USBtoC64

xc8

RetroWannaBe
Joined
10 Ιαν 2007
Μηνύματα
64
Αντιδράσεις
10
Είναι χρόνια τώρα που είχα πουλήσει το 1351 και κάπου το είχα ψιλο-μετανοιώσει...
Στο διαδίκτυο μπορεί να βρει κανείς διάφορα adapters για PC mouse προς 1351, αλλά μέχρι τώρα έβρισκα τις τιμές κάπως υπερβολικές (£30-£40) , υπάρχει ένα project για PS/2 (ATmega8) το δοκίμασα με ένα ..κουβά από PS/2 ποντίκια (απο IBM μέχρι SGI) , δεν δούλευε με κανένα - μπορεί το ATmega8 που είχα βάλει να ήταν μούφα - έχω διαβάσει πολλά είναι αντίγραφα του γνησίου (παρ' οτι το είχα πάρει απο τοπικό online κατάστημα)

Λοιπόν βρήκα αυτό πρίν μερικές μέρες, είναι opensource project [link] , τιμή $18 + $3.50 (απλό) ή $11 (tracking) , το πήρα με tracking (για UK), απο οτι είχα υπολογίσει η τιμή - για μένα- ήταν πολύ καλύτερη από το να παραγγείλω το custom carrier board + ESP32/S3 , μπορώ να πώ οτι ο τύπος μάλλον έχει οριακό κέρδος....

Δεν θα σας κουράσω με πολλές εικόνες, τρέχει άψογα το ArtStudio 1351 και Eye Of The Beholder !

P1150328.JPG

P1150335.JPG
P1150332.JPG
 
Δεν θα σας κουράσω με πολλές εικόνες,
Ποτε κανεις δεν κουραστηκε απο πολλες εικονες! :D

Ανα τα χρονια ειχα παρουσιασει μερικα τετοια... δες εδω και εδω. Βεβαιως αυτα εκαναν και αλλες δουλειες.
 
το ξέρω το tom πολύ καλό ειδικά αν το θές για διάφορα μηχανάκια, βασικά ήθελα μια φθηνή λύση για 1351 mouse τίποτα παραπάνω, το tom πχ θα μου ερχόταν σε διπλάσια τιμή
 
Πίσω
Μπλουζα