Virtua Striker (2 + version)

Telamonas.stokos είπε:
picture.php

Μετα το τελος της προσποιησης θα μοιραστουν σακουλες στους αμυντικους....

 

 

 

 

 


Ελαφρως εκτος κλιματος mode ON

Aσε τις μετριοφοσυνες,,,,

και πες και για τα Anti G-suits που φορανε υποχρεωτικα πριν το αγωνα.....

Ελαφρως εκτος κλιματος mode OFF
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά μήπως γίνεται να μου δώσετε αν υπάρχει ένα μινι οδηγό για το πως μπορεί καποιος να τρεξει αυτο το θαυμασιο παιχνιδακι σε εξομοιωτή Nulldc ???

που μπορω να βρω το iso???

ευχαριστω
 
s33k3rgr είπε:
που μπορω να βρω το iso???
Aυτό φίλε μου σίγουρα δε θα το μάθεις εδώ μέσα,καθότι οδηγίες και links για κατέβασμα πνευματικά κατοχυρωμένου υλικού,απαγορεύονται...
 
manos426f είπε:
Aυτό φίλε μου σίγουρα δε θα το μάθεις εδώ μέσα,καθότι οδηγίες και links για κατέβασμα πνευματικά κατοχυρωμένου υλικού,απαγορεύονται...

Συγνωμη λάθος μου...
 
Χα , τι μου θύμησες τώρα ! Εγώ πρέπει να είμαι ο μοναδικός άνθρωπος έδω μέσα που δημοσίευσα απαγορευμένο υλικό, και επέζησα της οργής των διαχειριστών .

Αλήθεια , θυμάται κανείς το "φίου - φίου" ; ! Σαν να έχουν περάσει χρόνια από τότε που σας γνώρισα ... Λέτε να γέρασα ; Μπα , αυτό έγινε προ πολλού ! :rofl:
 
Ενημερωτικά,να πω ότι σύμφωνα μ' όσα διάβασα,το Virtual striker 2 πλέον παίζει ακόμη καλύτερα στον nullDC 1.0.3

Kαι ομιλώ για την ver.2000.1 v1.007 του παιχνιδιού

Maddog,τα λέω καλά ; :p
 
Δεν ξέρω, εγώ μόνο dump τα κάνω, δεν τα παίζω ιδιαίτερα σε emulator... :p

Αφού έχω το real thing and it still pWnZ! :) :) :)
 
Ξεχασμενο thread, αλλα....

Σημερα μολις καταφερα να παιξω σε Sega Model 3 emulator το Virtua Striker 2 Step 1.5 ΑΨΟΓΑ!!!

Εννοειται πως δεν εχει καμμια σχεση με τη μουφα virtua striker 2000.1 του Dreamcast...μιλαμε για το αυθεντικο arcade που παιζαμε πιτσιρικαδες.

Η εκδοση του dreamcast ελαβε ασχημες κριτικες καθως ηταν μια πολυ μετρια προς το κακο port των arcade στο Dreamcast(οσον αφορα τον χειρισμο και το gameplay)

Τεσπα το παιχνιδακι ειναι αρρωστια, 15 χρονια πριν παιχνιδι και ομως τοσο μπροστα σε κινηση, γραφικα, αισθηση...

και επαναλαμβανω: καμμια σχεση με τη μουφα του dreamcast που μονο στα γραφικα και στον ηχο θυμιζει το arcade.
 
απιστευτο παιχνιδι...το ειχα λιωσει,ειχα ριξει πολυ χρημα μεσα

μακαρι να εβγαινε το 5 σε κονσολες..
 
Μαλιστα απο οτι ειδα ο Supermodel δεν υποστηριζει UI αλλα μονο command line και εμεις τα παιδια των windows που στα 90ς αντι να πληκτρολογουμε σε Dos καναμε παρτυ...ΓουΧουου :happyjump: θα την πληρωσουμε τωρα μην μπορωντας να παιξουμε Daytona 2 και Spikeout!!
 
Σωστος ο Aardvark.Εγω δεν εχω ιδεα απο Dos,command line κτλ,αυτα ειναι του διαβολου πραγματα :D
 
Aardvark είπε:
Μαλιστα απο οτι ειδα ο Supermodel δεν υποστηριζει UI αλλα μονο command line και εμεις τα παιδια των windows που στα 90ς αντι να πληκτρολογουμε σε Dos καναμε παρτυ...ΓουΧουου :happyjump: θα την πληρωσουμε τωρα μην μπορωντας να παιξουμε Daytona 2 και Spikeout!!
Xεχε!Καλα να παθετε! :diablotin:
 
Εσείς τα παιδιά των Windows και των πάρτυ δυσκολεύεστε επίσης να γράψετε στο Google "Supermodel frontend";

HINT: EmuLoader το λένε το ένα...
 
Χμμμ ,να το ψαξουμε τοτε!
 
Απιστευτο ειδα Daytona 2 μετα απο 12 χρονια τουλαχιστον,λιγο slow αλλα playable ,damn spikeout next το οποιο εχω στο xbox αλλα το 360 αρνειται πεισματικα να το παιξει.


Εχω να ασχοληθω με emu περα του ΜΑΜΕ απο εποχη Final Burn και Kwaks πως τον λεγανε!!
 
flokiman είπε:
και επαναλαμβανω: καμμια σχεση με τη μουφα του dreamcast που μονο στα γραφικα και στον ηχο θυμιζει το arcade.
Kαταρχάς, μούφα δέν το λές, το έχω λιώσει στο Dreamcast το παιχνίδι, όπως και φυσικά αρκετές arcade εκδόσεις στα μπλιμπλίκια. Πέραν του joypad, που αφορά στο χειρισμό καθαρά, δέν βρίσκω τρανταχτές διαφορές. Ίσως και στα μακρινά (και ειδικά πλαινά ) σούτ, να μήν έχεις τόσες πιθανότητες να σκοράρεις, όπως στο arcade, και μερικές ομάδες, όπως η Ελλάδα, Σουηδία κλπ, "ξεκλειδώνουν" με καλή πορεία στο Ranking, αντί να είναι εξαρχής διαθέσιμες. Με μερικές επιφυλάξεις, θα έλεγα ότι οι παίκτες είναι λίγο πιό αργόστροφοι στην home έκδοση, όχι όμως σε σημείο που να σε κάνουν να το θεωρείς κακό port, ειδικά μάλιστα την στιγμή που το παιχνίδι τρέχει στα 60 frames και τρέχει άψογα με VGA Box. Δοκίμασε την "μαμίσια" έκδοσή του, και όχι σε emu, όπου καλώς ή κακώς πάντα κάτι λείπει/περισσεύει...
 
Πίσω
Μπλουζα