Triggerheart Exelica day!

Maddog

Immense Cult RetroFigure
Joined
10 Νοέ 2006
Μηνύματα
4.887
Αντιδράσεις
128
Σήμερα κυκλοφόρησε το Triggerheart Exelica και επισήμως (κάτι που μάλλον αφορά μόνον εμένα...) και "ανεπισήμως" (για τους μη importers) ;)

Για καλή τύχη των μη κατόχων της κονσόλας (φτου σας!), η "ανεπίσημη" έκδοση τρέχει αρκετά καλά στον Chankast εκτός από μερικά προφανή προβλήματα με textures (πχ δεν νομίζω ότι το player sprite είναι σε αυτό το μυστήριο κιτρινάκι :D )

Δείτε τα πρώτα emulated screenshots εδώ:

exelica1ax1.jpg


exelica2yy6.jpg


exelica3xn9.jpg


exelica4vk3.jpg


exelica5vo0.jpg


Εντυπώσεις από το real hardware και περισσότερα για το gameplay αύριο, ξημερώθηκα για να το κατεβάσω και δεν έχω άλλο χρόνο απόψε! :)
 
και όταν με το καλό συναντηθούμε ,τι θα έχει ο Maddog στον σάκκο του ? οεο ? ε ?? :thumbup:
 
Τί μανία και αυτή να τα βάζουν μετά τα μεσάνυχτα που η γυναίκα με το ζόρι και τραβώντας μου το αυτί με έχει ρίξει στο συζυγικό κρεβάτι; Το περιμένω πως και πως, παραφυλάω να το πάρω από τους πρώτους να το λιώσω και βλέπω ΠΑΛΙ τον maddog πρώτο να το κατεβάζει και άλλοι 57 έξυπνοι να το έχουν ολοκληρώσει πολύ πριν από μένα. Πάλι με πιάσατε στον ύπνο.

Άντε και στο Karous τώρα... οεο έρχεται και ΣΚ... οεο θα λιώωωωωωωσωωωωω.... οεο, ευτυχώς έχω 5 χειριστήρια... οεο θα λιώωωωωωωσωωωωω....
 
αντε αλλες 8 ωρες δουλειας ακομα....
 
... πάλι υπερωρίες στο DC θα κάνουμε :biglaugh:
 
Και επειδή είμαστε πωρωμένοι και δεν μπορούμε να περιμένουμε τον Maddog να ανοίξει την ζελατίνα και να σκανάρει για εμάς το cover του παιχνιδιού, καθόμαστε και φτιάχνουμε το δικό μας. (για να μην νομίζετε ότι επειδή είμαστε στο γραφείο και δεν μπορούμε να παίξουμε το παιχνίδι, δεν ασχολούμαστε μαζί του). Βρήκα κάπου εικόνες του εμπρός φύλλου και του οπισθόφυλλου και δούλεψα μόνος μου το πλαϊνό. Hope you like it...

Και βουαλά:

Trigger_Heart_Exelica_CustomDVD_ambu.jpg
 
χμμμ ισως φταιει το γεγονος οτι επιτηδες απειχα απο τα reviews του συγκεκριμενου παιχνιδιου και (για να πω την αληθεια) περιμενα-ελπιζα σε κατι αντιστοιχο του Gigawing2,αλλα σε καμια περιπτωση δεν τιθεται θεμα συγκρισης :(

Μετριο παιχνιδακι με ομορφη μουσικη επενδυση.

Θα του δωσω παλι μια ευκαιρια (ειναι στα γιαπωνεζικα το tutorial οποτε μπορει να μου ξεφευγει κατι που να ανεβαζει το gameplay) και θα επανελθω...
 
Το κατέβασα χθές guys και θα το παίξω σήμερα.... Είναι 3D ή μου φαίνεται, κάπως σαν το Ikaruga?
 
3D ειναι αλλα με καπως φτωχο texturing και οχι ιδιαιτερη φαντασια....το ατιμο το Ikaruga εχει ανεβασει πολυ τον πηχυ και μας εχει κακομαθει...
 
Ναι το Ikaruga είναι φοβερό... κανένα cheat παίζει? εκτός από αυτό που πρέπει να παίζεις 2 ώρες για να δουλέψει.
 
@gtsamour

Το Ikaruga προσπάθησε να το παίξεις χωρίς cheat, γιατί έχει πολλά στοιχεία τακτικής.

Με το να του καθαρίζεις όλους χωρίς να χάνεις, θα χάσεις την ουσία του εν λόγω game

(παίξε 5-6 φορές την πρώτη πίστα και θα καταλάβεις ;) )

Και αναφέρομαι μόνο στο Ikaruga γιατί σε κάτι FPSάκια και τέτοια χρησιμοποιώ κι εγώ cheat κατα συρροή :p :p

Απλώς αυτό το shooterάκι αξίζει να το μάθεις πίστα-πίστα IMHO.

Trust me :thumbup:
 
Ναι αλλά κινδυνεύεις να καταλήξεις σε νευρολογική κλινική, and i'm too old for that
 
ΘΕΛΩΩΩΩ cheat !!!
 
Up στο ΧΒΟΧ Live...800 points
 
Λογικά είναι και HD ... το βράδυ θα σας πώ ;)
 
Πείτε εντυπώσεις μόλις μπορέσετε... :)
 
Παλιό-Μικροσοφτάκηδες πάρτε δρόμο από το DC section ΤΩΡΑ!!! :D
 
(επιτελους το ειπε και καποιος ακομα)
 
Microsoft - SEGA = Συμμαχία :D

(τα μέλη του club της Ninty δεν επιτρέπεται να ποστάρουν εδω :tease: )
 
Πίσω
Μπλουζα