User 024 - Απρίλιος 1992

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Σκανάρισμα: Kambia (τεύχος cutlaroc)

Αριθμός σελίδων: 132

Μέγεθος Αρχείου: 38.8 ΜΒ

 
Πολύ ευχάριστη έκπληξη από την Kambia!!!!!

Thanx!
 
:d@redevil Αυτά είναι! :thumbup:

'Στούμε! :flower:
 
εκπληξη...ευχαριστούμε
 
Το τεύχος ξεκίνησα να το σκανάρω αλλά ως γνωστό το User δεν έχει και την καλύτερη βιβλιοδεσία. Και καθώς το τεύχος δεν μου ανήκει, αναγκάστηκα να το φωτογραφίσω για να μη χαλάσει!

Ελπίζω να το απολαύσετε :)
 
Ενα User την ημερα την βαρεμαρα κανει περα! :thumbup:
 
Kambia είπε:
Το τεύχος ξεκίνησα να το σκανάρω αλλά ως γνωστό το User δεν έχει και την καλύτερη βιβλιοδεσία. Και καθώς το τεύχος δεν μου ανήκει, αναγκάστηκα να το φωτογραφίσω για να μη χαλάσει!
Ελπίζω να το απολαύσετε :)
Wow!Για πες καμμια λεπτομερεια για την φωτογραφηση.εβαλες τζαμι πανω στο περιοδικο?τι μηχανη χρησιμοποιησες?
 
Ευχαριστούμε πολύ Kambia! Καλή συνέχεια και με τα υπόλοιπα!
 
Ευχαριστούμε! Αναρωτιέμαι τι ακριβώς να ήταν αυτό το Amiga Show στο Caravel που διαφημίζεται στη σελίδα 49.
 
Ευχαριστώ και από μένα. Το κατεβάζω μόνο και μόνο για το άρθρο "Οι τεχνολογίες του αυριο", έχει πολύ ενδιαφέρον να διαβάζεις τέτοια άρθρα (και πολύ γέλιο) σε παλιά περιοδικά του είδους :p
 
angel_grig είπε:
Wow!Για πες καμμια λεπτομερεια για την φωτογραφηση.εβαλες τζαμι πανω στο περιοδικο?τι μηχανη χρησιμοποιησες?
Έγινε χρήση 2 μηχανών. Το παρόν τεύχος και ένα ακόμα φωτογραφήθηκαν με Panasonic Lumix DMC - FZ7. Τα υπόλοιπα τεύχη με OLYMPUS E240 + φακός 17.5-45μμ 1:3.5-5.6

Το αρχείο αποθηκεύονταν σε TIFF στην Lumix και σε jpg στην OLYMPUS. Η φωτογράφηση έγινε σε εξωτερικό χώρο με το φως της ημέρας. Σε εσωτερικό είχαμε ή αντανάκλαση από το φως της λάμπας ή αλλοίωση στο χρώμα του λευκού. Η χρήση του τρίποδα απαραίτητη (και γω από πάνω κρεμασμένη για να τραβώ φωτογραφίες και να προσπαθώ να μην αλλάξει το σημείο ευθυγράμμισης :D ) όπως και ένα δεύτερο άτομα (D@redevil mega thanks) για να κρατάει τις σελίδες (ίσως κάπου να φαίνονται κάτι δάχτυλα σε κάποιες σελίδες :p ).

Τζάμι δεν έβαλα γιατί θα έπρεπε κάθε τρεις και λίγο να το σκουπίζουμε από τη σκόνη και να παίζουμε με τις γωνίες του φωτός από τον ήλιο κάθε που άλλαζε θέση.

Από κει και ύστερα έπεσε πολύ επεξεργασία για να μπορέσω να φέρω στα νορμάλ την ισορροπία λευκού.

Αρκετό ζόρι η υπόθεση αλλά δε γινόταν διαφορετικά χωρίς να καταστραφεί το περιοδικό.
 
Αυτό θα πεί "επαγγελματική δουλειά" - όχι αστεία. :headbangdude:

Πολλά συγχαρητήρια στο δίδυμο Κambia - D@redevil !! :thumbup:

Εχει αρκετά ενδιαφέροντα άρθρα το τεύχος, αλλά προς το παρόν (και με μία πρόχειρη ανάγνωση), εστίασα στα games (καμμία πρωτοτυπία απο μέρους μου... :p )

Πέτυχα λοιπόν μεταξύ άλλων:

* Conquests of the Longbow (μετά το Conquests of Camelot με τον Αρθούρο, τώρα ο Ρομπέν σε μία φοβερή "αντβεντσουριά" :thumbup: ).

* The Magnetic Scrolls Collection (το πρώτο volume, με ορισμένα πολύ γνωστά adventures της εταιρίας, τώρα με νέο, "παραθυρικό" interface, στα πρότυπα του Wonderland. Δυστυχώς, η 2η συλλογή δεν oλοκληρώθηκε).

* Leander (πολύ καλό, και όπως γράφει και ο Ελ-Κροντήρ, όντως έχει κάτι το "ιαπωνικό" στο design των χαρακτήρων)

* Realms (αξιόλογο strategy game με μπόλικα "σενάρια" - το είχαμε παίξει αρκετά με έναν φίλο εκείνη την περίοδο)

* Oh no, more Lemmings (για όσους ζητούσαν επιπλέον πίστες μέσα απο τις οποίες θα οδηγήσουν τα πλασματάκια τους στην ελευθερία - ή, αν δεν γίνεται αλλιώς, να τα ανατινάξουν :diablotin: )

* MegaTraveller 2 (για τους Travelleroμανείς - και όχι μόνο. Δυστυχώς δεν έκατσα να το τελειώσω όπως το πρώτο, αν και έχω φυλάξει τα σωσμένα μου για παν ενδεχόμενο...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kambia είπε:
Έγινε χρήση 2 μηχανών. Το παρόν τεύχος και ένα ακόμα φωτογραφήθηκαν με Panasonic Lumix DMC - FZ7. Τα υπόλοιπα τεύχη με OLYMPUS E240 + φακός 17.5-45μμ 1:3.5-5.6 Το αρχείο αποθηκεύονταν σε TIFF στην Lumix και σε jpg στην OLYMPUS. Η φωτογράφηση έγινε σε εξωτερικό χώρο με το φως της ημέρας. Σε εσωτερικό είχαμε ή αντανάκλαση από το φως της λάμπας ή αλλοίωση στο χρώμα του λευκού. Η χρήση του τρίποδα απαραίτητη (και γω από πάνω κρεμασμένη για να τραβώ φωτογραφίες και να προσπαθώ να μην αλλάξει το σημείο ευθυγράμμισης :D ) όπως και ένα δεύτερο άτομα (D@redevil mega thanks) για να κρατάει τις σελίδες (ίσως κάπου να φαίνονται κάτι δάχτυλα σε κάποιες σελίδες :p ).

Τζάμι δεν έβαλα γιατί θα έπρεπε κάθε τρεις και λίγο να το σκουπίζουμε από τη σκόνη και να παίζουμε με τις γωνίες του φωτός από τον ήλιο κάθε που άλλαζε θέση.

Από κει και ύστερα έπεσε πολύ επεξεργασία για να μπορέσω να φέρω στα νορμάλ την ισορροπία λευκού.

Αρκετό ζόρι η υπόθεση αλλά δε γινόταν διαφορετικά χωρίς να καταστραφεί το περιοδικό.
Πραγματι!Πολυ ζορι η δουλεια οντως και κατα την εκτελεση και στην επεξεργασια!Το αποτελεσμα κοριτσια παντως σας δικαιωσε!Να στε καλα! :thanx2:
 
Ευχαριστώ και γω με τη σειρά μου την kambia για την άμεση προθυμία της να αναλάβει το scannarisma των τευχών γιατί εγώ όχι μόνο δεν έχω scanner αλλά δεν έχω ούτε τις ικανότητες να επεξεργαστώ ψηφιακα τις φωτογραφίες...χεχεχε,καθώς και την D@redevil που την βοήθησε στο δύσκολο αυτό εγχείρημα... :)

(BTW I'm back!!! :) )
 
Πίσω
Μπλουζα