To ThinkGeek πουλαει καινουργια Dreamcast!!!

Δεν θελω να γινω κακος - αλλα καινουργια ntsc DC πωλουνται συνεχεια - δεν ειναι κατι πρωτοφανες αυτο με το thinkgeek - επισης δεν ειναι περιεργο που υπαρχει τετοια ποσοτητα απουλητου stock απο Αμερικη εδω και 10 χρονια.

Συμφωνω με τον Keeper οτι προκειται για την undead console αλλα επισης προκειται και για την unsold console..
 
Δεν ξέρω για Dreamcast, αλλά το thinkgeek πουλάει υπέροχα μπλουζάκια!

Πάντως μόνο και μόνο γι' αυτό αξίζει να έχει κανείς Dreamcast

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7oUyFJBTOAc]YouTube - DC - Delicious
 
Καλά, ChrisTOS, είσαι απίστευτος !! Πρέπει να είσαι ο πιό Demάς του φόρουμ ! Άν πάρω dream θα το τσεκάρω, φοβερό soundtrack !! Γενικά μαζεύω μουσικές απο τα demos, για να τα έχω ή και να τα παίζω σε parties/events, αυτό μπαίνει στην downbeat/ambient playlist πάραυτα....θυμίζει Xerxes και ολίγον απο downtempo goa του '94, ειδικά στο τέλος του με αυτήν την ταξιδιάρικη synth line...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γραφουνε στο site πως περιμενουνε restock απο καινουργιες κονσολες και χειρηστηρια.
 
Paspartoo είπε:
Δεν θελω να γινω κακος - αλλα καινουργια ntsc DC πωλουνται συνεχεια - δεν ειναι κατι πρωτοφανες αυτο με το thinkgeek - επισης δεν ειναι περιεργο που υπαρχει τετοια ποσοτητα απουλητου stock απο Αμερικη εδω και 10 χρονια.
Συμφωνω με τον Keeper οτι προκειται για την undead console αλλα επισης προκειται και για την unsold console..

Χαρούλα Αλεξίου είπε:
Όταν παίρνω φόρα, φόρα κατηφόρακι ο Θεός ο ίδιος δε με σταματά

Ζήλεια μου, ζήλεια μου

με σένα η καρδιά μου είναι ζωντανή

μίλα μου, μίλα μου

μα φύγε όταν έρθει εκείνος να με βρει
Ούτε εγώ θέλω να γίνω κακός, απλά αυτό ακούω τώρα... :diablotin:

(mp3 στο νέο μου DC για να μην πει κανείς κακός άνθρωπος ότι είμαι εκτός θέματος) :p :p:p
 
Συμφωνω με τον Keeper οτι προκειται για την undead console αλλα επισης προκειται και για την unsold console..

Eσεις πιστευεται για δυο χρονια που εμεινε στην αγορα ( και τρια στην γαπωνεζικη) Πουλησε λιγο?

Δεν το νομιζω
 
cast128dreams είπε:
Συμφωνω με τον Keeper οτι προκειται για την undead console αλλα επισης προκειται και για την unsold console..

Eσεις πιστευεται για δυο χρονια που εμεινε στην αγορα ( και τρια στην γαπωνεζικη) Πουλησε λιγο?

Δεν το νομιζω
 
Για να μεινει ομως μονο 2 χρονια στην αγορα, προφανως πουλησε λιγο - ή τουλαχιστον λιγοτερο απο οσο επρεπε για να μεινει και αλλο. Ακομα και το (κατα καποιους) αποτυχημενο Gamecube εμεινε στην αγορα μεχρι τελους και πουλησε τα διπλα και βαλε κομματια.

Η προταση μου ομως που παρεθεσες πριν - μιλουσε περισσοτερο για την Αμερικανικη αγορα που προφανως το DC δεν πουλησε καθολου - ξαναλεω οτι εδω και μια δεκαετια (σχεδον) πωλουνται ακομα καινουργια NTSC μηχανηματα - αυτο δεν το εχω ξαναδει.
 
To Dreamcast στην αμερικη πουλησε και ο λογος που σταματησε σε δυο χρονια ηταν οχι οτι δεν πουλαγε..πουλαγε αλλα σε ποιο μειωμενο ρυθμο εφοσον βγηκε το ps2..Mην ξεχνας οτι το Dreamcast εσπασε ολλα τα ρεκορ απο της πωλησης του πρωτου psx..

Η sega τα σταματησε απο της copies(κατ εμε...εχει πολες απολειες)

Το Dreamcast πουλησε περιπου 10 εκατομηρια κοματια παγκωσμιος μεσα σε τρια χρονια.

δεν ειναι και λιγα
 
Ρε παιδιά γιατί το κουράζετε;Ωραίο το Dreamcast αλλά μη μου το συγκρίνεται με το Playstation.Απλά είναι άνιση μάχη.Και με το να βγαίνετε και να λέτε ότι πούλησε κιόλας μία αποτυχημένη κονσόλα σαν το Dreamcast ε μόνο καλό στην εικόνα σας δεν κάνετε.

Btw όσοι λένε ότι το Dreamcast σταμάτησε λόγω πειρατίας δεν ξέρουν τι τους γίνεται.Σε μία εποχή που η DSL σύνδεση δεν υπήρχε καν πως είναι δυνατόν να σταμάτησε λόγω πειρατίας;Κάθε άλλο εαν είχε πιάσει το κόλπο με την πειρατία θα είχε γίνει ότι και με το Playstation,δηλαδή θα ήταν μεγάλη επιτυχία.Η Sega το σταμάτησε γιατί πολύ απλά δεν μπορούσε να πουλήσει απολύτως τίποτα.Ακόμα και όταν η Sony έβγαλε ανακοίνωση πως δεν θα μπορέσει να βγάλει αρκετά units για πούλημα μέσα στο Χειμώνα του 2000,η Sega αν και κατέβασε τιμή σε λιγότερο από το μισό του PS2 δεν κατάφερε να πουλήσει τίποτα.Για αυτό και το απέσυραν τελειώς.

Live with it.
 
Δεν ισχυει επισης οτι το μηχανημα επαθε ζημια απο τις αντιγραφες. Η sega πληρωσε ολα τα λαθη του παρελθοντος μεσω του dreamcast.
 
Paspartoo είπε:
Θες να μου το εξηγησεις λιγο παραπανω αυτο ?

Eνοειτε!!!

Και για να μην μπερδευεστε σου μιλαω στους πρωτους μηνες boost πωλησεων...

Και για του λογου το αληθες

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=j3NfgF08EQE&feature=related]YouTube - The History Of Sega Dreamcast (Part 1/2)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
f2bnp είπε:
Ρε παιδιά γιατί το κουράζετε;Ωραίο το Dreamcast αλλά μη μου το συγκρίνεται με το Playstation.Απλά είναι άνιση μάχη.Και με το να βγαίνετε και να λέτε ότι πούλησε κιόλας μία αποτυχημένη κονσόλα σαν το Dreamcast ε μόνο καλό στην εικόνα σας δεν κάνετε.Btw όσοι λένε ότι το Dreamcast σταμάτησε λόγω πειρατίας δεν ξέρουν τι τους γίνεται.Σε μία εποχή που η DSL σύνδεση δεν υπήρχε καν πως είναι δυνατόν να σταμάτησε λόγω πειρατίας;Κάθε άλλο εαν είχε πιάσει το κόλπο με την πειρατία θα είχε γίνει ότι και με το Playstation,δηλαδή θα ήταν μεγάλη επιτυχία.Η Sega το σταμάτησε γιατί πολύ απλά δεν μπορούσε να πουλήσει απολύτως τίποτα.Ακόμα και όταν η Sony έβγαλε ανακοίνωση πως δεν θα μπορέσει να βγάλει αρκετά units για πούλημα μέσα στο Χειμώνα του 2000,η Sega αν και κατέβασε τιμή σε λιγότερο από το μισό του PS2 δεν κατάφερε να πουλήσει τίποτα.Για αυτό και το απέσυραν τελειώς.

Live with it.
ΜΜΜΜΜΜΜΜ κατι μας ειπες τωρα!!!!.....Οταν η Sega εχει χασει τοσο πολλα λεφτα και επενδυσεις με saturn,32 X και MEGA CD,νομιζεις οτι εχει τα περιθωρια να αντεξει και την πειρατεια?Εδω το Ν64 εχει κασετες και το Gamecube εχει mini disc..Μηπως αυτα δεν ηταν τυχαια? Και ελαβαν τα μετρα τους?.Μηπως η nitendo γνωριζε οτι η πειρατεια μπορει να βαλει λουκετα με ολλο αυτο το μονωπολιο του Playstation?...Ολοι χανουν απο της copies εκτος απο της δικιες μας τσεπες...Και μην μου λες για ADSl τοτε γιατι τα μαγαζια στα Μεγαρα οταν πρωτο εφερναν αντιγραφες Dreamcast τρεξαν ολοι μαζι και παραγγελνανε με 10 ευρο την μια.Και τα γνησια στα ραφια απουλητα για μηνες....και φαντασου στην αθηνα.Το εζηζα αυτο γιατι το αγορασα το 1999....Ξερεις τι σημαινει αυτο σε μια εταιρια?

Και αφου δεν υπαρχαν οι συνδεσεις ADSL τοτε γιατι τα μαγαζια να πουλανε copies?Kαι γιατι να κυκλοφοριση το Sonic adventure 2 και shen mue 2 εν'ετη 2000-2001 και ολοι μου οι γνωστοι που ηχαν dreamcast να το εχουν copies.....αφου ADSL δεν υπηρχε τοτε...

Επισης μην μου μιλας για PS2 γιατι εδω μιλαμε για ΚΟΝΣΟΛΑ και οχι για DVD players. :sealed:

Μηπως φταει και αυτο για την sega οτι τοτε το PS2 ηταν το ποιο φτηνο dvd player της αγορας

πιστευω πως μαλλον
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To Dreamcast ξεκινησε φοβερα εντυπωσιακα.Υπηρξε κοιλια πωλησεων αργοτερα, αλλα μετα το κατεβασμα της τιμης ξαναρχισε να πουλαει παρα πολυ καλα.

Το προβλημα δεν ηταν οι πωλησεις αλλα το γεγονος οτι η Sega εχανε αρκετα λεφτα για καθε DC που πουλαγε (κατι αντιστοιχο ειχαμε και με το ΧΒΟΧ1 αλλα η MS ειχε φραγκα απο πισω).
 
cast128dreams νομίζω δεν έχει νόημα να συνεχίσω.Έχεις αποδείξει περίτρανα πόσο fanboy είσαι και δεν μπορείς να δεχτείς απλά πως νίκησε ο καλύτερος.

Μείνε λοιπόν εσύ να πιστεύεις ότι θέλεις,δεν θα τσακωθούμε κιόλας επειδή βλέπει ο καθένας τα πράγματα από την μία πλευρά μόνο.
 
f2bnp είπε:
cast128dreams νομίζω δεν έχει νόημα να συνεχίσω.Έχεις αποδείξει περίτρανα πόσο fanboy είσαι και δεν μπορείς να δεχτείς απλά πως νίκησε ο καλύτερος.Μείνε λοιπόν εσύ να πιστεύεις ότι θέλεις,δεν θα τσακωθούμε κιόλας επειδή βλέπει ο καθένας τα πράγματα από την μία πλευρά μόνο.
Kοιτα οποιος λει την αποψη του δεν νομιζω να ειναι και fanboy...

Τωρα σχετικα με τον καλητερο που λες...To ps3 ειναι το ποιο high end συστημα στην αγορα..καλητερο απο το wii και το XBOX 360...Συμασια εχει ομως ποιος πουλαει περισοτερο...

http://www.vgchartz.com/

Η sega για μενα εκανε λαθη marketing.
 
@cast128dreams

Σαν χρήστης δεν με ενδιαφέρει τι <<πουλάει>> το μέγηστο που θα αγορασω είναι απο μία κονσόλα όπως και να έχει,συμασια για μένα έχει η κονσόλα/συστημα να με καλύπτει ή να το γουστάρω.δε θέώ να σε απογοητευσω αλλα τι επιχηριμα των πωλήσεων το χρησιμοποιουν τα fanboys.No worries ομως και εγω είμαι έτσι με τη miggy αλλα πρωτιμώ τον όρο οπαδός :D
 
ναι το βρικαμε τωρα ολοι fanboy..και στο κατω κατω οπαδος να ειμαι πειραξα κανεναν.. :D
 
Απλα φανταστειτε τι εχει να γινει εαν Sega τωρα βγαλει ενα παιχνιδι για Dreamcast,εστω και ενα Virtua Tennis 2009.Η κοινοτητα του Dreamcast ειναι τοσο δυνατη που θα σπευξουν ολοι να το αγορασουν.Πιστευω θα κανει τις καλυτερες πωλησεις ακομα και απο το Wii,αλλα ακομα και σε αυτο κοιμουνται πιστευοντας οτι δεν θα πουλησουν καθολου.

Μια προσπαθεια δεν θα εβλαπτε ;)
 
Πίσω
Μπλουζα