Tutti-Open-Look

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Gyubrush

RetroMaNiaC
Joined
24 Ιαν 2007
Μηνύματα
579
Αντιδράσεις
18
Νομιζω ολοι καποια στιγμη(απο τα αγορακια) ολο και καποιο απο αυτα τα "ειδικα" περιοδικα θα επεσε στα χερια μας!

Εγω θυμομουν με ενα φιλο ποσο ντρεπομασταν την πρωτη φορα να παμε να το ζητησουμε απο τον περιπτερα της γειτονιας και ριξαμε 5δραχμο κορωνα η γραμματα και τελικα εχασε ο φιλος μου και πηγε να το ζητησει! :D :D

Ακουω τους υπολοιπους!
 
Οpen...τι μου θυμησες!Εμεις καναμε καταδρομικη στα περιπτερα του κεντρου και ο πιο ξεβγαλμενος-μαγκας ζηταγε το περιοδικο.Οι υπολοιποι περιμεναμε στη γωνια σαν τα ορνια πανω στον κακτο.Ωραιες εποχες,αγνες και αθωες!
 
Εχμμμ...Open-Tutti-Prive ηταν οι κυριοι αντιπροσωποι του "ειδικου τυπου" της γενιας μας! :D Το look απευθυνοταν απο αγορακια σε...αγορακια!:animrolleyes:

Το πιο σοβαρο στα κειμενα-ιστοριες του ηταν το Open.Απαιτουσε στις ιστοριες που του στελνανε οι ορολογιες που χρησιμοποιουνταν να ειναι λιγο πιο σοβαρες-επιστημονικες και δεν πολυεπετρεπε την χυδαιολογια!Τις πιο ωραιες φωτο νομιζω παντως πως τις ειχε το prive(πού καιρος για διαβασμα τοτε! :D )

Στο σχολειο ειχαμε δημιουργησει ενα δικτυο δανειστικης βιβλιοθηκης(!) :) και το παρε-δωσε μεταξυ μας ηταν συχνοτατο!Απλα κατω απο τα θρανια μας υπηρχαν ενα-δυο τευχη σχεδον παντα και οι ανταλλαγες εδιναν και επαιρναν!(Οχι...δεν εχω τυφλωθει!:loco: )Καλα στα σπιτια μας απλα ηταν σε στιβες...

Θυμαμαι μια φορα που διαβαζα με τον διπλανο μου ενα απο αυτα στο μαθημα των...θρησκευτικων(Καλα ντε!Μη βαρατε!Μικροι ημασταν!)και στο μπροστινο μας θρανιο καθοντουσαν 2 κοπελες.Ξαφνικα γυρναει η μια φωναζοντας"Τι διαβαζετε εσεις εκει;"και απλωνοντας το χερι της αρπαζει το περιοδικο και αρχιζει να το διαβαζει μαζι με την διπλανη της για ολη την υπολοιπη ωρα...καγκελο ο ψηλος... :cool:
 
Good times. :thumbup:

[edit] Dead picture [edit]

[edit] Dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
AARDVARK με πρόλαβες με το «Διάβασέ με»… :biglaugh:

Απίστευτες εποχές… :diablotin:
 
καλά ρε παιδιά πόσο χρονών είστε και προλάβατε το διαβασέ με;;; μέχρπότε κυκλοφορούσε;;
 
miko63 είπε:
καλά ρε παιδιά πόσο χρονών είστε και προλάβατε το διαβασέ με;;; μέχρπότε κυκλοφορούσε;;
Σιγουρα μεχρι το 1986-87 γιατι θυμαμαι πηγαινα γυμνασιο. ;)
 
ούτε που το είχα προσέξει. ε ρε τι σου κανει το πολυ διαβασμα...
 
Να αναφέρουμε και άλλους άξιους εκπρόσωπους :

ΑΘΗΝΑ-ΛΑΣ ΒΕΓΓΑΣ, ΣΤΕΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ και ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ !

Θυμάμαι και εμείς, βάζαμε τα "μεγάλα" (1-2 χρονια μεγαλύτερά μας) παιδιά να μας προμηθεύουν, όταν δεν υπήρχε εθελοντής να ζητήσει από τον περιπτερά.

Συχνά πηγαίναμε στο περίπτερο της δίπλα γειτονιάς, μη μας "σταμπάρουνε".

Μια φορά πήγαμε σε ένα περιπτερά.

Ζητήσαμε το OPEN και δεν το είχε.

Ο φίλος μου τον ρωτάει τι αντίστοιχο υπάρχει και ξαφνικά ο περιπτεράς άρχισε να λέει μανιασμένα "ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ παιδιά, ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ, αυτό πάρτε, είναι το καλύτερο" ! Τελικά μας έπεισε !
 
αθηνα λας βεγκας ήταν από τα πρώτα μου περιοδικά στο χώρο. ειχα κρατήσει το πρώτο μου αυτό περιοδικό για πάνω από δέκα χρόνια. αξεχαστο θα μου μείνει όλο το τεύχος...
 
Ξεχάσατε και το Λονδίνο..Όλα αυτά τα περιοδικά τα έβρισκα όταν έψαχνα διάφορα περιοδικά που ήθελαν οι γονείς μου..κάτι ρομάντζα ΚΑΙ κλπ..ήταν πίσω πίσω... :D ...Τα Tutty και Open τα αγόρασα για ένα μικρό χρονικό διάστημα..Δεν θυμάμαι ποιο περιοδικό είχε πρωτοβάλει δωρεάν CD με XXX υλικό.Το Open δεν ήταν?Είχα κάνει συλλογή από το ένα έως το είκοσι περίπου και μετά τα πέταξα!
 
Οι ανηλικοι παρακαλω μελη και επισκεπτες να πανε για υπνο. :D

[edit] Dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
miko63 είπε:
αθηνα λας βεγκας ήταν από τα πρώτα μου περιοδικά στο χώρο. ειχα κρατήσει το πρώτο μου αυτό περιοδικό για πάνω από δέκα χρόνια. αξεχαστο θα μου μείνει όλο το τεύχος...
Το ειρωνικό είναι ότι η Αθήνα, ΟΝΤΩΣ έγινε ΛΑΣ ΒΕΓΓΑΣ ! (λόγω εγκληματικότητας) :mad:

Προφητικά πορνο-περιοδικά !

akmakas είπε:
Ξεχάσατε και το Λονδίνο..Όλα αυτά τα περιοδικά τα έβρισκα όταν έψαχνα διάφορα περιοδικά που ήθελαν οι γονείς μου..κάτι ρομάντζα ΚΑΙ κλπ..ήταν πίσω πίσω... :D ...Τα Tutty και Open τα αγόρασα για ένα μικρό χρονικό διάστημα..Δεν θυμάμαι ποιο περιοδικό είχε πρωτοβάλει δωρεάν CD με XXX υλικό.Το Open δεν ήταν?Είχα κάνει συλλογή από το ένα έως το είκοσι περίπου και μετά τα πέταξα!
Μετά το PIXEL, ώρα να ξεκινήσει scanning project TUTTI !!! :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα πόστ με τα καυτά κορμιά αλλάχτηκαν σε ποιο οικονομικές εκδόσεις. :D ..Ό λόγος είναι που εδώ μπορεί να μπει και να διαβάσει ο οποιοσδήποτε...από 8 χρονών έως 88.Εφόσον λοιπόν οι σελίδες μας έχουν κοινή θέα σε όλες τις ηλικίες, θα πρέπει να ανεβάζουμε φωτογραφίες όσο γίνεται ποιο σεμνές... :)

exetlaios είπε:
Μετά το PIXEL, ώρα να ξεκινήσεις scanning project TUTTI !!! :biglaugh:
Τι λες τώρα....Χα χα χα!!!Δεν θέλω να πεθάνω νέος καθότι είμαι...........υπο το βλέμα του βούδα..Ms akmaka..:nervous:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και πάλι αδιάβαστο στην κυριολεξία με πιάνεται.

Όταν οι άλλοι συνομήλικοι διάβαζαν τα εν λόγο περιοδικά εγώ..... διάβαζα Πτήση, Αμυντικά Θέματα, Άμυνα & Διπλωματία κλπ.

Καλά να πάθω. :D

Υ.Γ. Κάτι που θα αρέσει μάλλον στον pooky: Του 8ώρου οι πεσόντες νανουρίζονται με τσόντες...
 
Alucard είπε:
...Όταν οι άλλοι συνομήλικοι διάβαζαν τα εν λόγο περιοδικά εγώ..... διάβαζα Πτήση, Αμυντικά Θέματα, Άμυνα & Διπλωματία κλπ.Καλά να πάθω. :D
Μην ανησυχείς, δεν είναι κακό !

Και εγώ τα ίδια διάβαζα !
 
Θυμάται κανείς τη σειρά περιοδικών COLOR-CLIMAX ?

Από τα πρώτα "σκληρά" περιοδικά με φωτογραφίες που ήταν σε χαρτί πολυτελείας και φουλ έγχρωμα.
 
Εννοειται τα αγοραζε ο ξαδερφος μου και εγω με την σειρα μου του τα ξαφριζα χεχεχε
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα