To ThinkGeek πουλαει καινουργια Dreamcast!!!

Gryzor

Human RetroDatabase
Joined
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.759
Αντιδράσεις
69
Ω ναι, ειναι αληθεια! Μονο ( ;) $99. Δυστυχως:

-Ειναι τα αμερικανικα

-Το TG χρησιμοποιει ενα κουριερ (ξεχναω ποιο) που στα περναει ΠΑΝΤΑ απο τελωνειο. Για να στο εκτελωνισουν θελουν ?90, ενω αν θες να το εκτελωνισεις εσυ σου ζητανε με το κλημερα ?20 μονο για να σου δωσουν τα χαρτια που χρειαζονται.

Κανενας φιλος να μας στειλει κανενα;;;;
 
σορυ αλλα με τα ιδια λεφτα δεν παιρνεις ενα pal treamcast καινουργιο και εισαι αρχοντας
 
Eεεε ναι, κι εγω που δεν θελω treamcast??
 
99$ Dc + 90 τελωνείο + 40$ μεταφορικα = 230$ ~ 176ε

Σχεδόν τα ίδια στη σούμα και ευρωπαικό να μην σκάς με boot disk κλπ
 
Ρε παιδιά,sorry κιόλας,αλλά δεν είναι πάρα πολλά 150+ ευρώ για κονσόλι περασμένης γενιάς ;;;
 
Κατά την γνώμη μου είναι, ειδικά αν λάβεις υπόψη ότι με λίγο μεγαλύτερα ποσά (χοντρικά 200 ευρώ) παίρνεις κάποια από τα Γιαπωνέζικα Limited Edition Dreamcast (Regulation 7, Hello Kitty κυρίως...) που είναι πολύ καλύτερα από ένα απλό Αμερικάνικο DC από άποψη γοητείας και εμπορικής αξίας και σχεδόν πάντα είναι και σε άψογη κατάσταση.

Για να μην μιλάμε στον αέρα, ιδού ένα πρόχειρο παράδειγμα.

R7 για 185 λίρες με EMS shipping=206 ευρώ με σημερινή ισοτιμία. H' αυτό εδώ στα 239$/184 ευρώ shipped. Και σίγουρα αυτά τα δύο δεν είναι το καλύτερο παράδειγμα που μπορείς να βρεις αν ψάξεις και περιμένεις λίγο καιρό.

Το catch εδώ είναι ότι το Limited Edition θα έχει την ίδια ή και μεγαλύτερη αξία για κάμποσα χρονάκια ακόμα και σαν used, ενώ το new απλό Αμερικάνικο με το που θα το ανάψεις θα πάει η εμπορική του αξία στα 20$. :)
 
manos426f είπε:
Ρε παιδιά,sorry κιόλας,αλλά δεν είναι πάρα πολλά 150+ ευρώ για κονσόλι περασμένης γενιάς ;;;
Μα φυσικά, απλά κουβέντα να γίνετε :D Θα συμφωνήσω περί των special edition.
 
Μπορει καποιος να αγορασει ανα πασα στιγμη ολοκαινουργιο και σφραγισμενο αμερικανικο μηχανημα για 80$ (χωρις μεταφορικα) απο το αμερικανικο ebay, οπου το στελνουν και Ελλαδα.

Για το thinkgeek εχω ακουσει παρα πολλα προβληματα και δεν θα δοκιμαζα να αγορασω απο εκει.
 
Μουάχαχα DC-NTSC με πόσα; Γιατί δεν ρωτάτε τον Pooky που έχει στοκάρει αποθήκη με δαύτα :D :D :D Πάντως είναι αθάνατα ρε φίλε...
 
Ε; Άκουσα το όνομά μου; Ήρθα.

Απαράδεκτη τιμή. Όπως λέει και ο φίλος Ambu με τα χρήματα που θέλουν για ένα, έχω πάρει 4 και ένα κάρο περιφερειακά, (λίγο παραπάνω κόστισαν όλα).
 
Καλα ολα αυτα που λετε, αλλα... καινουργια;
 
Sold out!

Οπώτε.... ψάξτε αλλού!
 
manos426f είπε:
Ρε παιδιά,sorry κιόλας,αλλά δεν είναι πάρα πολλά 150+ ευρώ για κονσόλι περασμένης γενιάς ;;;
Ενώ 150? για Amstrad 6128+ είναι νορμάλ; :p :p
 
Το να χρησιμοποιείς Amstrad δεν είναι έτσι και αλλιώς normal. Τελεία. :diablotin:
 
DarkSynbios είπε:
Στο Yahoo.com-Videogames κανανε ενα μικρο αφιερωμα και την επιστροφη του Dreamcast στην αγορα τις Αμερικης απο την ThinkGeek.com.
http://videogames.yahoo.com/events/playback/playback-42/1310463

AAAAAAAAAA αυτα ειναι..το yahoo εκανε αφιερωση στο Dreamcast και μαλιστα να σιγκρινει ξανα με το PS2..βαση τιμων και παιχνιδια!!!!
 
Και τρελό quote απο το DC Junkyard :

The undead console has risen! Quite a few online shops have been selling (out of) brand new Dreamcast's and this has led to the video above from Yahoo games. "It's a good thing consoles can't eat brains, because it's certianly the first time we've heard of one coming back from the dead!" Wahahaha!
:D :D:D

All hail the undead console :headbangdude: :headbangdude:
 
Πίσω
Μπλουζα