Wii 139e multirama

Οντος δεν ανοιγει!

Τεσπα,ειναι μια καταγγελια,περνουν τηλέφωνο στα multirama για το Wii στα 139 ευρω αλλα τους λένε οτι έχει εξαντλιθει και πως μονο το μυαρο είναι διαθέσιμο στα 240 ευρω
 
Αν αποφασισαν να πριμοδοτήσουν 50 κομμάτια και να το κάνουν κράχτη ειναι δικαίωμα τους. Οπότε ειναι πολύ πιθανό να εξαντλήθηκαν.

Το ίδιο ειχε κανει και το Πλαίσιο με το netbook στα 127? που εξαντλήθηκε πρίν τυπωθεί η διαφήμηση αλλα δεν ακουσα κανένα να "καταγγέλει" το Πλαίσιο.

Πρέπει να σταματήσουν οι Έλληνες να είναι τοσο κακομαθημένοι πελάτες.
 
Saluot θα συμφωνισω μαζι σου στη γενικη εικονα ΑΛΛΑ

ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ να πρημοδοτεις 50 κομματια μόνο για κράχτη και να μην έχει επαρκες στοκ και ΠΡΕΠΕΙ να αναφερεις ποσα κομματια έχεις διαθέσημα αλλιώς διοκεσε ποινικα,οποτε ξεφέγουμε απο την αμερικανοποιηση του μέσου έλληνα-στο οποιο με βρίσκεις σύμφωνο-και πάμε σε παρανομεσ αντι εμπορικες πρακτικες

Ετσι έκανε καποτε και το carefour,εφαγε τις καμπάνες του και πλέον αναφέρει και πόσες μονάδες/κιλα έχει διαθέσιμα
 
Τι καταγγελια μπορεις να κανεις?Λογικο ηταν να εξαντληθει με τετοια τιμη και τετοια εποχη.Αν δεν προλαβες δεν φταιει η εταιρια.Ουτε παραπλανητικη φαινεται η προσφορα.Απλα τελειωσε το διαθεσιμο στοκ.Που το προβλημα?Εξαλλου τα 50 κομματια αν δεν κανω λαθος(αν κανω να με συγχωρεσετε)το ειπε ο φιλος τροπος του λεγειν.Αλλα και 50 να ηταν οντως ποιος νομος ειναι αυτος που τα καθιστα παρανομα?Δεν το καταλαβαινω αυτο.50 ειχαν αυτα βαλανε προσφορα εστω και για κραχτη.Δεν νομιζω οτι υπαρχει νομος που να οριζει την προσφορα ενος προιοντος απο το διαθεσιμο στοκ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε σεις εδώ σας κλέβουν παράφορα οι "εταιρείες" κινητής και σας δίνουν φύκια για κορδέλες, εδώ κολλάτε; Ας πήγαινε όποιος ήθελε πιο νωρίς να το πάρει, όχι τελευταία στιγμή. Η προσφορά παίζει εδώ και μέρες. (Αναφέρομαι γενικά και όχι προσωπικά σε κανέναν από εδώ μέσα) .

Το Wii στα Multirama πούλησε σαν τρελό. Φυσικό είναι να εξαντληθεί κάποια στιγμή. Εδώ ξέρω 20 άτομα που πήραν και από δύο κονσόλες τι να λέμε; Και όχι, δεν είχαν 50 κομμάτια, πολλαπλασίασε αυτό το νούμερο επί 100 και είσαι ολίγον μέσα. Είπαμε, έχω άπειρο ελεύθερο χρόνο και μου αρέσει να ψάχνω τέτοιου είδους λεπτομέρειες.
 
Για να πουμε και του στραβου το δικιο εγω παραγγειλα 2, το ενα γυρω στις 6 το αλλο στις 9 και τα πηρα την επομενη μερα χωρις προβλημα (για Πατρα). :D

Απο την αλλη, στο Multirama Αιγιου κατα τις 8:50μμ δεν ειχαν ακουσει καν για την προσφορα και ειχαν μονο ενα wii σε ολοκληρο το μαγαζι και αυτο ηταν demo unit. :sleep:
 
Ότι συμβαίνει στα multirama συμβαίνει και στο Πλαίσιο. Πας με καμμένη κάρτα γραφικών στο Ψυχικό "δεν καλύπτεται από εγγύηση" σου λένε και υποστηρίζουν ότι την έκαψες εσύ.

Πας την ίδια στιγμή στην Αγία Παρασκευή και σου κόβουν πιστωτικό επιτόπου. Εξαρτάται από το διευθυντή του εκάστοτε καταστήματος αλλά και πόσο σφιγμένα έχει τα λουριά στο κάθε υπαλληλάκο που την έχει δει Άρχων του Σύμπαντος εκεί μέσα.

Βέβαια αν αρχίσεις τις κλωτσιές και τις γκαρίλες να δεις για πότε συνέρχονται.....
 
Δεν ειναι μονο 50 wii, ενας φιλος πηγε την Τεταρτη σε multirama κεντρου (δεν ξερω ποιο ακριβως) και ειχαν εξαντληθει, του ειπαν οτι ειχε μερικα ακομα (30 αν θυμαμαι καλα) stock στου Πειραια αλλιως online παραγγελια απο το site με δωρεαν μεταφορικα. Το παρηγγειλε απο το site λοιπον και περιμενει ποτε θα του ερθει - τωρα μπηκα στο site και δεν αναφερει πουθενα wii στο section με τις κονσολες, ουτε μαυρο, ουτε τιποτα (ισως τα πουλησαν και τελος).
 
Φτηνό Wii+ χριστουγεννιάτικη περίοδος και περιμένουμε να μην εξαντληθούν τα στοκ; Χμμμφφφφ...

(Τέτοιες προσφορές ή τρέχεις άμεσα να τις προλάβεις, ή δεν πας καθόλου...)
 
No brainer.

Δεν πας καθόλου. Εκτός αν η προσφορά είναι στα 39 ευρώ. :p
 
Βρε και πας και παίρνεις και 39 μαζί!
 
pooky(1) είπε:
Περιμένουμε εντυπώσεις. Είναι απίθανο μηχάνημα θα το φχαριστηθείς όσο δεν πάει.
Γενικα ειμαι αντι-Nintendo και προ-Sega, γιατι πιστευω οτι το noise-to-signal ratio στις κονσολες της Nintendo ειναι πραγματικα κακο (ποσα παιχνιδια για Pokemon, Digimon, μικρο-μου-πονυ, Ιατρειο Μικρων Ζωων, Σχολη Ιππασιας κλπ αθλιοτητες μπορει να εχει μια κονσολα; Ελεος!!!). Βεβαιως η αποψη μου γενικοτερα μπορει και να μην μετραει για ειμαι γενικα αντι-console και προ-computer gaming!!!

Στην ζωη μου μεχρι πριν 1.5 χρονο που αρχισα να συλλεγω ρετρο υπολογιστες και κονσολες, ειχα μονο τρεις: Pong SD050 clone στα early 80ies (γεννηθεις 1976), xbox το 2003 (heavily hacked και η κεντρικη πηγη μου για πασεις φυσεως media και content με πολλες χιλιαδες ωρες λειτουργιας σαν HTPC και περιπου 20-30 ωρες λειτουργιας σαν παιχνιδομηχανη με παιχνιδια xbox, 60-70 ωρες με emulators) και wii το 2010 (σχεδον)!

Αυτο που μπορω να πω οτι με χαλασε απο την πρωτη στιγμη ισχυει πρακτικα για ολες τις συγχρονες κονσολες: δινεις οτι δινεις για να την αγορασεις και μετα πρεπει να δωσεις και αρκετα ακομα για να την κανεις ανθρωπινη. RGB καλωδια, δευτερο χειριστηριο και διαφορα αλλα απαραιτητα εξαρτηματα που αδειαζουν γρηγορα το πορτοφολι.

Δυστυχως στο wii τα πραγματα ειναι χειροτερα: δεν υποστηριζει ψηφιακη εξοδο ηχου(!). Και σαν να μην εφτανε αυτο, αν θες RGB εξοδο εικονας (λεγε με SCART), πως θα παρεις τον ηχο να τον περασεις απο τον ενισχυτη;!;!; :cry:

Και αφου εβρασα για καμποση ωρα στο ζουμι μου ενεργοποιοντας τα ηχεια της τηλεορασης (κατι που δεν εχω κανει απο το 2005 που αγορασα τον ενισχυτη surround), εκανα τις βασικες ρυθμισεις, χαζεψα στα channels, σερφαρα με τον web browser για περιπου 45 sec, εκανα την μοιραια κινηση: εβαλα το cd του Wii Sports στο wii!

Ξαφνικα ανακαλυπτω οτι εχουν περασει μερικες ωρες χωρις να το εχω παρει ειδηση και οτι ειμαι μουσκεμα στον ιδρωτα και εντελως πιασμενος! (Η τελευταια φορα που εκανα γυμναστικη ειναι: ποτέ) Πως εγινε αυτο!;!;!; Μπηκε μεσα μου ο γιαπωνεζος δαιμονας και τι θα κανω τωρα; Πως θα το εξορκισω; Ελπιζω μια επαναληψη του Εξορκιστη σε συνταξη και κανα δυωρο Need for Speed: Shift στο hi-end pc μου, θα ειναι αρκετα για να ελευθερωθω απο τα δεσμα του. Τον ακουω τωρα μεσα στο μυαλο μου: "Μαριο! Μαριο!" Οχιιιιιιιι.....

Καλα χριστουγεννα και ευτυχισμενος ο καινουριος χρονος!
 
Σου προτείνω το Wario Land - The shake dimension.

Θα πάθεις πλάκα. Πραγματικά απίστευτο παιχνίδι, συνδυάζει ένα καλό 2D (γιατί για τέτοιο πρόκειται) με πραγματικά έξοχο χειρισμό από το Wiimote. Και όχι, παίζεις καθιστός, δεν χτυπιέσαι μπροστά στην οθόνη......
 
Οντως, το Wario Land ειναι πολυ ωραίο και το animation ειναι ισως το καλύτερο που εχω δει σε 2D, ξεχνας οτι βλεπεις sprites αφου ειναι σαν κινουμενο σχεδιο (και δεν εννοω τα FMVs). Αλλο ενα φοβερό 2D παιχνίδι ειναι το Oboro Μuramasa αλλα και το New Super Mario Bros Wii.

Και όλα εχουν άνετο χειρισμο χωρις να χρειαζεται να χτυπιεσαι πέρα δώθε.... To wii ειναι σίγουρα η καλυτερη συγχρονη κονσόλα όσον αφορά τα 2D.
 
Nex gen 2D με έξοχο χειρισμό και πολλές φορές απίθανο retro feeling σε τιμή που πλησιάζει το PS2 σήμερα, με κάρτα μνήμης. Μπορεί να ζητήσει κανείς τίποτε άλλο;

Όσο για το έξτρα χειριστήριο που πρέπει να πάρεις ή τα καλώδια και το 360 έρχεται με ένα pad, ενώ τα νέα πακέτα δεν έχουν hdmi καλώδιο στην συσκευασία!
 
Το κακο με το wii ειναι οτι το δευτερο χειριστηριο + nunchuck παει στα 60 euro (εκτος κι αν θες να ρισκαρεις τα μαϊμου που βγηκαν φετος στο ebay). Δε θα θελει κι ενα balance board η κοπελα σου; Βαλε αλλα 70 για το παλιο wii fit. Να μη βαλεις κι εναν εξωτερικο HD να φορτωνει τα games; Αλλα 50 αν δεν περισσευει καποιος παλιος. Για component καλωδιο + joystick cases πας προς ebay που ειναι φτηνα (στο 1/3 - 1/4 του τι χρεωνουν για τα ιδια εδω). Ε, φτηνο δεν το λες με τη παλια τιμη στα 240 euro αλλα τωρα που πεφτει γινεται πιο προσιτο.
 
pooky(1) είπε:
Όσο για το έξτρα χειριστήριο που πρέπει να πάρεις ή τα καλώδια και το 360 έρχεται με ένα pad, ενώ τα νέα πακέτα δεν έχουν hdmi καλώδιο στην συσκευασία!
Το ειχα πει αυτο ετσι κι αλλιως. Μηπως εχει κανεις καποια (απλη) λυση για να παρω την εικονα στην τηλεοραση και τον ηχο στον ενισχυτη απο RGB scart καλωδιο;
 
metsgr είπε:
Οχι θελω απο SCART RGB να περνω τον ηχο ξεχωριστα (σε οποιαδηποτε μορφη, υποθετω 2 RCA) και να συνεχισει SCART για να παει στην TV.

Καλη ωρα κατι σαν κι αυτο:

scart_audio_block2.jpg


http://www.robwebb1.plus.com/n64/n64.htm
 
freaktmp είπε:
Οχι θελω απο SCART RGB να περνω τον ηχο ξεχωριστα (σε οποιαδηποτε μορφη, υποθετω 2 RCA) και να συνεχισει SCART για να παει στην TV.
Οκ - δοκιμάζω άλλη μία. Υποθέτω ότι έχεις το RGB SCART καλώδιο. Με κάτι σαν τα παρακάτω μπορείς να πάρεις τον ήχο ξεχωριστά, ενώ το SCART συνεχίζει στην TV.

http://www.nexxia.co.uk/Audio_Connectors/images/NX-SCT-045.jpg

http://www.nexxia.co.uk/Audio_Connectors/images/NX-SCT-031.jpg

http://www.nexxia.co.uk/Audio_Connectors/scart_adaptors.htm
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα