UltraSatan ή HxC Floppy emulator?

Fistikis

RetroActive
Joined
30 Δεκ 2009
Μηνύματα
240
Αντιδράσεις
33
Αποφασισα να αναβαθμίσω εναν απο τους Atari ST.

[edit]

Τι συμβουλευουν οι ειδικοί του φόρουμ;

UltraSatan ή HxC Floppy emulator?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
θα έπαιρνα το δευτερο διότι θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω και στην αμιγκα και στον αμστραντ!
 
Fistikis είπε:
Αποφασισα να αναβαθμίσω εναν απο τους Atari ST.Εχω περι τα 2000 ST images.

Τι συμβουλευουν οι ειδικοί του φόρουμ;

UltraSatan ή HxC Floppy emulator?
Εξαρτάται από το τι ακριβώς θέλεις να κάνεις με αυτο και σε ποιο μηχάνημα θέλεις να το δουλέψεις. Προσωπικά θα προτιμούσα ultrasatan αλλά δεν το θέλω για να φορτώνω αποκλειστικά παιχνίδια κάτι που κάνει το hxc καλύτερη λύση. Δες πάντως και αυτό το οποίο μπορεί να χρησιμοποιηθεί και αλλού:

http://shop.inventronik.de/store/10
 
freaktmp είπε:
Αν αποφασισεις να πας σε σκληρο δισκο, αυτο το site ειναι απαραιτητο.
Pperror... Θα πρότεινα άλλα site για πολλούς λόγους, κυρίως αυτούς που έχουν σχέση με την ασφάλεια των δεδομένων αλλά και για λόγους ευχρηστίας αλλά ότι αρέσει στον καθένα.
 
Χωρίς να είμαι από τους "ειδικούς" του forum, πιστεύω πως αν το θέλεις για images τότε HxC Floppy emulator είναι ευτυχία. Διαφορετικά αν όπως λες έχεις σκοπό να αναβαθμίσεις τον ST και του βάλεις 4mb ram τότε το UltraSatan ίσως θα το χαρείς περισσότερο. Βασικά είναι παραδοσιακά πιο "σωστό" να πάρεις το δίσκο :xm:

Αργά ή γρήγορα θα τα πάρεις και τα δύο...
 
ChrisTOS είπε:
Pperror... Θα πρότεινα άλλα site για πολλούς λόγους, κυρίως αυτούς που έχουν σχέση με την ασφάλεια των δεδομένων αλλά και για λόγους ευχρηστίας αλλά ότι αρέσει στον καθένα.
Εννοειται οτι σε οτιδηποτε atari ειμαι ενας ταπεινος ερασιτεχνης και υποκλινομαι στους ειδικους!

Μπορεις να δωσεις καποιο αλλο παραδειγμα site για ST gaming απο σκληρο δισκο για να παρουμε μια ιδεα;
 
εγω εχω το 1ο και το προτιμω γιατι πολυ απλα δεν θελω να πεταξω τις δισκετες μου αν δεν εχει και disk drive ο ST!
 
Πίσω
Μπλουζα