Virtual Pinball Cabinet

Και οι ξύλινες βάσεις για να κάτσει πάνω η τηλεόραση. Απλά την ακούμπησα δεν την έχω βιδώσει ακόμη.

01.jpg

02.jpg
 
Τέλος πέρασα τους οδηγούς για το τζάμι αφού έκανα πρώτα λούκια στο ξύλο (και μου βγήκε η παναγία κανονικά) και εν συνεχεία είχε σειρά η "κεφαλή" του φλίπερ. Είναι ακόμη σε αρχική κατάσταση και από αύριο (πιστεύω) θα αρχίσει να παίρνει και αυτή λεπτομέρειες.

03.jpg

05.jpg

06.jpg
 
Όσο πάει γίνεται και καλύτερο!!!!!!
 
μπραβο ρε φιλε!!!!!επαθα πλακα!!!!!χαρασς το κουραγιο σου!!!!!!!!!!!!!!!
 
Nα αλλαξεις nick..Καντο "Fred MODison":p:p:p
 
Προβλεπετε να γίνει απαιχτο.Καλό κουράγιο. Εντυπωσιακή δουλεία.

Το κοντραπλακέ θαλασσης πραγματικά εξαιρετική επιλογή.

Απο θέμα τι εχεις σκεφτεί .....αν και ειναι νωρίς ακόμα?
 
Μια άσχετη ερώτηση: Γιατί κόντρα πλακέ θαλάσσης και πόσο κόστισε; Φαντάζομαι στα Leroy έχουν έτσι; Από στεγανοποίηση σε ανοιχτό χώρο πως πάει; Γιατί έχω ένα ταρατσοκομπιούτερ που το χειμώνα δεινοπαθεί........
 
Δηλαδη κατι τετοιο πας να φτιαξεις ε..?

Φοβερο φαινεται!
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά! :)

spirosp: Καθώς περίμενα το λεωφορείο σήμερα στη στάση να περάσει διάβασα το σχόλιό σου για το Fred Modison και γέλαγα μόνος μου σα το χαζό :)

Ναι κάτι τέτοιο θα φτιάξω σαν αυτό που έστειλες στο λινκ.

dkssprs: Ναι έχω σκεφτεί και μάλιστα το έχω έτοιμο το θέμα μου. Το δούλευα πρίν να ξεκινήσω την κατασκευή αλλά δεν ξέρω αν θα το χρησιμοποιήσω όμως ακόμη ή αν θα κάτσω να φτιάξω κάτι νέο. Ας τελειώσω πρώτα την καμπίνα και αποφασίζω μετά. Το ανεβάζω και αυτό και μου λέτε εντυπώσεις. Ήθελα γενικά κάτι ρετρό και που να μπορεί να "αγκαλιάσει" όλα τα τραπέζια.

pooky(1): Κόντα πλακέ θαλάσσης πρώτον γιατί είναι πραγματικά πολύ γερό σαν υλικό (δεν καταλαβαίνει τίποτα από βροχές κακοκαιρίες αλλά και κάθε είδους φάπες κλωτσιές κλπ) και δεύτερον γιατί και τα ορίτζιναλ φλίπερ από κόντρα πλακέ θαλάσσης είναι φτιαγμένα.

Κόστισε ακριβώς 270 ευρώ και φαντάζομαι πως ναι και στα Leroy θα έχουν.

Ναι και αυτό που έχω φτιάξει...

Deksia-Pleura-Synolikh.jpg
 
Οπότε θα το έχω στα υπόψη για κάτι που θα είναι εκτεθειμένο!

Πολύ ωραίο το σχέδιό σου!
 
Άμα αντέχει σε φαπες ξαι κλωτσιες ok..γιατί φλιπερ χωρίς φαπα->κλωτσιά=tilt δεν παει..!
 
Έτσι όπως τα λες spirosp.

Το σημερινό πρόγραμμα είχε τα εξής.

Τρύπες στο πίσω μέρος της κεφαλής για αερισμό. Στη συνέχεια έκοψα μια λωρίδα ξύλου από το πάνω μέρος της κεφαλής για να λειτουργεί σαν "κουμπαράς" :)

02.jpg

Κόψιμο και βίδωμα καναλιών για να έρθουν και κάτσουν όμορφα το ταμπλό για το σκόρ και τα ηχεία και η κορνίζα που θα έρθει από πάνω επίσης συρταρωτά για να κρύβει την τηλεόραση.

03.jpg

Το κομμάτι του ξύλου για το σκόρ και τα ηχεία κατά την κοπή είχε κάποια προβλήματα και έτσι το έχω στοκάρει θα τριφτεί αύριο και όταν θα βαφτεί θα είναι μια χαρά.

01.jpg

04.jpg

05.jpg
 
Συναρμολογημένο φαίνεται εξαιρετικό. Δεν μπορώ να περιμένω για να δω το τελικό!!!!!!!

Πω πω Fred, δεν γλυτώνεις επίσκεψη μου στο τέλος!!!!!!!!! (Θα φέρω μπύρες μην ανησυχείς!!!! )
 
Και εγω μπυρεεεεεες....τελαρα ολοκληρα...και αν δεν μου ανοιγετε θα φερω και το bartop.....

Τα ξύλα απο που τα προμηθευεσε fred?

Keep up the good work
 
Πολυ καλη δουλεια μπραβο!!!
 
Ευχαριστώ παιδιά!

Ελάτε με μπύρες, bartop κλπ και το φαί το βάζω εγω.

Τα ξύλα dkssprs τα αγοράζω από έναν ξυλέμπορα που έχω κοντά μου.

Συνέχεια έχει να βάλω τις δυο οθόνες μέσα στη κεφαλή. Η πρώτη θα κρεμαστεί σχετικά συμβατικά και θα δείχνει τις ζωγραφιές του εκάστοτε τραπεζιού ενώ η δεύτερη θα δείχνει καθαρά το σκορ. Επειδή το μέγεθός της είναι αρκετά μεγάλο θα η μισή θα χωνευτεί στο πάνω μέρος (κεφαλή) και το άλλο μισό στο κυρίως σώμα του φλίπερ.

Μόλις έχω φωτογραφικές εξελίξεις θα τις ανεβάσω.
 
Στηρίγματα για τις οθόνες;;ειδικά για κάτω..τι θα βάλεις;;

Το φαΐ έλεγα να το βάλω εγώ ρε σεις... :p
 
Να ερθω κγω??Θα φαιρω τις σοδες!!!
 
Fred με την άδειά σου, θέλω αποκλειστικότητα να ανεβάσω το αριστούργημα που φτιάχνεις στο Youtube. Μπυροποσία, καφρίλες και άλλες απαραίτητες ανωριμότητες υπόσχομαι να μην συμπεριλάβω!

Τρέλανέ μας κι΄άλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thumbup: :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα