Vectrex Σφραγισμένο στο κουτί του!!!!!

Plink

RetroMasteR
Joined
26 Απρ 2007
Μηνύματα
1.300
Αντιδράσεις
13
Αμάαααν αμάααααν

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270352042300&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:Watchlink:middle:us

Αυτός ο τύπος είχε γράψει σχετικά με το σφραγισμένο vectrex στο atariage πριν 2-3 μήνες, και μας είχε κάνει όλους να τρέχουν τα σάλια μας....

Χθες το βράδυ πήγε και το έβαλε στο ebay.....

Άχου πόσο θέλω να το χτυπήσωωωωωωωωωωωωωωωωω:animeek: :please:
 
Αμαν! Παιζει να μην υπαρχει αλλο σφραγισμενο Ο_Ο Δλδ εγω τουλαχιστον δν εχω ξαναδει!

Ρε σκεψου οτι ειναι κιολα στα 130κατι $ και εχει 6 μερες μπροστα του για να τελειωσει! Προβλεπω κανα 600αρι στην καλυτερη! O M G!

[people](>O_O)> VECTREX <(O_O<)[people]
 
Έχω δει άλλη μία φορά, λίγο πριν το καλοκαίρι αν θυμάμαι καλά.

Βασικά αν φτάσει μόνο στα 600 δολάρια παίζει να το χτυπήσω...

Εγώ περιμένω να πλησιάσει ή να περάσει το χιλιάρικο....!
 
aman! τοσο μανιακος συλλεκτης ε? Ο_Ο

ΓΑΜΑΤΟ!

^_^ /emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20" />

ρε συ ξερεις τι φοβαμαι?

φοβαμαι τα factory sealed μηπως ειναι γεμισμενα με ασχετα αντικειμενα που να προσεγγιζουν το βαρος του προιοντος και μετα βαλμενα μεσα σε πλαστικοποιημενο box.. (λολ το ξερω βλακεια σκεψη αλλα ποτε δν μπορεις να ξερεις τι υπαρχει σε ενα κουτι που δεν ειναι καν ανοιγμενο και καλα..)

H μπορει να ειναι και χαλασμενο το VECTREX μεσα..

Θα ηθελα απαντηση σε αυτο το post παρολο π ειναι λιγο ηλιθιο! xD /emoticons/laugh@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
χαχαχα

όχι εντάξει, δεν πιστεύω να ισχύει το πρώτο.

Είναι πολύ ακραία περίπτωση.

Βέβαια, το σίγουρο είναι ότι αν τα σκάσεις για να τσιμπήσεις ένα τέτοιο αντικείμενο...το πιο πιθανό είναι μάλλον να μην το ανοίξεις ποτέ.

Οπότε...τι να πω...

Ίσως ποτέ να μην μάθεις...

MoBoRoS είπε:
aman! τοσο μανιακος συλλεκτης ε? Ο_ΟΓΑΜΑΤΟ!

^_^ /emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20" />

ρε συ ξερεις τι φοβαμαι?

φοβαμαι τα factory sealed μηπως ειναι γεμισμενα με ασχετα αντικειμενα που να προσεγγιζουν το βαρος του προιοντος και μετα βαλμενα μεσα σε πλαστικοποιημενο box.. (λολ το ξερω βλακεια σκεψη αλλα ποτε δν μπορεις να ξερεις τι υπαρχει σε ενα κουτι που δεν ειναι καν ανοιγμενο και καλα..)

H μπορει να ειναι και χαλασμενο το VECTREX μεσα..

Θα ηθελα απαντηση σε αυτο το post παρολο π ειναι λιγο ηλιθιο! xD /emoticons/laugh@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
$160 είπατε? Λίγο αργότερα, $224. Χμμμμμμ...
 
Πρέπει να είσαι πολύ στόκος για να σκάσεις 600-1000 δολλάρια για να πάρεις κάτι απλά επειδή είναι σφραγισμένο. Να το έχεις σφραγισμένο και να το κοιτάς σαν βλάκας. Η μαγεία είναι να το βρίσκεις πεταμένο και να το ανασταίνεις, να παίζεις και να ευχαριστιέσαι αναμνήσεις. Ο αρχικός του σκοπός ήταν να διασκεδάσει παιδιά και όχι να καταλήξει σε ένα γομάρι που θα περιμένει πότε θα το βγάλει πάλι στο σφυρί για να τα κονομήσει. Η ξεφτίλα του αιώνα μας.

Εξάλλου δεν το είχα δει ποτέ σφραγισμένο και δεν υπάρχει και κανείς να με πείσει ότι δεν σφραγίστηκε μετά. Οι συλλέκτες επιπλέον δεν σκάνε τόσα λεφτά για να πάρουν σφραγισμένο κουτί... με μούχλα στο πάνω μέρος από ... σκάφη.

Έλεος....
 
vangel είπε:
Πρέπει να είσαι πολύ στόκος για να σκάσεις 600-1000 δολλάρια για να πάρεις κάτι απλά επειδή είναι σφραγισμένο. Να το έχεις σφραγισμένο και να το κοιτάς σαν βλάκας. Η μαγεία είναι να το βρίσκεις πεταμένο και να το ανασταίνεις, να παίζεις και να ευχαριστιέσαι αναμνήσεις. Ο αρχικός του σκοπός ήταν να διασκεδάσει παιδιά και όχι να καταλήξει σε ένα γομάρι που θα περιμένει πότε θα το βγάλει πάλι στο σφυρί για να τα κονομήσει. Η ξεφτίλα του αιώνα μας.
Εξάλλου δεν το είχα δει ποτέ σφραγισμένο και δεν υπάρχει και κανείς να με πείσει ότι δεν σφραγίστηκε μετά. Οι συλλέκτες επιπλέον δεν σκάνε τόσα λεφτά για να πάρουν σφραγισμένο κουτί... με μούχλα στο πάνω μέρος από ... σκάφη.

Έλεος....
Πές τα.Ύστερα από ένα σημείο η μαγεία χάνεται.
 
+2.

To +1, γιατί κι εγώ σκέφτηκα ότι πού ξέρω ότι είναι το ορίτζιναλ σφράγισμα;

Το άλλο +1, γιατί είναι δυνατόν να το κρατήσεις κλειστό; Το κατανοώ να θες κάτι τελείως mint, αλλά ποιο το νόημα του σφραγισμένου; Εντάξει, έχω κάνα-δυο σφραγισμένα παιχνιδάκια (όπως το πρώτο που αγόρασα ποτέ, το Into Oblivion της Mastertronic), αλλά μου στοίχισαν κάτω από 4 ευρώ!
 
f2bnp είπε:
Πές τα.Ύστερα από ένα σημείο η μαγεία χάνεται.

iconNeg_16x16.gif
Never recieved my Items, and hasn't answered phonecalls or emails in 2 months.51opel ( 20
iconYellowStar_25x25.gif
)

Jul-27-04 09:41 -- (#3814763828)--
iconNeg_16x16.gif
Never recieved my Items, and hasn't answered phonecalls or emails in 2 months.51opel ( 20
iconYellowStar_25x25.gif
)

Jul-27-04 09:41 -- (#3814763697)--
iconNeg_16x16.gif
Never received item, seller won't answer emails either. So I'm clueless now...mydistortedlullaby ( 76
iconBlueStar_25x25.gif
)

Jul-17-04 16:37

Επίσης καλό θα ήταν κανένας από τους παραπάνω σεβαστούς retromaniacs να μην κάνει τη βλακεία και το χτυπήσει.
 
vangel είπε:
Πρέπει να είσαι πολύ στόκος για να σκάσεις 600-1000 δολλάρια για να πάρεις κάτι απλά επειδή είναι σφραγισμένο. Να το έχεις σφραγισμένο και να το κοιτάς σαν βλάκας. Η μαγεία είναι να το βρίσκεις πεταμένο και να το ανασταίνεις, να παίζεις και να ευχαριστιέσαι αναμνήσεις. Ο αρχικός του σκοπός ήταν να διασκεδάσει παιδιά και όχι να καταλήξει σε ένα γομάρι που θα περιμένει πότε θα το βγάλει πάλι στο σφυρί για να τα κονομήσει. Η ξεφτίλα του αιώνα μας.
Εξάλλου δεν το είχα δει ποτέ σφραγισμένο και δεν υπάρχει και κανείς να με πείσει ότι δεν σφραγίστηκε μετά. Οι συλλέκτες επιπλέον δεν σκάνε τόσα λεφτά για να πάρουν σφραγισμένο κουτί... με μούχλα στο πάνω μέρος από ... σκάφη.

Έλεος....
καλά χαλάρωσε φιλαράκο....δεν σε έβαλε κανείς να το χτυπήσεις με το ζόρι...

και όσο για το πόσο στόκος είναι κάποιος που θα έσκαγε 1000 δολάρια για κάτι σφραγισμένο....άστο αυτό το θέμα...άλλοι σκάνε 1000 ευρά για κάτι που δεν είναι καν σφραγισμένο...

Το Mr. Boston έχει φτάσει σε δημοπρασία νομίζω κοντά στα 3 χιλιάρικα..και μιλάμε για σκέτο cartridge..ούτε καν κουτί...

ο καθένας έχει τις αδυναμίες του...

άλλος σκάει 1000 ευρά σε ένα βράδυ στα μπουζούκια...άλλος σε πουτ...νες...

άλλος σε ναρκωτικά...και άλλος στο vectrex...

όπως την ακούει ο καθένας...

Σε γενικές γραμμές...όσο και αν γυαλίζει το μάτι μου που το βλέπω...

δύσκολα θα το χτυπήσω κυρίως για τους λόγους που αναφέρθηκαν προηγουμένως...

Από την άλλη όμως, δεν θα με χαλούσε καθόλου να έχω σφραγισμένο vectrex...και πολύ πιθανό να μην το άνοιγα ποτέ...
 
Δεν το είπα για εσένα φίλε μου.

Και είμαι πολύ χαλαρός και ξεκάθαρος μετά το feedback του χρήστη που ο καθένας από εμάς βλέποντας κάτι τέτοιο θα έμπαινε στο λούκι του χτυπήματος. Δες το feedback. Ο χρήστης μετά τις 3 αρνητικές που πήρε για την μη αποστολή αντικειμένων ( που κανείς δεν ξέρει πόσα έσκασαν) , έκανε να εμφανιστεί στο ebay 4!!! παρακαλώ ολόκληρα χρόνια!! Πιστεύω ότι με την θολούρα και τον ενθουσιασμό του αντικειμένου, πολλοί την πατάνε και ούτε καν βλέπουν τα feedbacks και τις υπόλοιπες δημοπρασίες που είναι ενεργές και είναι επίσης αναμφίβολες. (αυτόγραφα).

Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες καθώς το σχόλιο ήταν γενικό και όχι προσωπικό, καθώς αναφέρομαι και με επόμενο σχόλιο για σεβαστούς retromaniacs. Όλα είναι προσωπική μου άποψη και δεν έχω σκοπό να θίξω κανέναν. :)

Επίσης ένα άλλο σημαντικό σημείο που θα έπρεπε κάποιος να σκεφτεί, είναι ότι το αντικείμενο αν καταλήξει στο τελωνείο, υπάρχει μια πιθανότητα στις χίλιες να ανοιχτεί για να εξεταστεί. Άντε πείσε τους τελωνειακούς να μην ανοίξουν το κουτί γιατί... "είναι συλλεκτικό και το αγόρασα τόσο επειδή είναι σφραγισμένο. Μην το ανοίξετε σας παρακαλώ..." Όχι ζελατίνα δεν θα μείνει αλλά ούτε το κουτί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
vangel είπε:
Δεν το είπα για εσένα φίλε μου.
Και είμαι πολύ χαλαρός και ξεκάθαρος μετά το feedback του χρήστη που ο καθένας από εμάς βλέποντας κάτι τέτοιο θα έμπαινε στο λούκι του χτυπήματος. Δες το feedback. Ο χρήστης μετά τις 3 αρνητικές που πήρε για την μη αποστολή αντικειμένων ( που κανείς δεν ξέρει πόσα έσκασαν) , έκανε να εμφανιστεί στο ebay 4!!! παρακαλώ ολόκληρα χρόνια!! Πιστεύω ότι με την θολούρα και τον ενθουσιασμό του αντικειμένου, πολλοί την πατάνε και ούτε καν βλέπουν τα feedbacks και τις υπόλοιπες δημοπρασίες που είναι ενεργές και είναι επίσης αναμφίβολες. (αυτόγραφα).

Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκες καθώς το σχόλιο ήταν γενικό και όχι προσωπικό, καθώς αναφέρομαι και με επόμενο σχόλιο για σεβαστούς retromaniacs. Όλα είναι προσωπική μου άποψη και δεν έχω σκοπό να θίξω κανέναν. :)
μην μασάς δεν θίγομαι έτσι εύκολα....

Αλλά γενικά δεν μπορείς να θεωρείς στόκο κάποιον που θα σκάσει τόσα λεφτά για κάτι σφραγισμένο.

Αν και γενικά δεν αγοράζω σφραγισμένα πράγματα...καταλαβαίνω απόλυτα το βίτσιο του καθενός...

Αν ο άλλος έχει τα λεφτά να τα διαθέσει..πολύ καλά κάνει και τα διαθέτει.

Αν δεν έχει τα λεφτά και στερηθεί από αλλού, τότε ναι σίγουρα είναι στόκος...
 
Σιγά την συλλογή σου Ηλία... :)

εγώ που την έχω δει από κοντά είναι...

τόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο δα ...μικρούλα!
 
Plink είπε:
καλά χαλάρωσε φιλαράκο....δεν σε έβαλε κανείς να το χτυπήσεις με το ζόρι...
ΤΟ ότι δεν τον έβαλε κανείς με το ζόρι δεν σημαίνει ότι είναι και λογικό... Κανείς δεν σε έβαλε να εισβάλεις στο Ιράκ, ας πούμε, αλλά... Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Plink είπε:
ο καθένας έχει τις αδυναμίες του...

άλλος σκάει 1000 ευρά σε ένα βράδυ στα μπουζούκια...άλλος σε πουτ...νες...

άλλος σε ναρκωτικά...και άλλος στο vectrex...

όπως την ακούει ο καθένας...
Ποτέ δεν κατάλαβα το επιχείρημα, το οποίο ανακυκλώνεται και επαναλαμβάνεται: δηλαδή συγκρίνουμε το χόμπυ μας με ναρκωτικά και τον (υπο)κοσμο της νύχτας; Έλα Άγιε Βονιφάτιε...

Reductio ad Hitlerum: ο Χίτλερ έκανε χειρότερα (και χάλασε περισσότερα λεφτά), άρα το να δώσεις $$$$$$$ για ένα κουτί είναι ΟΚ. Ερρρμμμμμ... :D

Καλή (κουτσή) εβδομάδα άπαντες!
 
Gryzor είπε:
δηλαδή συγκρίνουμε το χόμπυ μας με ναρκωτικά και τον (υπο)κοσμο της νύχτας;
H διαφορά μεταξύ χόμπυ και εθισμού είναι απειροελάχιστη σε πολλές περιπτώσεις.

Σκέψου πόσες φορές είπες..."δεν θα ψωνίσω τίποτα αυτή τη βδομάδα" και επειδή είδες μια καλή δημοπρασία στο ebay ή μια αγγελία ...αποφάσισες τελικά να ψωνίσεις?

Σκέψου πόσες φορές ψώνισες κάτι και έκρυψες το πραγματικό κόστος από δικούς σου ανθρώπους?

Σκέψου πόσα λεφτά δίνεις για πράγματα που στην τελική σπάνια χρησιμοποιείς και κάθονται στο πατάρι.

Γιατί τα κάνεις όλα αυτά? Αγοράζουμε αντικείμενα χωρίς καμία ουσιαστική χρησιμότητα και πρακτικότητα.

Δυστυχώς Θέμη το χόμπυ μας δεν έχει πολύ μεγάλη απόσταση από τον εθισμό...
 
ηλία σε καταλαβαίνω κάνε μου μια χάρη όμως, μην τα ποστάρεις αυτά πριν τη λήξη τους γιατί κυκλοφορούν και άλλοι αδύναμοι χαρακτήρες :D

πάντως και εγώ πιστεύω ότι θα πάει πολύ ψηλά (>800) γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει κάτι τέτοιο και απλά γιατί κάποιοι είναι διατεθιμένοι να τα χώσουνε

όσο για την επιχειρηματολογία γιατί να το πάρει κάποιος, δεν υπάρχει λογική οπότε μην την ψάχνετε :)

είναι κάτι σαν να δίνεις 145mil $ για κάτι τέτοιο:

No._5%2C_1948.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
vangel είπε:
Πρέπει να είσαι πολύ στόκος για να σκάσεις 600-1000 δολλάρια για να πάρεις κάτι απλά επειδή είναι σφραγισμένο.
Δεν είσαι στόκος (οχι εσύ, ο εκάστοτε). Απλά γουστάρεις να τα σκας για κάτι τέτοιο. Οποιος το κάνει, τον καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι κάτι προσωπικό, που ίσως πολλοί από μας δεν το καταλαβαίνουν. Εγώ έχω σκάσει σχεδόν 10.000 για ό,τι έχω αποκτήσει από το 2007, και πολλοί τα θεωρούν σαβούρα (οι αμαρτωλοί :D ). Με στοκοποιεί;

@Plink, αν το χτυπήσεις, να κάνεις ασφάλεια τις κοτσίδες και τα μούσια σου. Την επόμενη μέρα μπορεί να μοιάζεις του Κότζακ :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tarasque είπε:
είναι κάτι σαν να δίνεις 145mil $ για κάτι τέτοιο:

No._5%2C_1948.jpg

Xμ, μέχρι να το αναβαθμίσω νόμιζα ότι είναι η εσωτερική επιφάνεια κάποιου κόντρα πλακέ που έχει αποκολληθεί από την άλλη πλευρά και φαίνεται η μόνωση, η κόλλα και η μπίχλα :D

Πάντως έχει σταματήσει, προς το παρόν, στα $224. Για να βάζει μερικούς-μερικούς σε σκέψεις...
 
Πίσω
Μπλουζα