Total Excess & Shanghai II [Ελληνικα Public Domain Amiga Games]

Πολύ χάρηκα που σας βρήκα λοιπόν... Ψάχνοντας το αρχείο μου βρήκα και την ΑΓΩΝΙΑ.
Και για να το κάνω πιο spicy, δεν μπήκα καν στον κόπο να βάλω Amiga Emulator στο linux μου.
Όπως θα δείτε στη φωτο, τρέχει μέσα σε Linux, που τρέχει WinUAE (σε wine) που τρέχει Amiga!!!
ΟΚ, τα είδα όλα πλέον!

 

Συνημμένα

  • Στιγμιότυπο από 2021-01-04 17-45-23.png
    Στιγμιότυπο από 2021-01-04 17-45-23.png
    856,9 KB · Προβολές: 10
  • Στιγμιότυπο από 2021-01-04 17-43-04.png
    Στιγμιότυπο από 2021-01-04 17-43-04.png
    858,1 KB · Προβολές: 8
  • Στιγμιότυπο από 2021-01-04 17-42-57.png
    Στιγμιότυπο από 2021-01-04 17-42-57.png
    840,3 KB · Προβολές: 9
  • Στιγμιότυπο από 2021-01-04 17-42-43.png
    Στιγμιότυπο από 2021-01-04 17-42-43.png
    838,7 KB · Προβολές: 11
  • Στιγμιότυπο από 2021-01-04 17-39-48.png
    Στιγμιότυπο από 2021-01-04 17-39-48.png
    872,7 KB · Προβολές: 10
Καλησπέρα φίλε Αλέξη ( σωστά το λέω; )! Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.

Μήπως μπορείς να ανεβάσεις την Αγωνία κάπου; Πολύ θα ήθελα να την έχω.
 
Γεια χαρά Wizzy. Τα screenshot των παιχνιδιών δείχνουν πολύ ωραία. Θα τρέξω το Shangai με την πρώτη ευκαιρία.
 
Καλησπέρα φίλε Αλέξη ( σωστά το λέω; )! Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.

Μήπως μπορείς να ανεβάσεις την Αγωνία κάπου; Πολύ θα ήθελα να την έχω.
Καλησπέρα Άκη. Σωστά, Αλέξης.
Με χαρά να το στείλω, αλλά να ξέρεις ότι είναι πιο beta από beta.
Ήταν ένα στοίχημα εκείνο το καλοκαίρι, παίζαμε στο εξοχικό ένα σ/β Αγωνία και μου λέγανε (μόλις είχε κυκλοφορήσει η ΤΑΡΤΑ και με είχαν σε υπόληψη!!!!!!) ότι "αυτό θα ήταν ωραίο παιχνίδι, αλλά αδύνατον να γίνει. Τους είπα ότι θα το κάνω και για να ανεβάσουν τον πήχη, μου ζήτησαν να έχει ναι ένα είδος τεχνητής νοημοσύνης και να παίζεις με την Amiga, δηλαδή να εξομοιώνει τον παίχτη.
Το επόμενο σ/β το είχα έτοιμο, σε αυτή του τη μορφή. Έχει κάποια οπτικά glitches, νομίζω στους πλαϊνούς παίκτες. Αυτά δεν είναι θέμα emulation, ήταν έτσι και στην Amiga. Ειλικρινά δεν το άνοιξα ποτέ από τότε. Το είχα στείλει στη SPIN software και δεν απάντησαν ποτέ, το έβαζαν όμως στα "επόμενα προς κυκλοφορία" για καιρό.

Πες μου που θέλεις να το στείλω.
 
Με χαρά να το στείλω, αλλά να ξέρεις ότι είναι πιο beta από beta.

Είμαστε αρκετά ψυχωμένοι με τη διατήρηση του Amiga software, και ειδικά από Έλληνες δημιουργούς, επομένως ακόμα κι έτσι θα είναι ευπρόσδεκτο!

Όποτε μπορείς, στο alkis21 {AT} gmail.com
 
Λοιπόν, ο Αλέξης είχε την ευγένεια να μου στείλει το παιχνίδι και η οκτάχρονη κόρη μου, ούσα ειδική τόσο στην Amiga όσο και στην Αγωνία, ανέλαβε να το τσεκάρει!

full


Αν και beta, είναι απολύτως playable και διασκεδαστικό!
 
Δεν σε πιστεύω... Το έτρεξες σε αυθεντική Amiga?
Έχεις πάρει το mod που διαβάζει adf από εξωτερική μνήνη;
Πολύ χάρηκα που είδε το φως, μετά από 28 χρόνια! Δεν το έχει παίξει κανείς από την πρώτη παρουσίαση στην παρέα!
Μη σου πω να το συνεχίσω, τον κώδικα τον έχω.
 
Πάντα σε αυθεντική Amiga, και φυσικά όχι από δισκέτα/adf. Στην A1200 έχω SD card 4GB για σκληρό δίσκο, αντέγραψα εκεί τα αρχεία μέσω USB (γιατί έχω βάλει και USB ports) και το έτρεξα! Κι εννοείται θα είναι φοβερό αν το συνεχίσεις!
 
Πίσω
Μπλουζα