κονσόλα στο σπίτι μου μετά από 40 χρόνια home και pc gaming όμως δεν το μετανιώνω...πολύ ακριβό σπορ πλέον το pc gaming!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα