Unibrain - Kuma

phil_vr

RetroNuts!
Joined
7 Μάρ 2007
Μηνύματα
1.944
Αντιδράσεις
64
Κρατω επιφυλαξη ως προις αυτο που αναφερω, καθως χριζει διασταυρωσης. Το πακετο αυτο της UniBrain, μου μοιαζει πολυ πολυ ιδιο με το αντιστοιχο πακετο της Kuma! Ακομα και οι ονομασιες εχουν παρομοια ταυτιση πχ K-Spread (της Κuma) - UB-Spread (UniBrain). Αν τυχον ετυχε ολο το προγραμμα απλης μεταφρασης κατα τον παλιο καλο ελληνικο τροπο (εγω το μετεφρασα, ελληνικη αγορα ειναι, who cares.. εγω το εφτιαξα!!) ολα καλα καθως ειναι φανταστικο πακετο κατα τα αλλα, αλλα τα kudos να δωθουν εκει που πρεπει.

Ολα αυτα και παλι με επιφυλαξη καθως ειχα ολο το πακετο της Kuma παλιοτερα, και μου μοιαζει απελπιστικα ιδιο, ακομα και στα εικονιδια!

Παντως καλο ευρημα Turrican, και μακαρι να υπηρχαν και αλλα τετοια δειγματα. Ακομα και το 1st Word ειχα εξελληνισει με ενα απλο .rsc reader (εχει το πακετο της megamax c εναν μεσα), και παντα αναρωτιομουν τι εκαναν αυτοι οι χαζοβιολιδες στην ΕΛΚΑΤ και δεν μετεφραζαν τιποτα εκτος απο το ST Tour..

Και επισης ασχετο, αλλα το ποντικι στο φυλαδιο της UB.. μμ.. ενα μονο υπολογιστη θυμαμαι να ειχε τετοια πληκτρα! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Yep. Το καλό με το GEM είναι ότι μπορείς να μεταγλωττίσεις τα πάντα πάρα πολύ εύκολα. Δηλαδή, όχι και τόσο εύκολα, αλλά πολύ ευκολότερα απ' ότι σε άλλα API. Και είναι ο λόγος που ο ST έχει τόσα multilingual προγράμματα.
 
Πίσω
Μπλουζα