To XBOX Live! επιτελους και στην Ελλαδα [10 Νοεμβρη 2010]

Να αναφέρω κάτι που με ξενέρωσε αφάνταστα με το Ελληνικό xbl... Γύρισα το account μου σε Ελλάδα και πήγα να κατεβάσω / αγοράσω το deathspank. [ame=http://www.youtube.com/watch?v=3xjZE-xOZM8]deathspank Ως δια μαγείας το παιχνίδι είχε εξαφανιστεί! Και ενώ πριν με Αμερικάνικο και Ιρλανδικό account το έβλεπα κανονικά τώρα με Ελληνικό λέει αυτό "Αυτή η προσφορά δεν ισχύει στην περιοχή σας ή έχει λήξει."

Άμα είναι και μας κόβουν content τότε ποιό το νόημα του Ελληνικού xbl;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Haros είπε:
Εγώ το έκανα και δεν βρήκα κάποιο πρόβλημα. Εκτός από αυτό
captureyg.jpg


στο account μου, που υποθέτω είναι επειδή δεν έχουν βάλει μετάφραση Ελληνική σε εκείνο το σημείο :p
και στο xbox δημοσιοι υπαλληλοι??? :p
 
DarkSynbios είπε:
Εγω εκανα ενα εξτρα λογαριασμο γιατι θελω να κρατησω το αλλο. Το ψευδωνυμο μου ειναι MisoKatsu128. Οποιος θελει ας μου κανει προσθηκη^^

XAXAXAXA. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ AVATAR ΣΟΥ. Κάποιος το ανέφερε και νόμιζα ότι έκανε πλάκα. Friend Request sent.
 
pooky(1) είπε:
Εδώ έλεγα και για 7η!!!!!! :) :)

Jedah είπε:
XAXAXAXA. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ AVATAR ΣΟΥ. Κάποιος το ανέφερε και νόμιζα ότι έκανε πλάκα. Friend Request sent.
Δωράκι σε όσους κάνουν gold από Ελλάδα είναι.:Ρ

Πάντως ΑΠΑΙΤΩ και Κρητική παραδοσιακή φορεσιά και Ποντιακή, ΤΩΡΑ!:Ρ
 
Jedah είπε:
XAXAXAXA. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ AVATAR ΣΟΥ. Κάποιος το ανέφερε και νόμιζα ότι έκανε πλάκα. Friend Request sent.
Ευχαριστω φιλε μου! ^^ Ειναι ολα τα λεφτα παντως! :D
 
Ρε παιδιά, σύμφωνα με το επίσημο site του Xbox, ότι έχω αγοράσει από το Marketplace πρέπει να είναι στην κονσόλα κατα το Migration γιατί δεν θα μπορώ να το ξανακατεβάσω. Αν δηλαδή κάνω Migration και κάποια στιγμή σβήσω κάτι από τον σκληρό, το έχω χάσει για πάντα; Τι λογική του παραλόγου είναι αυτή;
 
Jedah είπε:
Ρε παιδιά, σύμφωνα με το επίσημο site του Xbox, ότι έχω αγοράσει από το Marketplace πρέπει να είναι στην κονσόλα κατα το Migration γιατί δεν θα μπορώ να το ξανακατεβάσω. Αν δηλαδή κάνω Migration και κάποια στιγμή σβήσω κάτι από τον σκληρό, το έχω χάσει για πάντα; Τι λογική του παραλόγου είναι αυτή;


Jedah, τα λέει σε περίπτωση που αυτά που έχεις αγορασμένα δεν είναι διαθέσιμα στο marketplace που μετακινείσαι. Επειδή έχω το Deathspank για παράδειγμα, αν το έσβηνα και έκανα το migration, δεν θα μπορούσα να το ξανακτεβάσω. Σε περίπτωση όμως που μπεί αργότερα, θα μπορώ εφόσον η αγορά έχει καταγραφεί να το ξαναπάρω. Εξακολουθεί να είναι παράλογο, αλλά δεν χάνεις το παιχνίδι. Στο λέω γιατί συνέβη σε άλλους που μπήκαν πρίν απο εμάς και έχασαν για λίγο περιεχόμενο. Εγώ πάντως τα έχω όλα τα αγορασμένα στην κονσόλα :p

status είπε:
Δωράκι σε όσους κάνουν gold από Ελλάδα είναι.:Ρ
Πάντως ΑΠΑΙΤΩ και Κρητική παραδοσιακή φορεσιά και Ποντιακή, ΤΩΡΑ!:Ρ
Εγώ θέλω Αμαλίες και Μπουμπουλίνες θυλικά άβαταρ! Δεν κατάλαβα! Οι άντρες γινόμαστε κοτζάμ τσολιάδες και οι κοπέλες την βγάζουν με ένα κασκολάκι; ΑΙΣΧΟΣ! :p
 
Όσοι πήρατε τον τσολιά... Σας ήρθε κωδικός μόλις κάνατε update σε gold; Έβαλα gold αλλά δεν μου έδωσε τσολιά :(
 
Marioland είπε:
Εγώ θέλω Αμαλίες και Μπουμπουλίνες θυλικά άβαταρ! Δεν κατάλαβα! Οι άντρες γινόμαστε κοτζάμ τσολιάδες και οι κοπέλες την βγάζουν με ένα κασκολάκι; ΑΙΣΧΟΣ! :p
Κ εγώ μαζί σου, κ κανένα κασκόλ ομάδων, και πλήρης εξελληνισμός του dashboard πλιζ :)
 
status είπε:
Κ εγώ μαζί σου, κ κανένα κασκόλ ομάδων, και πλήρης εξελληνισμός του dashboard πλιζ :)
Ελπίζω να συμβεί κι αυτό. Ελπίζω οτι το Facebook και Twitter app είναι εκτός για λόγους μετάφρασης. Επίσης, ελπίζω σε συνεργασίες με ελληνικά κανάλια όπως είναι το SKY Player για την μεγάλη Βρετανία και ένα δικό μας ελληνικό παιχνίδι του στύλ 1 vs 100 (που ναι μέν έχει τελειώσει, αλλά είπαν οτι θα κάνουν κάτι άλλο χρησιμοποιώντας την τεχνογνωσία που αποκόμισαν. Περιμένουμε...)
 
Ρε παιδιά, οι point cards ειναι ακριβές, ή μου φαινεται? Εχοντας ακόμα το Αγγλικό account μου, παιρνω κάρτες από εδώ:

http://www.goldxbox.gr/#

H κάρτα των 2100 points (για παραδειγμα) κοστίζει 21 ευρω, ενώ η Ελληνική με τα ίδια points κοστίζει 29,90 στο Πλαίσιο.
 
Είναι ακριβές δεν σου φαίνεται... Το goldxbox (και το ebay) είναι η καλύτερη επιλογή.
 
Haros είπε:
Όσοι πήρατε τον τσολιά... Σας ήρθε κωδικός μόλις κάνατε update σε gold; Έβαλα gold αλλά δεν μου έδωσε τσολιά :(
Που πάς χωρίς τσολιά; Και σε έναν γνωστό μου που έφτιαξε τώρα λογαριασμό δεν έδωσε τσολιά. Τι γίνεται τελικά; Πώς μπορείς να αποκτήσεις τον τσαρουχοφόρο;
 
Imgema είπε:
Ρε παιδιά, οι point cards ειναι ακριβές, ή μου φαινεται? Εχοντας ακόμα το Αγγλικό account μου, παιρνω κάρτες από εδώ:
http://www.goldxbox.gr/#

H κάρτα των 2100 points (για παραδειγμα) κοστίζει 21 ευρω, ενώ η Ελληνική με τα ίδια points κοστίζει 29,90 στο Πλαίσιο.
Νομίζω φταίει σε μεγάλο βαθμό το ΦΠΑ και οι μεγάλες φορολογίες τόσο στις κάρτες, όσο και στην υπηρεσία για να τρέξει στην Ελλάδα... Κι εγώ θα συνεχίσω να παίρνω απο goldxbox.
 
Πίσω
Μπλουζα