Wii homebrew

Παιδιά εσείς που το φτιάξατε δουλεύει; Αξίζει να το προσπαθήσω ή μπορεί να μείνω με το wii στο χέρι; Επίσης γιατί έχω μπερδευτεί λιγάκι υπάρχουν στο internet ένα πακετάκι εγκατάστασης για το Homebrew με το patched του Ζelda αλλά δεν εχω το αυθεντικό παιχνίδι καθότι όταν πήρα εγώ το Wii αυτό είχε εξαντληθεί (αν και πεθαίνω να το παίξω και κάποια στιγμή θα το παραγγείλω, ελπίζω να μπορούν να μου το φέρουν). Από εκεί και πέρα λέτε αυτό να δουλέψει; Επίσης το δικό μου Wii τώρα συνδέθηκε με το Internet και έκανε αμέσως update, πως θα ξέρω ποιο update έχει περαστεί ή πάω δια της πειραματικής μεθόδου;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το "πακετο" με το Twilight Hack, του Zelda δηλαδή, δουλευει στα παλιά firmwares, αν θυμαμαι καλα πριν την εκδοση 3.3. Aν εκανες update προσφατα, τοτε θα έχεις απο 4 και πανω, οποτε θα χρειαστεις πο καινουριο πακετο χωρις να πρεπει να εχεις το Zelda.

Για να δεις τι εκδοση εχεις, πηγαινε στο Wii settings και πανω δεξια θα σου γραφει εναν αριθμο, πχ 3.3Ε, 4.0Ε, 4.2Ε. Αναλογα τον αριθμο αλλαζει και ο τροπος για να βαλεις το Homebrew. Eγω εχω βαλει σε ολες σχεδον τις εκδόσεις και οπως ειπα, σε ολες τις περιπτωσεις καπου κολλησα και χρειαστηκε να κανω κατι διαφορετικο για να δουλεψει. Στο τελος ομως ολα δουλεψαν και μεχρι στιγμης δεν μου εχει μεινει Wii στο χερι.
 
Παιδια μια βοηθεια πως μπορω να τρεξω παιχνιδια απο sdcard στο wii??
 
Ενώ το θέμα για το PS3 κλειδώθηκε, αυτό παραμένει ανοιχτό. Έχω την εντύπωση ότι και το Wii hacking παραμένει παράνομο. Αν κάνω λάθος περιμένω διόρθωση.
 
Εμεινε ανοιχτο γιατι δεν περιμεναμε να συνεχιστει η κουβεντα - οποτε και τωρα κλεινει μια και καλη.
 
Πίσω
Μπλουζα