Verminest , retro style shοot em up απο το δημιουργο του Hydorah

Εχω τρελα με το galaga πριν ενα μηνα εκανα προσπαθεια για το world record και απο μια υπερτατη βλακεια μετα απο ωρες παιχνιδιου εχασα στα 19.645.780 λιγες χιλιαδες πριν το σπασω.Δεν πηραζει ομως αργα η γρηγορα θα το σπασω.Οποτε το συγκεκριμενο παιχνιδακι θα το τιμησω δεοντως.Τhanks Nemo.
 
Πολύ καλό, κάτι αναμενόμενο άλλωστε για τον Locomalito. Να πούμε εδώ, πως το game διαθέτει 3 screen modes (Old movie, normal, 3d) τα οποία αλλάζουμε in-game πατώντας το πληκτρο Χ.
 
Εξαιρετικο! Ψαχνω και τα κοκκινο-μπλε γυαλια για να καθαριζω τους εξωγηινους σε 3D :)

Σκουριασα ή ειναι λιγο δυσκολουτσικο (με την challenging θετικη εννοια)?

Για να περασω το HighScore που εχει σαν default (25.000) επαιξα καμια δεκαρια φορες!

Παντως το γεγονος οτι συνδυαζει ιδεες απο τοσα παιχνιδια (Galaga, Phoenix, Centipede, Space Invaders κτλ), απεριττα γραφικα, καλη μουσικη και οχι continue το κανει εθιστικοτατο!

Θα μπορουσε να προσθεσει μικροβελτιωσεις που θα το εκαναν ακομα πιο δικαιο. Πχ να προσμετραται στο σκορ ο χρονος που καθαριζεις καθε wave...
 
86.450 με την πρωτη φορα πανευκολο ειναι.
 
Εμ, το περιμενα οτι θα μπει ο Βασιλης και θα μου κονιορτοποιησει το ηθικο. :)

86 χιλιαρικα ειπαμε ε?
 
94.340 με την δευτερη πανο.Ηταν μια ευχαριστη αλαγη μπορω να πω απο το galaga που το πηγα πριν λιγο καιρο 19.645.780 λιγες χιλιαδες πριν σπασω αυτο το κατασαμενο world record.Το ανεφερα και παραπανω αυτο αλλα το ξαναγραφω γιατι θελω να το εμπεδωσω ΕΓΩ γιατι ακομα δεν μπορω να πιστεψω οτι μετα απο ατελειωτες ωρες παιχνιδιου στης 4:30 τα ξημερωματα εχασα απο μια υπερτατη βλακεια λιγο πριν το World record.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν κατάφερα ούτε για αστείο να πλησιάσω το high score που έχει :( Πάντως είναι πολύ καλό. Κόλλησα μπορω να πω :)
 
Mολις ~17000-18000 max μετα απο 5-6 προσπαθειες χθες με keyboard (χωρις joystick).

Mηπως επρεπε να εχει και ενα ΚΑΠΗ mode ???
 
Verminest Highscores

την παρασκευη ο φιλος Nemo μας ενημερωσε γιαυτο το παιχνιδι που συνδιαζει στοιχεια απο Galaga,galaxian,space invaders κτλ και το επαιξα 4 φορες.Χθες ηταν η τεταρτη και το τερματισα.Πολυ καλο παιχνιδακι βαρια βαρια κανενα μισαωρο κραταει και αν και ηταν πολυ ευκολο για τα γουστα μου το ευχαρστηθηκα.Ανεβαζω λοιπον το Highscore μου και οποιος το παιζει και θελει ας ανεβασει εδω το Highscore του.Οχι για κοντρα η ανταγωνισμο εννοοιται αυτο απλα ετσι για πλακα να δουμε της ικανοτητες του καθε παικτη .

verminest.jpg
 
Είσαι εντελώς ψιλικατζής φίλε μου. :p

attachment.php


Για πλάκα δεν είπες; Εγώ την έκανα αλλιώς! Αλλά είμαι σίγουρος ότι σταμάτησε η καρδιά σου για μισό δευτερόλεπτο. Εντάξει, είσαι ο καλύτερος. :p :p:p
 
Maddog είπε:
Είσαι εντελώς ψιλικατζής φίλε μου. :p
attachment.php


Για πλάκα δεν είπες; Εγώ την έκανα αλλιώς! Αλλά είμαι σίγουρος ότι σταμάτησε η καρδιά σου για μισό δευτερόλεπτο. Εντάξει, είσαι ο καλύτερος. :p :p:p
Ωραιος ρε φιλε χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :D Πως το εκανες αυτο ομως;;;;;;;;;;;
 
Αφιέρωσα 5 λεπτά στο Paint Shop Pro 8. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν επιτρέπουν πουθενά εικόνες υπολογιστή ως αποδεικτικά ρεκόρ, τις "μαγειρεύει" οποιοσδήποτε για πλάκα. :)

Λεπτομέρειες για την τεχνική: μεγέθυνση 500% για να δουλεύουμε με ακρίβεια, copy το "2" από την πέμπτη θέση του "137320" στην πρώτη θέση πάνω από το "1" (για να μην γίνω άπληστος και βάλω 7 ως πρώτο ψηφίο!) και copy το "7" από την τρίτη θέση στην τέταρτη. Τέλος, copy το "3" από την δεύτερη θέση πάνω από το "2" στην πέμπτη θέση, για να έχουμε αρκετά ψηφία διαφορετικά και να μην είναι εξόφθαλμη η απάτη. To 137320 ως δια μαγείας μετατρέπεται σε 237730. :D
 
Maddog είπε:
Αφιέρωσα 5 λεπτά στο Paint Shop Pro 8. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν επιτρέπουν πουθενά εικόνες υπολογιστή ως αποδεικτικά ρεκόρ, τις "μαγειρεύει" οποιοσδήποτε για πλάκα. :)
Λεπτομέρειες για την τεχνική: μεγέθυνση 500% για να δουλεύουμε με ακρίβεια, copy το "2" από την πέμπτη θέση του "137320" στην πρώτη θέση πάνω από το "1" (για να μην γίνω άπληστος και βάλω 7 ως πρώτο ψηφίο!) και copy το "7" από την τρίτη θέση στην τέταρτη. Τέλος, copy το "3" από την δεύτερη θέση πάνω από το "2" στην πέμπτη θέση, για να έχουμε αρκετά ψηφία διαφορετικά και να μην είναι εξόφθαλμη η απάτη. To 137320 ως δια μαγείας μετατρέπεται σε 237730. :D
Ωραιος ρε φιλε δεν φαινεται καθολου οτι ειναι μουφα.Οπως ειπες απορησα για ενα δευτερολεπτο οχι για την ικανοτητα σου σαν παιχτη αλλα γιατι οπως εχω μελετησει το παιχνιδι ειναι απιθανο να ερθει αυτο το ρεκορ που εβαλες.Ωσο για της φοτωγραφιες και που δεν της δεχονται πιστευω οτι το ξερω καλητερα απο τον καθενα λογο της ενασχολησης μου με το Twin Galaxies.
 
Αnti doping control εδω και τωρα :ban:

(βοηθουσε πολυ το γεγονος οτι ηταν λευκα νουμερα σε μαυρο φοντο ....)

Αλλωστε ο Maddog λογω και Pixel DX το "εχει " το αθλημα
 
Φιλε Nemo ουτε καν το προσεξα.Μαλον ειμαι μονο καλος παικτης αλλα δεν εχω καλη παρατηρητικοτητα :p
 
χαχα... επάθε την πλάκα του ο ρεκορντμαν...τον τσάκισε για πλάκα ο νιούμπης!!! Maddog ωραίο αστείο!!!
 
Εγώ έπιασα σκορ 99137320, αλλα ξεχασα να βγαλω screenshot. Ο λόγος μου όμως μετράει και δεν αλλοιώνεται από κανενα photoshop.
 
Πίσω
Μπλουζα