Vista - 1st look.

RTS εγω??? ΠΟΤΕ!!!
 
Δεν αξίζει τον κόπο ακόμα...Γενικά από φίλους που τα δοκίμασαν μετά από μένα τα έβγαλαν!!!Το μηχάνημα Pookyman που έβαλα τα Vista 64bit είναι αυτό που ξέρεις το είδες κιόλας!
 
SLI και iverclocked λοιπόν.

Άρα επόμενο να ΕΙΧΕΣ προβλήματα!!!!!!!!!!

Πάντως οι drivers σήμερα είναι πιό ώριμοι, όχι αρκετά, αλλά καλύτερα.
 
Now we are talking business.

Το μηχάνημα μου δυστυχώς περνάει φάση μετάλλαξης.

(Το ενισχύω για τους καύσωνες του καλοκαιριού...... Αυτό τα λέει όλα...... )

(evil laugh on the air........ )
 
Αγαπητοί φίλοι το Halo 2 εγκαταστάθηκε στα VIsta 64 τελικά.

Πρώτες εντυπώσεις:

Οπτικά το αποτέλεσμα ΔΕΝ δικαιώνει τίποτε. Μπροστά στο STALKER και περισσότερο μπροστά στο OBLIVION το παιχνίδι ωχριά. Όχι ότι σαν σύνολο δεν είναι καλό και ότι έχει άσχημο gameplay, αλλά αν αυτό που βλέπεις είναι παιχνίδι αποκλειστικά για Vista και DX10, τότε αγοράζω πάλι ένα κλασσικό Spectrumάκι και αρχίζω να πάιζω Sabre Wolf και Atic Atac μέχρι τελικής πτώσεως. Τουλάχιστον δεν θα κοροϊδεύω τον εαυτό μου και τον κόσμο.

Τεχνικά το παχνίδι, ανάθεμα κι αν έχει ίχνος DX10, διάολε ακόμα και DX8,1 άνετα θα μπορούσε να έχει βγάλει παρόμοιο αποτέλεσμα. Φυσικά και άνετα θα μπορούσε να λειτουργεί κάτω από ΧΡ, και τα Vista τελικά χρειάζονται στην υποστήριξη του Live της MS. Τίποτε άλλο.

Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες, ΔΕΝ συνεχίζω να πάιζω το παιχνίδι. Τσαντίστηκα τόσο πολύ με το αποτέλεσμα που σκέφτομαι να καταργήσω και τα Vista και να γυρίσω πίσω στα XP. Αν μη τι άλλο για να δω το Halo 2 τα έβαλα και αυτό που είδα με απογοήτευσε οικτρά σαν DX10 παιχνίδι και σύνολο.

Bottom line: Μην βιάζεστε έχουμε καιρό ακόμα.

In XP we trust.
 
pooky είπε:
Αγαπητοί φίλοι το Halo 2 εγκαταστάθηκε στα VIsta 64 τελικά.
Πρώτες εντυπώσεις:

Οπτικά το αποτέλεσμα ΔΕΝ δικαιώνει τίποτε. Μπροστά στο STALKER και περισσότερο μπροστά στο OBLIVION το παιχνίδι ωχριά. Όχι ότι σαν σύνολο δεν είναι καλό και ότι έχει άσχημο gameplay, αλλά αν αυτό που βλέπεις είναι παιχνίδι αποκλειστικά για Vista και DX10, τότε αγοράζω πάλι ένα κλασσικό Spectrumάκι και αρχίζω να πάιζω Sabre Wolf και Atic Atac μέχρι τελικής πτώσεως. Τουλάχιστον δεν θα κοροϊδεύω τον εαυτό μου και τον κόσμο.

Τεχνικά το παχνίδι, ανάθεμα κι αν έχει ίχνος DX10, διάολε ακόμα και DX8,1 άνετα θα μπορούσε να έχει βγάλει παρόμοιο αποτέλεσμα. Φυσικά και άνετα θα μπορούσε να λειτουργεί κάτω από ΧΡ, και τα Vista τελικά χρειάζονται στην υποστήριξη του Live της MS. Τίποτε άλλο.

Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες, ΔΕΝ συνεχίζω να πάιζω το παιχνίδι. Τσαντίστηκα τόσο πολύ με το αποτέλεσμα που σκέφτομαι να καταργήσω και τα Vista και να γυρίσω πίσω στα XP. Αν μη τι άλλο για να δω το Halo 2 τα έβαλα και αυτό που είδα με απογοήτευσε οικτρά σαν DX10 παιχνίδι και σύνολο.

Bottom line: Μην βιάζεστε έχουμε καιρό ακόμα.

In XP we trust.
Τι περιμενες δηλαδη ρε Pooky;

Port απο παιχνιδι του 2004 σε κονσολα τεχνολογιας 2001 ειναι...Σιγα μην ξαναφτιαχναν την μηχανη απο την αρχη για το PC...

H ολη Vista/DX10 μανουρα εγινε για ευνοητους λογους....

Παντως σαν παιχνιδι ειναι φοβερο, θα σε συμβουλευα να ασχοληθεις (φυσικα αν σου βρισκεται ενα ΧΒΟΧ ακομα καλυτερα... ;) )
 
Yeap Storm θα ασχοληθώ όχι στο PC πάντως.
 
Το είδα κι εγώ σε γνωστό κατάστημα και μάλιστα σε οθόνη 32 ιντσών. Το αποτέλεσμα είναι περίπου σαν το XBOX 1 σε υψηλή ανάλυση. Απο άποψη γραφικών μπορεί να μην λέει τίποτα , αλλα τέτοιο FPS δεν έχω ξαναπάιξει (αντε ίσως το Half Life)....

Οπότε , ξέχνα τα γραφικά και απόλαυσε το ;)
 
Δεν είμαι fan της σειράς. Πρωτιμώ να συνεχίσω το OBLIVION και να ξανατελειώσω το STALKER, αλλά θα του δώσω μια ευκαιρία.

Αλλά να ξέρεις ότι ΑΥΤΟ το αποτέλεσμα είναι Vista exclusive game, όχι σε αποθαρύνει, σε κάνει να νοιώθεις μια αβεβαιότητα και ένα μούδιασμα για το μέλλον.

Τεσπα...........
 
Eιναι αρχη ακόμη παιδια,για να δουμε τις -οποιες - πραγματικες δυνατότητες των vista και των DX10....

Μεχρι να ξεκινησουν να ασχοληθουν σοβαρά (καποτε θα γινει και αυτο) ακολουθουν την τακτικη: Οτι αρπαξει ο πωπος μας... :animangry:
 
Έτσι, έτσι!

Ευτυχώς οι 8800 είναι εξαιρετικά γρήγορες κάρτες σε DX9 περιβάλλον. Φυσικά για σοβαρό (αν μπορεί να ειπωθεί αυτός ο όρος) DX10 gaming θα πρέπει να κοιτάξουμε στις επόμενες γενιές.

Κερνάω γλαρόσουπα, με βλέπω με next gen κονσόλα ΠΟΛΥ σύντομα, μη πώ κονσόλες.........

Grip είπε:
Μεχρι να ξεκινησουν να ασχοληθουν σοβαρά (καποτε θα γινει και αυτο) ακολουθουν την τακτικη: Οτι αρπαξει ο πωπος μας... :animangry:
Για κοίτα που πλάκα την πλάκα με βλέπω να βάζω Linux στα γεράματα......

Τά'χω πάρει κρανίο......... Ένας , έστω ένας emulator που να λειτουργήσει χωρίς πρόβλημα ΥΠΑΡΧΕΙ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

/me loves Win98!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάπου διάβασα ότι δεν έχει καθόλου DX10 γραφικά. Απλά θέλει Vista για το Live!, Games Explorer, Achievements, και ένα περίεργο streaming για να μην χρειάζεται μεγάλο installation.

Τεχνικά το παχνίδι, ανάθεμα κι αν έχει ίχνος DX10, διάολε ακόμα και DX8,1 άνετα θα μπορούσε να έχει βγάλει παρόμοιο αποτέλεσμα. Φυσικά και άνετα θα μπορούσε να λειτουργεί κάτω από ΧΡ, και τα Vista τελικά χρειάζονται στην υποστήριξη του Live της MS. Τίποτε άλλο.
Την βρίσκω όταν επαληθεύομαι. :cool: :icon_lol::icon_lol:
 
pooky είπε:
Ένας , έστω ένας emulator που να λειτουργήσει χωρίς πρόβλημα ΥΠΑΡΧΕΙ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος στον κόσμο που πιστεύει το ίδιο πράγμα :thumbup:

Κι εγώ όποτε θέλω να παίξω κάτι , τις ίδιες φρίκες τρώω (δοκίμασε να παίξεις Saboteur στον Caprice).

Βέβαια, υπάρχει και το MAME (να λέμε και του στραβού το δίκιο) ;)
 
ΟΚ βρε Keeper, αλλά μόνο ο MAME παίζει και αυτός όχι εντελώς χωρίς προβλήματα.

Με τους υπόλοιπους, χάλια μαύρα. Έχουμε ΠΟΛΥ δρόμο ακόμα μπροστά μας.
 
pooky είπε:
Έτσι, έτσι!
Ευτυχώς οι 8800 είναι εξαιρετικά γρήγορες κάρτες σε DX9 περιβάλλον. Φυσικά για σοβαρό (αν μπορεί να ειπωθεί αυτός ο όρος) DX10 gaming θα πρέπει να κοιτάξουμε στις επόμενες γενιές.

Κερνάω γλαρόσουπα, με βλέπω με next gen κονσόλα ΠΟΛΥ σύντομα, μη πώ κονσόλες.........

Χμ γρήγορες???Βαλε το Flight Simulator X και ανέβασε στο τέρμα όλα τα εφέ σε ανάλυση 1280 χ 1024 και πάνω...μετά έλα εδώ και δείξε μου νούμερα με τα frames :D Αθάνατη Microsoft!!!!
 
pooky είπε:
ΟΚ βρε Keeper, αλλά μόνο ο MAME παίζει και αυτός όχι εντελώς χωρίς προβλήματα.
Με τους υπόλοιπους, χάλια μαύρα. Έχουμε ΠΟΛΥ δρόμο ακόμα μπροστά μας.
Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ ;)

Μόνο το ΜΑΜΕ δεν με έχει προβληματίσει (παρα ελάχιστα).
 
akmakas είπε:
Χμ γρήγορες???Βαλε το Flight Simulator X και ανέβασε στο τέρμα όλα τα εφέ σε ανάλυση 1280 χ 1024 και πάνω...μετά έλα εδώ και δείξε μου νούμερα με τα frames :D Αθάνατη Microsoft!!!!
Ευτυχώς σιχαίνομαι τα Simulators και περισσότερο από όλα τα Flight Sims.

Επειδή κάποιοι είναι κάγκουρες στον προγραμματισμό δεν σημαίνει πώς το hardware είναι σκάρτο.
 
Πίσω
Μπλουζα