Triggerheart Exelica day!

keeper7k είπε:
Θύμησε μου ΕΝΑ vertical shooter του DC που έπιανε πάνω απο τη μισή οθόνη...
Zero Gunner II :diablotin:

.....και ένας σκασμός από japanese shooters που μπορούσες να παίξεις σε full screen με επιλογή, αλλά έπρεπε η οθόνη να είναι γυρισμένη κατά 90 μοίρες. :diablotin: :diablotin:

Κύριοι μόλις πριν από λίγο είχα την "τιμή" να δω το Trigger Heart στο 360.

Ευχαριστώ πολύ, πάω να το τελειώσω για πολοστή φορά εκεί που ΠΡΕΠΕΙ να παίζεται. ΣτA DC μου φυσικά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν καταλαβαινω τι ΔΕΝ σου αρεσε...αν μπορεις ριξτα να το συζητησουμε

Κατ εμε ειναι βελτιωμενο παντου
 
Σε ποιόν τομέα είναι βελτιωμένο; Φυσικά μπορεί να φταίει το γεγονός ότι έχω τελειώσει το συγκεκριμένο παιχνίδι άπειρες φορές με το DC pad (αλλά και το μαϊμουδιατάν αντίστοιχο) και με ξένισε το χειριστήριο του 360.

Κατά τα άλλα σε ποιόν τομέα το είδες βελτιωμένο; Από πλευράς playability δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ανώτερο, το πολύ ισάξιο. Από πλευράς γραφικών, μπορεί να είναι HD αλλά δεν είχε σε καμία περίπτωση την αίσθηση που έχει κάτω από ένα DC.

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεως το TriggerHeart Exelica αποτελεί όντως έναν άκρως ποιοτικότατο τίτλο του live, αλλά δεν συγκρίνεται με τίποτε η αίσθηση του πραγματικού SEGA hardware. Σαν να το έπαιζες σε emulator ένα πράμα.
 
.....και ένας σκασμός από japanese shooters που μπορούσες να παίξεις σε full screen με επιλογή, αλλά έπρεπε η οθόνη να είναι γυρισμένη κατά 90 μοίρες.
Μα η επιλογή rotate screen υπάρχει και στο 360... :confused:

Επίσης, εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τι εννοείτε. Έχουμε μια παιχνιδάρα στο DC, την μεταφέρουμε αυτούσια σε HD με 5.1 ήχο και δεν έχω ακούσει ακόμη ένα σοβαρό λόγο που δεν αρέσει. :help:

Είναι ουσιαστικά το ίδιο πράγμα με ανανεωμένα visuals.

Το μόνο που μπορώ να δεχτώ είναι οτι σαν gameplay δεν προσφέρει ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω απο την έκδοση του DC και οτι τελικά , αν είσαι ήδη κάτοχος του στο DC δεν έχει να σου προσφέρει κάτι καινούριο και ουσιαστικό.

Αν είχατε αυτό σαν επιχείρημα θα το καταλάβαινα. Τα υπόλοιπα, συγχωρέστε με , αλλα δεν τα πιάνω.... :animrolleyes:

EDIT: Με πρόλαβε ο Pooky και έγραψε το σοβαρό επιχείρημα που περίμενα :D :D
 
Το επιχείρημα ότι είστε σε λάθος section πως σας φαίνεται;

Δεν πάτε να ποστάρετε στο section της εξαποδώ; :D
 
Ρε Τάκη κοίτα ένα Post Παραπάνω PLZ!!!!!!!!!

EDIT: Όλα καλά.

Wally είπε:
Δεν καταλαβαινω τι ΔΕΝ σου αρεσε...αν μπορεις ριξτα να το συζητησουμε
Κατ εμε ειναι βελτιωμενο παντου
So κατ' εσέ 360 rulez και DC sucks????? :mad::mad:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@pooky

Έκανα Edit :D

EDIT: Με πρόλαβε ο Pooky και έγραψε το σοβαρό επιχείρημα που περίμενα :D :D
Α ... και δεν την κάνουμε απο δώ σιγά σιγά μην αγριέψει ο Maddog και μας πάρει στο κυνήγι;; :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έκανα κι εγώ edit.

Φύγετε γρήγορα πριν τον αφήσω ελέυθερο. Του έχω δώσει να καταστρέψει μια full size κούκλα του Mario, αυτό θα τον κρατήσει απασχολημένο για λίγο.
 
Ναι ρε, ούστ!!! :diablotin:

Ειδικά αυτόν τον Wally δεν τον μπορώ καθόλου. Δηλώνει και Sega-κιας πανάθεμά τον! Αν δεις στην αρχή του thread έγραφε για το παιχνίδι πολύ-πολύ μέτρια λόγια και τώρα ξαφνικά που βγήκε σε κονσόλα της M$ το πεθύμησε τρελλά! :p

Edit: 2 λεπτά η καταστροφή του full size Mario, not baaaadddd... :D :D :D
 
Και εδω καποιοι ξεχνανε το πως κρινεται ενα conversion... ;)

Παντα σημειο αναφορας ειναι το original και ο "βαθμος" ειναι το step beyond

Στο συγκεκριμενο εχουμε πολαπλασια αναλυση,καλυτερο ηχο,σωστοτερο-σαφεστερο χειρισμο (controller wise) ,καλυτερη τιμη και περισοτερο challenge (universal leaderboards)
 
Maddog είπε:
Ναι ρε, ούστ!!! :diablotin: Ειδικά αυτόν τον Wally δεν τον μπορώ καθόλου. Δηλώνει και Sega-κιας πανάθεμά τον! Αν δεις στην αρχή του thread έγραφε για το παιχνίδι πολύ-πολύ μέτρια λόγια και τώρα ξαφνικά που βγήκε σε κονσόλα της M$ το πεθύμησε τρελλά! :p

Edit: 2 λεπτά η καταστροφή του full size Mario, not baaaadddd... :D :D :D
Ο Wally κάποτε έγραφε και για την ανωτερώτητα του HD DVD και πόσο σύντομα θα επικρατήσει έναντι του bly ray. Έτσι και έγινε......

Όσο για το Mario πολύ καλός χρόνος. Αύριο θα σου δώσω και μια full size κούκλα της Peach. Ελπίζω να σπάσεις το ρεκόρ σου. :biglaugh::biglaugh:
 
Εγω απλα χαιρομαι οταν παιχνιδια απο σοβαρες κονσολες μεταφερονται με βελτιωσεις στη νεα γενια.

Ετσι ισως και η Sega καταλαβει οτι οι αηδιες που κυκλοφορει τωρα τελευταια (εξαιρω Sumo,AM2) -τυπου Mario Sonic Olympics,Wii Nights και λοιπες ιεροσυλιες - ειναι μπουρδες και οτι οι gamers διψανε για αξιοπρεπη revisits παλαιων τιμημενων franchises...

Ενα @@@ Vectorman ρε παιδιαααα
 
Wally είπε:
(γράφει και μερικά ακόμα...)
I love him, I love him, I loooooooovveeeeee him!!!! :worship:

Δεν με λες σύντροφε, στην "καλύτερη τιμή" σίγουρα έχεις βάλει μέσα και το κόστος του hardware που χρειάζεται για να παίξεις; Η΄αυτό δεν το πλήρωσες γιατί το πήρες δωρεάν από την ακατονόμαστη; :p

Για να μην πούμε καν ότι το ακριβές κόστος του συγκεκριμένου software στο DC είναι μάλλον μηδέν για όλους σας εκτός από εμένα;

Για την ανάλυση, το πολλαπλάσιο της χρησιμοποιείται για να μεγαλώσουν τα borders, άρα άκυρο.

Για τον ήχο δεν έχω ιδιαίτερη άποψη, αλλά νόμιζα ότι αν κάτι μπορεί να παίξει CD quality audio (μπορούν όλα εδώ και χρόνια...) δεν μπορείς να ακούσεις και πολύ περισσότερη ποιότητα, εκτός αν επενδύσεις σε κανά στούντιο. Τι εννοείς ακριβώς;

Όσο για τον χειρισμό, όποιος θέλει απόλυτη ακρίβεια σε αυτή την κατηγορία παιχνιδιών παίρνει ένα arcade stick και δεν δοκιμάζει καν με κανένα pad. :)

@pooky: η Peach θα πάρει περισσότερο χρόνο. Το καλό σκι απαιτεί την ώρα του, δεν φτάνουν 2 λεπτά... :D

Άντε, βγάζω τον σκασμό τώρα, (παρά)μίλησα! :) :) :)
 
Καλα για την τιμη,εισαι σωστος..υπαρχουν λιγοι εντιμοι (εγω δεν συμπεριλαμβανομαι)

Για την αναλυση,εισαι foul.Εχει αλλαξει και η κατακορυφη και η οριζοντια αναλυση.

Για τον ηχο...το 5.1 "δινει" στο gameplay

Για το χειρισμο...δυστυχως ειμαι δεξιοχειρ οπως σχεδον ολοι οι Ελληνες οποτε τα σταυροχεριασματα δεν τα "κατεω"

Αν καταφερω και κανω την XBOX-Tomahawk μοντιφα μου και στα DC-ια μου...πασο
 
@ Wally: Συμφωνούμε, η SEGA σήμερα αποτελεί μια προσβολή της εταιρείας που κάποτε υπήρξε, δεν έχει κανένα νόημα ύπαρξης, είναι ένα μίασμα, μια ιεροσυλία και μισή.

@ Maddog: Σίγουρα για τον ήχο θα εννοεί το 5.1. Ναι καλά. Έλεος. Μια χαρά είναι και από τη μονοφωνική 14άρα CRT οθόνη που έχω για DC gaming.

BTW, HD προβόλι θα παίξει σπίτι, αλλά 5.1 ήχος ΠΟΤΕ. Έτσι για σπάσιμο.

Wally είπε:
Καλα για την τιμη,εισαι σωστος..υπαρχουν λιγοι εντιμοι (εγω δεν συμπεριλαμβανομαι)Για την αναλυση,εισαι foul.Εχει αλλαξει και η κατακορυφη και η οριζοντια αναλυση.

Για τον ηχο...το 5.1 "δινει" στο gameplay

Για το χειρισμο...δυστυχως ειμαι δεξιοχειρ οπως σχεδον ολοι οι Ελληνες οποτε τα σταυροχεριασματα δεν τα "κατεω"

Αν καταφερω και κανω την XBOX-Tomahawk μοντιφα μου και στα DC-ια μου...πασο
Για τον ήχο, τι ακριβώς δίνει το 5.1 στο gameplay; παλιότερα στα ουφάδικα που δεν ακούγαμε καθόλου ήχο τα παιχνίδια ήταν unplayable δηλαδή;

Όσο για το arcade stick, όλα είναι θέμα συνήθειας τελικά Εδώ καταντίσατε να παίζετε FPS με joypad, εκεί θα κολλήσουμε;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οταν "σκαει" απο πισω το λεφουσι...και το βλεπεις και το ακους. ;)

BTW και ασχετο,FPS,TPS χωρις 5.1 χανει 30% του experience ΙΜΗΟ
 
Wally για τον περιφερειακό ήχο θα συμφωνήσω τελικά μαζί σου.

Παραδίδομαι άνευ όρων.

5.1 rulez. Full HD rulez.....
 
Pooky είπε:
Wally για τον περιφερειακό ήχο θα συμφωνήσω τελικά μαζί σου.
Παραδίδομαι άνευ όρων.

5.1 rulez. Full HD rulez.....
Τώρα μιλάς σωστά φίλε μου αν θέλεις full experience από κάποια παιχνίδια... :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα