Uncharted Drake's fortune

This side of the story isn't all roses and chocolate boxes, we're afraid. While the game looks gorgeous and fluid, there seems to be an issue with some mechanics. Luckily, combat is saucy and fun, the AI is boasted as being smart and difficult, so those aren't a concern.
What was IGN complaining about? Some pretty important stuff, if you ask us. While the demo they played was an early, but polished graphically, build, there are a few concerns worth noting. First, they mentioned a strange sort of linearity in a jungle. Sure, it's probably made that way on purpose for demo reasons, but we hope there isn't a linear "jungle path" you have to stay on, or invisible walls will nudge you along. Grabbing onto things was hit or miss, and Drake had difficulty judging which action to take when two objects of different sizes were close to one another. Also, timing your jumps isn't a problem, but the game often did the wrong thing and allowed Drake to plummet to his doom.

It sounds like pain, we know, we wanted this game to be perfect, too.
για να δουμε,θα εχει τη μοιρα των υπολοιπων hyped games?
 
Το εχω διαβασει και εγω αυτο και λεω οτι το linearity μονο καλο μπορει να ειναι γιατι στην ηλικια μας το πολυ ψαξιμο το βαριουμαστε και μετα απο λιγο το παιχνιδακι το παραταμε , τρανο παραδειγμα τα 2 τελευταια tomb raider οπου το πρωτο legend το τελειωσα πατ-κιουτ και το anniversary ακομα το παλευω και δεν βλεπω να το τελειωνω. :D

Τα υπολοιπα μαλλον θα τα φτιαξουν αλλα και να μην τα φτιαξουν με αυτα τα γραφικα happy ειμαι.
 
Αν το παιχνιδι ειναι linear τα γραφικα ειναι καλα.

Αν δεν ειναι,τα γραφικα του ειναι ΠΟΛΥ καλα
 
Gears of war killer το παιχνιδακι . :cool: :diablotin:

Πρεπει να βαλω καμμια φωτο για να δειτε και γιατι μιλαμε το video οσο καλο και αν ειναι .......
 
genmayavrv1.gif


WHAT?
 
Για την φωτο σου :confused:

Τωρα μερικες για να δειτε.

naughty-dog-ps3-project-untitled-20060526042802867-000.jpg


2005682711556812170_fs.jpg


21aw.jpg
 
Prin liges meres dokimasa to demo, den thelo na grapso polla logo greeklish alla to paixnidi einai fovero .

Ena tha po oti prepei na deite tin ifi tou nerou kai pos fainetai o iroas vregmenos (ipopsin kati pou exo dei proti fora einai oti brexetai mexri ekei pou ton eixe ftasei to nero). :cool:

Greek review poli kalo.

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=23446&posted=1#post23446
 
Ελα μωρέ τώρα...παιχνίδια είναι αυτά? Στο Xbox τέτοια παιχνίδια βγαίνουν εδώ και χρόνια.......:biglaugh:
 
Αρχιζει το ps3 μαγκες και δειχνει τα δοντια του :cool: :cool: :cool:

αρχιζω απο τωρα να φανταζομαι τα god of war 3, silent hill 5,takken 6, kill zone 2 και αλλα πολλα μα παρα πολλα............... :cool: :)
 
jaguar-man είπε:
Αρχιζει το ps3 μαγκες και δειχνει τα δοντια του :cool: :cool: :cool: αρχιζω απο τωρα να φανταζομαι τα god of war 3, silent hill 5,takken 6, kill zone 2 και αλλα πολλα μα παρα πολλα............... :cool: :)
yawn_filtered.jpg


206730_yawn.jpg


yawn.jpg


_39808589_yawn-ap-300x300.jpg


:biglaugh:
 
καλα τα λες wally ειναι παρα πολυ οι τιτλοι που ερχοντε στο ps3 που θα κοιμηθουμε αν αρχισω να τους γραφω:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
χαχαχαχαχαχαχαχαχα :D
 
Ναι αλλά Mass Effect δεν έχει. :diablotin: (Ά ρε κόλλημα που έχω:biglaugh:)
 
Το ξεκίνησα χτες το μεσημέρι και έχω πάθει πλάκα. Το παιχνίδι είναι πάρα πολύ όμορφο.. τα γραφικά απίστευτα...η ζούγκλα είναι στιγμές που μοιάζει ζωντανή, το gameplay επίσης καταπληκτικό όπως και το σενάριο (νομίζεις ότι βλέπεις ταινία). Αν εξαιρέσω το κλάσικο πρόβλημα του tearing (το οποίο βέβαια συνηθίζεται αλλά δε καταλαβαίνω γιατι είναια τόσο δύσκολο να εξαλειφθεί). Μετά από τόσα χρόνια θεωρώ ότι δεν εντυπωσιάζομαι εύκολα από παιχνίδια αλλά το uncharted πραγματικά με κέρδισε. Αφού έχω φτάσει σε σημείο που ενώ μπορώ να προχωρήσω, δε το κάνω αλλά κάνω κύκλους για να χαζεύω τις απίστευτες λεπτομέρειες. Με διαφορά ότι καλύτερο έχει βγάλει το PS3 μέχρι σήμερα.
 
Το εχω ξαναπει και θα το ξαναπω τα καλυτερα γραφικα ,μεχρι τωρα, σε αυτην την γενια τα εχω δει σε 2 παιχνιδια .

1)Uncharted

2)Motorstorm

Kαλο και το Gears αλλα το λουσο, την λαμψη ,την λεπτομερεια των παραπανω δεν την εχει.
 
Πολύ ωραίο φένεται αλλά όχι και gears of war killer. Έχετε δεί τα βάραθρα με το νερό που ανοίγουν οι εξωγήινοι στο gears; Για ποιά λεπτομέρεια μιλάμε πως δεν έχει; Μα και πόση παραπάνω λεπτομέρεια μπορεί να έχει; Τα γραφικά φένονται πιο καθαρά στο drake's γιατί προφανώς στο gears είναι νύχτα και αν όχι, έχει έντονη συννεφιά και γενικώς επικρατούν οι σκούρες αποχρώσεις για να δένουν τα γραφικά με το σενάριο. Παραπλήσια εντυπωσιακά γραφικά θα πω. Ζούκγλα από τη μία, κατεστραμένη πόλη από την άλλη. Φανταστείτε διαφορά χρωμάτων.
 
Το Gears of War μου αρέσει πολύ και παραδέχομαι ότι θα το ήθελα πολύ στο PS3. Παρόλα αυτά θεωρώ οτί στο θέμα γραφικών το Uncharted είναι το top αυτή τη στιγμή. Όποιος το έχει προχωρήσει λίγο πιστεύω ότι θα συμφωνήσει. Όπως και να έχει πάντως και τα δύο παιχνίδια είναι καταπληκτικά.
 
Πως το λεει η διαφημιση "just warming up". :D

unchartedthree.jpg


Think Uncharted is pretty? You ain't seen nothing yet! The PS3 is just getting warmed up. According to Evan Wells from developer Naughty Dog:

The PLAYSTATION 3 is a complex yet powerful system. We could not pull off the rich, seamless world of Uncharted on any other console. Because the system is so powerful, it means that tapping into that power requires great engineering efforts. We're lucky that Naughty Dog has some of the best programmers in the industry. I can also tell you that as we're finishing Uncharted, we've found new ways of optimizing our engine to take advantage of the hardware. All of which means that, as beautiful as our game is, there is a lot more in store for the PLAYSTATION 3.
Oλη συντευξη εδω.

http://www.thatvideogameblog.com/2008/01/15/interview-naughty-dogs-evan-wells/
 
Πίσω
Μπλουζα