Walt Disney κλασσικά κόμιξ

[edit] dead imageshack photo [edit]

 


[edit] dead imageshack photo [edit]


 


[edit] dead imageshack photo [edit]


(ειναι οι πρωτες φωτο που ανεβαζω.ειναι απο κινητο.δεν ειναι και οι καλυτερες...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κειμηλιο αν και αρκετο πιο παλιο απο την εποχη που τα διαβαζα εγω, φυλα το με προσοχη :) .
 
Αχ βρε dim,αυτή η φωτογραφία με το ψυγείο της ΕΒΓΑ γροθιά στο στομάχι...Γιατί να μην έχω ένα τέτοιο ψυγειάκι,γιατί;;;;; :icon_cry:
 
Παω εχθές σε ένα περίπτερο, κάπου στον Άλιμο, ψάχνοντας το νέο τεύχος του κομιξ, και τι βλέπω.... 3 τεύχη του 1989 του μικυ μαους με 1.20 €!!! τρελάθηκα και φυσικά τα πήρα, βέβαια απο τις 10 ιστορίες στο σύνολο που είχαν μέσα, είχα διαβάσει της 8... αλλά όπως και να χει...δεν περίμενα οτι θα τα έβρισκα... συνήθως οταν πάω διακοπές ψάχνω σε κατι παραπληγικά ψιλικατζίδικα για παλαιά ξεχασμένα τεύχη και για β' διανομή... αλλά ποτε δεν βρήκα κατι πιο παλαιό απο 6-7 χρόνια...
 
Καταπληκτικο ευρημα consider your self lucky.

Θελω και εγω.:mad:
 
Στην νάξο που πήγα διακοπές βρήκα τεύχη κομιξ (ξέρετε αυτά τα συλλεκτικά του τερζόπουλου) πολλών ετών!Βρήκα τεύχος αριθμό 70 και 60 με μόνο 2 ευρώ!

Ναι είναι απίστευτο τι μπορεί να βρει κανείς σε μερικά μαγαζιά που πουλάνε κομιξ.
 
Λοιπόν παιδιά..έπεσαν στα χέρια μου σε σκαναρισμένη μορφή το Μικυ Μάους Νο 01 και Νο 02 σε άψογη ποιότητα τι λέτε να τα ανεβάσω?
 
Φιλε akmakas τα εχω ετοιμα αν θελει κανεις τα στελνω
 
!!!

αααχ!!

είχα τόσα πολλά και δυστηχώς τα άφησα πίσω στο πάλιο σπίτι όταν μετακομήσαμε πριν 7 χρόνια...μόνο η συλλογή αστεριξ και λουκυ λουκ γλύτωσε...Η αλήθεια είναι ότι και στα σημερίνα μικυ μάους υπάρχουν ιστορίες απο τα παλιά πράγμα πολύ ευχάριστο τώρα που ξαναξεκινάω σιγά σιγά την συλλογή μου...

Ρε παιδιά...θυμάται κανένας το κλασσικό τέυχος που είχε βγει μέσα του 80

"Ίστορία και Δόξα της Δυναστείας των Ντακ"?
 
Το θυμάμαι και σίγουρα υπάρχει κάπου στο πατάρι μου... δε είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι η ιστορία συνεχιζόταν σε πολλά τεύχη... εκτος εάν το μπερδεύω με κάποια άλλη ιστορία.
 
!!

έχω την εντύπωση ότι ήταν ένα μεγάλο κλασσικο που είχε μέσα πολλές ιστορίες αλλά τελείωνε καποια στιγμή...
 
thamonas είπε:
αααχ!!
είχα τόσα πολλά και δυστηχώς τα άφησα πίσω στο πάλιο σπίτι όταν μετακομήσαμε πριν 7 χρόνια...μόνο η συλλογή αστεριξ και λουκυ λουκ γλύτωσε...Η αλήθεια είναι ότι και στα σημερίνα μικυ μάους υπάρχουν ιστορίες απο τα παλιά πράγμα πολύ ευχάριστο τώρα που ξαναξεκινάω σιγά σιγά την συλλογή μου...

Ρε παιδιά...θυμάται κανένας το κλασσικό τέυχος που είχε βγει μέσα του 80

"Ίστορία και Δόξα της Δυναστείας των Ντακ"?

Ιστορία και δόξα της δυναστείας των Ντακ

Για ριξτε μια ματια εδω και οτι αλλο θελετε ρωτηστε.

Μονο μην ρωτησετε ποσο πληρωσα για να το αποκτησω. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίο! Πόσο πλήρωσες για να το αποκτήσεις; :)

Αν θυμάμαι καλά εκείνο το καιρό είχαν κυκλοφορήσει και κάποιες άλλες μεγάλες ιστορίες σε special έκδοση οι οποίες ήταν συλλεκτικές. Μια που θυμάμαι ήταν με το Μίκυ και Γκουφυ σαν διασκευή του πολεμου των άστρων. Επίσης συλλεκτική και φοβερή ήταν η πρώτη ιστορία του Φαντομ Ντακ (σε δύο μερη) που είχε εκδοθει στο κανονικο περιοδικό Μικυ Μαους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεία σε όλους,

Μου ήρθανε στα χέρια μου μετά από ευγενική χορηγία τα παρακάτω:

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΤΕΥΧΗ από το 520-940 (1976-1984 με ελάχιστες ελείψεις)

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ ΜΗΝΙΑΙΑ ΤΕΥΧΗ από 107-203 (ΙΟΥΛΙΟΣ 1976-ΙΟΥΛΙΟΣ 1984 ΟΛΑ)

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ ΔΙΜΗΝΙΑΙΑ ΤΕΥΧΗ από 31-71 (ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 1977-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 1984 ΟΛΑ)

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ ΕΤΗΣΙΑ ΤΕΥΧΗ από 1-7 (1978-1984)

Έχει κάποιος υπόψιν του πως μπορώ να τα αξιοποιήσω;

Είναι σε άριστη κατάσταση εκτός ελαχίστων τευχών.
 
Αμα δεν κανει ο Aardvark καμια καταδρομικη στο σπιτι σου...τυχερος θα εισαι :D

Welcome!
 
Ευχαριστώ πολύ για το καλοσώρισμα και θα λάβω τα μέτρα μου...LOL επίσης έχω και το...

"Ίστορία και Δόξα της Δυναστείας των Ντακ"
 
Aν θελεις να τα αξιοποιησεις δωστα σε εμενα. :D
 
lant είπε:
Γεία σε όλους,
Μου ήρθανε στα χέρια μου μετά από ευγενική χορηγία τα παρακάτω:

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΤΕΥΧΗ από το 520-940 (1976-1984 με ελάχιστες ελείψεις)

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ ΜΗΝΙΑΙΑ ΤΕΥΧΗ από 107-203 (ΙΟΥΛΙΟΣ 1976-ΙΟΥΛΙΟΣ 1984 ΟΛΑ)

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ ΔΙΜΗΝΙΑΙΑ ΤΕΥΧΗ από 31-71 (ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 1977-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 1984 ΟΛΑ)

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ ΕΤΗΣΙΑ ΤΕΥΧΗ από 1-7 (1978-1984)

Έχει κάποιος υπόψιν του πως μπορώ να τα αξιοποιήσω;

Είναι σε άριστη κατάσταση εκτός ελαχίστων τευχών.
Πώς να τα αξιοποιήσεις? Ναι, ΚΡΑΤΑ ΤΑ
 
Φίλε, ενδιαφέρομαι πολύ να αγοράσω τα κομμάτια για συλλεκτικούς σκοπούς. Θα σε ενδιέφερε?

lant είπε:
Γεία σε όλους,

Μου ήρθανε στα χέρια μου μετά από ευγενική χορηγία τα παρακάτω:

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΤΕΥΧΗ από το 520-940 (1976-1984 με ελάχιστες ελείψεις)

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ ΜΗΝΙΑΙΑ ΤΕΥΧΗ από 107-203 (ΙΟΥΛΙΟΣ 1976-ΙΟΥΛΙΟΣ 1984 ΟΛΑ)

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ ΔΙΜΗΝΙΑΙΑ ΤΕΥΧΗ από 31-71 (ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 1977-ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 1984 ΟΛΑ)

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ ΕΤΗΣΙΑ ΤΕΥΧΗ από 1-7 (1978-1984)

Έχει κάποιος υπόψιν του πως μπορώ να τα αξιοποιήσω;

Είναι σε άριστη κατάσταση εκτός ελαχίστων τευχών.
 
Φιλε mkyriacou - καταρχην καλως ηρθες - μιας και δηλωνεις συλλεκτης υπαρχουν πολλα θεματα εδω που πιθανον να σε ενδιεφερε να μεταδωσεις τις γνωσεις σου.

Οσον αφορα την προταση αγορας στον χρηστη land σε παρακαλω να την προωηθησεις μεσω pm - στο thread αυτο μιλαμε για τα Walt Disney κλασσικα κομιξ σαν κομιξ και οχι σαν συλλεκτικο (ή εμπορικο) αντικειμενο.
 
Πίσω
Μπλουζα