Virtual Pinball Cabinet

Σ' ευχαριστώ πολύ Kambia. Εγω να δεις ανυπομονησία! Καλή εβδομάδα σε όλους !
 
Ζηλευω πολυ για το φλιπερ αλλα κ για τη καμπινα διπλα να ειχα κγω μερος να τα εβαζα ολλα αυτα!!!

Fred Madison είπε:
Τέλος η κορνίζα για να κρύβει το σασί της τηλεόρασης και να δίνει μια ομοιόμορφη εικόνα. Μαζί και η "ετικέτα" με τις οδηγίες χρήσης του φλίπερ. Αυτό που μένει πλέον είναι πέρασμα λειτουργικού, σετάρισμα σε software και έτοιμο...
Προβολή συνημμένου 30494Προβολή συνημμένου 30495Προβολή συνημμένου 30496Προβολή συνημμένου 30497
 
IT'S ALIVE ! :)

01.jpg

σε δοκιμαστική φάση μιας και έχει ακόμη αρκετή δουλειά. Συνδεσμολογίες και να δω τι παίζει με το μόνιτορ του σκορ που μετά από λίγη ώρα σκοτείνιασε... Μπορεί και να τα τίναξε.... φτού μου φτού μου σκίζω από τύχη... Είναι κουκλί όμως... ε? ε?

04.jpg

02.jpg

03.jpg
 
Όχι δεν είναι κουκλι..είναι γ@@@το!!!!!!!!!
 
Fred Madison είπε:
IT'S ALIVE ! :)
Προβολή συνημμένου 30613Προβολή συνημμένου 30614Προβολή συνημμένου 30615Προβολή συνημμένου 30616

σε δοκιμαστική φάση μιας και έχει ακόμη αρκετή δουλειά. Συνδεσμολογίες και να δω τι παίζει με το μόνιτορ του σκορ που μετά από λίγη ώρα σκοτείνιασε... Μπορεί και να τα τίναξε.... φτού μου φτού μου σκίζω από τύχη... Είναι κουκλί όμως... ε? ε?

Φοβερη δουλεια!

Μπραβο!!
 
Πω πω ρε Φ0Υςτ1 μου, είναι καλύτερο από ότι φανταζόμουν!!!!!!!!!!!!!! ....... Φτου, φτου!!!!!

Ανέβασε και ένα video στο You Tube να γουστάρουμε!!!!!!
 
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.

Εκανες τρομερή δουλεια!!!!

Οπωσδήποτε βιντεάκι.
 
@fred

ΕΥΓΕ!!!

τι έχεις κάνει εκεί βρε αδερφέ? :) μπράβο και πάλι μπράβο!

απόλυτη επιτυχία, η πραγματικότητα είναι -μέσω της εικόνας τουλάχιστον- πολύ καλύτερη από αυτή που είχα φανταστεί στην αρχή του project!

επίσης, ότι είπανε και οι προλαλήσαντες: βιντεάκι άμεσα
 
Τελειο κ απο μενα πολυ πολυ καλο μπραβο!!
 
Έχω μείνει με ανοιχτό το στόμα!!! Μαγεία.....

Ελπίζω να είναι μόνο κανένα καλώδιο και όχι τίποτα το σοβαρό με την οθόνη του σκορ
 
Ευχαριστώ πολύ πολύ παιδιά! Και γω είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Πίσω στα σημερινά τώρα. Δυστυχώς Kambia σήμερα το πρωί αναγκάστηκα και αγόρασα άλλο monitor για την οθόνη του σκορ. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να αλλάξω κάπως τη βάση στήριξής του αλλά τέλος καλό όλα καλά. Στις φωτό που ανεβάζω σήμερα είναι πλέον με τα μπουτονάκια αναμμένα μιας και πήρανε ρεύμα καθώς και με τη οθόνη του σκορ λειτουργική πλέον. Στη μια έχω τραβήξει 4 διαφορετικά screenshots από το dmd του Άρχοντα των δαχτυλιδιών για να έχετε εικόνα. Από αύριο σετάρισμα στα τραπέζια κάνα δυο ρυθμίσεις ακόμη και τέλος... :) Θα κοιτάξω πως μπορώ να τραβήξω και να ανεβάσω βίντεο παιδιά. Τα φώτα σας γιατί δεν έχω ιδέα πως να το κάνω αυτό.

04.jpg

01.jpg

02.jpg

03.jpg
 
Τρισμέγιστε άρχοντα! Ύψιστε Ημίθεε! Προσκυνώ και επιθυμώ ευλογίαν!!!!!!!

Τράβα ένα video από ipod κάμερα ή κινητό, πέρνα το στον υπολογιστή και άνοιξε λογαριασμό στο Youtube. Σαν να ανοίγεις mail λογαριασμό, τόσο απλό. Μετά επιλέγεις "μεταφόρτωαη video" ή "upload video" και είσαι έτοιμος. Έχεις έτοιμο το link που το κοτσάρεις στο post σου εδώ μέσα.

Αν δεν ασχολείσαι καθόλου πέτα το σε rapidshare και δώσε να στο ανεβάσω εγώ (φυσικά τα εύσημα είναι δικά σου) ή όποιος άλλος γουστάρεις και αγαπάς.

Έλα καιγόμαστε να το δούμε live λέμε.......
 
Ελα μωρε σιγα...Το πολυ πολυ ερχομαστε απο εκει και τραβαμε εμεις βιντεο...Τι βιντεο δηλαδη..ΤΑΙΝΙΑ για να μην πω ντοκυμαντερ...χααχαχαα!
 
Να υπενθυμίσω οτι έχω πει "ΠΡΟ"....
 
Σύντομα θα ανεβάσω βίντεο αφού είναι τόσο απλό.

Τι είναι το "προ" φίλε dkssprs;

Πρόλαβα; Πρόκαμα; Προ-Πο;
 
ΠΡΟτελευταιος θελει να πει.... :tease: :tease: :tease:
 
Γκαντεμιά με το μόνιτορ. Κρίμα :( Δε κρεμάς και καμιά χάντρα για το μάτι?

Άντε καλό λιώσιμο Fred. Κούκλα έγινε :)
 
Kambia είπε:
Γκαντεμιά με το μόνιτορ. Κρίμα :( Δε κρεμάς και καμιά χάντρα για το μάτι? Άντε καλό λιώσιμο Fred. Κούκλα έγινε :)
Ευχαριστώ πολύ Kambia! Θα βάλω καμιά χάντρα τελικά από μέσα... Δεν έχω ξεχάσει παιδιά το βίντεο που ζητήσατε... Σύντομα θα το ανεβάσω.
 
Ωραία!!!! Περιμένουμε με αγωνία!!!!!!!!!!!
 
Παιδιά σόρυ για την καθυστέρηση αλλά και η αρκετή δουλειά που έχω τον τελευταίο καιρό αλλά και το ότι δεν είχα βάλει τα τζάμια στο φλίπερ με έκαναν να μην ανεβάσω βίντεο τις περασμένες ημέρες. Όλα στη θέση τους πλέον και παρακάτω δυο βίντεο με την καμπίνα εν δράση.

http://www.youtube.com/watch?v=IWMHOCr9VA4

http://www.youtube.com/watch?v=MgPuU0WR0wY

Για όποιον θέλει μπορεί να τα δει και full screen σε HD.
 
Πίσω
Μπλουζα