Virtual Boy Unreleased Games

Αν ρυθμισεις σωστα τα δυο ροδακια δεν εχει κανενα πονοκεφαλο, οσοι ειχαν ζαλαδες ηταν επειδη δεν τα ρυθμιζαν για να εστιαζουν σωστα τα ματια. Το μονο που παθαινεις ειναι πιασιμο στο σβερκο αν δεν εχεις καπου ν'ακουμπας το σαγονι ή το Lamp-O-Tron για να σου φερνει κοντα το VB οταν παιζεις.

Εδω εχει καποιες οδηγιες για το Lamp-O-Tron. Ο @#$%& πεταξα μια τετοια λαμπα κοκκινη οταν καθαριζαμε την αποθηκη ενος φιλου (ενω το ειχα δει το mod) και μετα που γυρισα σπιτι και το θυμηθηκα μου εριχνα μουντζες...
 
masbass είπε:
Αν ρυθμισεις σωστα τα δυο ροδακια δεν εχει κανενα πονοκεφαλο, οσοι ειχαν ζαλαδες ηταν επειδη δεν τα ρυθμιζαν για να εστιαζουν σωστα τα ματια. Το μονο που παθαινεις ειναι πιασιμο στο σβερκο αν δεν εχεις καπου ν'ακουμπας το σαγονι ή το Lamp-O-Tron για να σου φερνει κοντα το VB οταν παιζεις.
Εδω εχει καποιες οδηγιες για το Lamp-O-Tron. Ο @#$%& πεταξα μια τετοια λαμπα κοκκινη οταν καθαριζαμε την αποθηκη ενος φιλου (ενω το ειχα δει το mod) και μετα που γυρισα σπιτι και το θυμηθηκα μου εριχνα μουντζες...
super θενκς για το link...

έχω πάρει τέτοια λάμπα ....αλλά σε ασημένιο χρώμα από το ΙΚΕΑ...νομίζω γύρω στο 10ευρω είχε....
 
Μωρε κι εγω εχω μια μπλε που δεν ηθελε ενας αλλος, αλλα η κλασικη κοκκινη με μαυρες αρθρωσεις του geoanas ειναι σαν να την ειχαν κανει παραγγελιά για το VB... Ισως περασω μια με spray κοκκινο την μπλε χμμμμ
 
συμφωνώ..και έχω ήδη κάτι στο μυαλό μου...

με λίγη υπομονή κάπου θα βρω....
 
Η δική μου ήταν εύρημα από μια παλιά αποθήκη φωτιστικών - ηλεκτρολογικού υλικού. Το καπέλο της ήταν σπασμένο και ο διάλογος με τον πωλητή ...αρκετά εύθυμος :

" Καλημέρα,θα ήθελα αυτή τη λάμπα που έχετε στη βιτρίνα"

" Αχ, δυστυχώς αυτή είναι σπασμένη και έχει ξεμείνει από τη μετακόμιση από το παλιό μαγαζί...δεν έχω κάτι παρόμοιο στην αποθήκη"

( Τιμή 3000 δρχ. και η λάμπα μέσα στην μπίχλα και στην σκόνη )

" όχι ...εγώ θέλω τη συγκεκριμένη !"

" ...μα έχουμε άλλες πιο κομψές και καινούργιες...με λάμπες αλογόνου...μπλα,μπλα..design...!"

" όχι θέλω την συγκεκριμένη"

" ...να σου δείξω κάποιες άλλες από την αποθήκη ?"

" θέλω τη συγκεκριμένη"

" να δω, αν έχω κάποια άλλη στην αποθήκη"

" κοίταξε"

.....

" δυστυχώς δεν έχω"

" δεν πειράζει, δώσε μου αυτή της βιτρίνας"

" ...μα , είναι σπασμένη..."

" αυτή θέλω"

" μα τι , την θέλεις ????"

" Την θέλω για stand σε ένα virtual boy...παιχνίδι είναι"

"...............παιχνίδι (!).....τέλος πάντων για να μπεις στο μαγαζί και να επιμένεις, εσύ ξέρεις...πάρτην 5 ευρώ"

" Thanks and good bye !!! (xε!xε!xε!)

..........
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Demo footage: Starfox VB & Mario Land VB

 
Είναι κοινό μυστικό ότι ο KRISS ετοιμάζει μια "σωστή" version του BOUND HIGH (ένα από τα σπανιότερα παιχνίδια του vb), ώστε να μπορέσουμε να το απολαύσουμε στα μηχανάκια μας !
 
Καταρχήν χρόνια πολλά σε όλους ! Με ενδιαφέρει πολύ να αγοράσω και εγώ ένα Virtual Boy ! Κάποιες ερωτησούλες έχω μόνο

1) Βλέπω στο ebay οτι σχεδόν όλα που πουλιούνται είναι από Αμερική. Υπάρχει κίνδυνος να περάσει τελωνείο αν κάνω από εκεί αγορά μιας και μιλάμε για μεγάλη συσκευασία ?

2) Μήπως θα είναι ασφαλέστερο στο θέμα του τελωνείου να ψάξω να βρω κανένα από Ιαπωνία ? Ο φίλος Plink δεν είχε θέμα τελωνείου ?

3) Αν πάρω την κονσόλα από Ιαπωνία υπάρχει κανένα θέμα με το Flashboy ? Θα παίζει τα αμερικάνικα roms ? Γενικά θα υπάρχει κάποια διαφορά με την αμερικάνικη κονσόλα ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για τα 1 και 2: ο κίνδυνος του τελωνείου είναι ακριβώς ο ίδιος για κάθε αποστολή που προέρχεται από χώρες εκτός της Ευρωπαικής Ένωσης, οπότε είτε Ιαπωνία είτε Αμερική ένα ρίσκο θα το έχεις.
 
(1) και (2) Συμφωνώ με τον Maddog, ότι και να κάνεις όταν παραγγέλνεις από χώρες εκτός Ευρωπαικής Ένωσης πάντοτε ελοχεύει ο κίνδυνος να στο "τσακώσουν" στο τελωνείο. Εκείνο που πρέπει να αποφύγεις πάση θυσία είναι να σου το αποστείλουν με κάποια ιδιωτική courrier, το τελωνείο τότε είναι 99% δεδομένο.

(3) Είμαι 99.99% σίγουρος ότι δεν υπάρχουν διαφορές μεταξύ Αμερικάνικου και Ιαπωνικού Virtual Boy. Τα 4 που διαθέτω είναι όλα Αμερικάνικα και παίζουν τα πάντα (US - JAP original και Flashboy flashed roms -all regions-)

Για περισσότερες πληροφορίες εδώ
 
Χρόνια Πολλά σε όλους.

Θυμάμαι, ένα NEO-GEO CD που έκανε 3 μήνες για να έρθει από Ιαπωνία...(ebay). Ίσως να είχε "μπλέξει" με το τελωνείο???. Το είχα ξεχάσει να σου πω την αλήθεια. Είναι ρίσκο αλλά μπορείς αν κάνεις αλλιώς;
 
Λοιπόν τα νέα μάλλον είναι ευχάριστα όσον αφορά το τελωνείο. Το δέμα δεν έχει έρθει ακόμα και τα status είναι τα εξής

Από USPS

usps.jpg

Από ΕΛΤΑ

ELTA.jpg

Τί συμπέρασμα βγάζετε ? Γλύτωσα το τελωνείο ? Τώρα περιμένω σημείωμα από ΕΛΤΑ ή έχει να πάει και πουθενά αλλού το δέμα ?
 
Ολα φαινεται πως πηγαν καλα, πρεπει να εισαι εξαιρετικα ατυχος για να σου κρατησουν κατι με αποστολη USPS στα ελτα.

Καλο παιχνιδι, περιμενουμε δικες σου φωτογραφιες των παιχνιδιων!
 
Το VB ήρθε εγώ όμως έκανα .... και το έκαψα βάζοντας το στο ρεύμα με τον AC adaptor που είχε το πακέτο. Εχω παραγγείλει άλλο τώρα σε χαμηλότερη τιμή χωρίς όλα τα αξεσουάρ και περιμένω... Δυστηχώς τα λάθη πληρώνονται...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Peri30 είπε:
Το VB ήρθε εγώ όμως έκανα .... και το έκαψα βάζοντας το στο ρεύμα με τον AC adaptor που είχε το πακέτο. Εχω παραγγείλει άλλο τώρα σε χαμηλότερη τιμή χωρίς όλα τα αξεσουάρ και περιμένω... Δυστηχώς τα λάθη πληρώνονται...
Τελικά δικιά μου χαζομάρα. Το VB δεν είχε καεί. Μια από τις μπαταρίες που του έβαζα είχε τελειώσει... Παρόλα αυτά θα μπορούσε να είχε καεί...
 
Καλοριζικο λοιπον και το δευτερο μηχανημα! Τι παρελκομενα σου ηρθαν μαζι με αυτο;
 
Δυστυχώς δεν χαρήκαμε πολλά games στο VUE,αποζημιωθήκαμε ελαφρώς παίζοντας τα σε SNES και αλλού.

 


Δεν έχω το "μαγικό κασετακι"...(σιχάθηκα το emul και τα σχετικά πειράγματα όταν έκανα τα πάντα στο PsP)



και θα ήθελα να βρω το demo του δελφινιού.


 


Το Virtual Boy είναι μοναδικό στο είδος του.



...Λατρεμένο...



 
To Virtual Lab που το βρήκατε; Στο eBay πάντως δεν το βρίσκω. Πέρα τ' ότι είναι kusoge ( http://hardcoregaming101.net/kusoge/kusoge13.htm ) ξέρει κανείς να μου πει πόσο σπάνιο είναι; Kαι πως γίνεται η συλλογή Space Invaders να είναι τόσο σπάνια; Mόνο και μόνο στο eBay το πέτυχα 600 δολλάρια.
 
Τι ελειπε απο το Virtual Boy για να ειναι ολοκληρωμενο,ενα Street Fighter βεβαιως βεβαιως.




 
Πίσω
Μπλουζα