Wii U event [Mall Αθήνα 30 Οκτωβρίου]

Wally, οι φωτόζ είναι σούπερ!!!

Νομίζω ότι από τα λίγα που είδα ότι αναμένονται ενδιαφέροντα πράγματα από τη Ninty! ;)

Από άποψη οργάνωσης / ενημέρωσης? Υπήρχαν άνθρωποι να απαντήσουν σε απορίες? Έγινε κάποια σύντομη παρουσίαση της κονσόλας?

Ή ήταν μόνο "ορμάτε, παίξτε, δοκιμάστε"!?
 
Δεν εκατσα πολυ αλλα νομιζω το δευτερο. Ηταν μικρος ο χωρος και αρκετος ο κοσμος. Παντως οι κοπελες ηταν ευγενικες και εξυπηρετικες. Βολταραν και ενας Μαριο και ενας Λουιτζι αρκετα καλοφτιαγμενοι που βγαζαν προθυμα φωτογραφιες με τα παιδια.

Τα παιχνιδια τεχνικα δεν με ενθουσιασαν. Μου εκανε εντυπωση οτι ειδα αρκετο alising σε αρκετα. Το καλυτερο απο τεχνικης πλευρας νομιζω οτι ηταν το ZombieU,

Θετικη εντυπωση μου εκανε η απεικονιση στο Upad. Δυστυχως δεν καταφερα να τσεκαρω την ευαισθησια/ακριβεια της οθονης.
 
Και εγω περασα μια βολτα.. συναντησα pooky, theoritikos (και αλλο ενα παιδι ειχαν μαζι δεν θυμαμαι σορρυ :p ) και τον Imgema.

επαιξα το Mario, Rayman legends, Tekken, luigis mansion Nintendo land mini game και Assasins creed. Παρατηρησα οτι κατω απο τις κονσολες ειχανε "κατι" για να τις κραταει πιο ψηλα, ρωτησα το παιδι εκεικαι μου ειπε οτι ζεστενοντε λιγο, αλλα μου ειπε οτι δεν ειναι οι τελικες κονσολες.. (ελπιζω..). Και τα 2 χειριστηρια(pro και gamepad) πολυ βολικα η οθονη ειχε καλο touch και χωρις το στικ.Τα γραφικα τιποτα το φοβερο αλλα ακομα ειναι οι πρωτοι τιτλοι φανταζομαι θα ανεβουν στους επομενους τιτλους.. Γενικα ολα πολυ καλα ειχε αρκετο κοσμο. και καλα οργανωμενα ειχε ανθρωπους που βοηθαγανε και συντονιζανε το πιοι παιζουν καθε φορα και τι πρεπει να κανουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για τις εντυπώσεις μου θα ανεβάσω ένα post Μου από άλλο site

Θα σας πώ εντυπώσεις από την κονσόλα τουλάχιστον όπως την είδα εγώ. Προκαταβολικά θα πώ πως θα την πάρω πρώτη μέρα γιατι είναι nintendo ΑΛΛΑ............

1. Το assassin creed κατ αρχήν ΔΕΝ έτρεχε στα 60 frames και είδα κλειστούς χώρους προφανώς σε εξωτερικούς θα είναι λίγο χειρότερα τα πράγματα. Τώρα θα μου πείτε ένα demo ήταν η τελικά έκδοσή θα είναι διαφορετική τι να πώ αυτό που είδα απλά με απογοήτευσε για καινούρια 8ης γενιάς κονσόλα. Επίσης το pad λόγω της απόστασης του ενος χεριού από το άλλο και της άβολης θέσης του αναλογικού μοχλού πάνω από τα κουμπιά το καθηστούσε πάρα μα παρα πολύ άβολο (τουλάχιστον για μένα)

2. Το zombie U. Θυμάστε που κράζαμε το kane & lynch 2 για τα γραφικά του έ αυτό εδώ το θύμιζε, θολούρα και particles αρκετά. Κατα τα αλλά μαλλον θα είναι ένα κάλο παιχνίδι (αλλά σε καμία περίπτωση δεν εντυπωσιάζει)

3. MARIO U πολύ καλό 2D mario σε HD εμένα με κάλυψε.

4. RAYMAN πάρα πολύ καλό. Μία παρατήρηση προς την nortec όταν έπιασα επιτέλους το παιχνίδι στα χέρια μου λόγω του ότι εκεί ήταν ένας σελέμπριτι μου πήραν το χειριστήριο από τα χέρια για να πέιξει αυτός έτσι στα καλά καθούμενα. Έκτος ότι μου την έδινε από μικρός να μου παίρνουν το χειρηστήριο από τα χέρια όταν παίζω και μάλιστα περίμενα πόση ώρα για να παίξω το θεώρώ ξεφτύλα πραγματικά να γειώνουν να δεκάδες gaming χρόνια μου έτσι επειδή δεν είμαι διάσημος και η nortec θέλει διάσημους δεν μπορεί αλλιώς. Βέβαια εγώ πάλυ θα σκάω τα άπειρα 50άρια για τα παιχνίδια της αλλά δεν βαριέσε μωρέ. ΞΕΦΤΙΛΑ κύριοι υπέυθυνοι της nortec αν με ακούτε

Συνοψίζοντας Πραγματικά δεν ένιωσα πως έπειασα στα χέρια μου μηχάνημα νέας γενιάς. Είναι ένα μηχάνημα πιο πολύ που στοχεύει στο χειριστήριο του ΑΛΛΑ σε αντίθεση με το Wii το οποίο ήταν κάτι νέο, έυκολο και εύλιπτο στο ευρύ κοινό εδώ δεν ισχύει αυτό δεν ένιωσα βολικά με το pad ή cool όπως το wii. Δεν ένιωσα τον εντυπωσιασμό που ένιωσα με το 3ds. Πιο πολύ ένιωσα ότι έπαιζα σε ένα καμουφλαρισμένο xbox.

Τέλος τα multiplatforms είναι μέχρι να βγόυν τα ps4 και xbox 720 πήγα υπερβολικά καλοπροαίρετα και απογοητεύτικα. ναι θα γουν zelda και metroid σε HD αλλά ξέρω πως στα multiplatform πάλι θα υστερεί όπως τοwii

Nintendo ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΔΙΕΨΕΥΣΕ ΜΕ................
 
Kολητος μου φιλος που ηταν αθηνα για κατι δουλειες του και δουλειες μου ;) περασε απο κει επαιξε με ολα και πριν λιγο μιλησαμε στο τηλεφωνο γιατι αυριο επιστρεφει.Να διευκρηνησω οτι ειναι οπαδος της NINTENDO αλλα αντικειμενικως και οχι κολημενος.Το αντιθετο απο οτι ειμαι εγω δηλαδη :D Και επισης κατοχος και xbox360 και ps3 που τα εχει λιωσει.

Με ειπε λοιπον τα εξης.Τα γραφικα της κονσολας ειναι φανταστικα,ΗD φυσικα και στα ματια του του φανηκαν καλητερα απο της τωρινες κονσολες.Το Wii U gamepad με την πρωτη ματια φαινετε μεγαλο αλλα ειναι πολυ βολικο και παναλαφρο.Επισης πολυ καλη η αναλυση του οπως και η αποκριση της οθονης.

Το Pro controller ειναι οπως φαινεται δηλαδη στο στυλ του xbox360 αλλα ειναι ελαφρυτερο και με τους δυο αναλογικους μοχλους πανω του φανηκε πιο βολικο.Και φυσικα ο σταυρος δεκα κλασεις πανω απο τον ανταγωνισμο.

Για τα παιχνιδια για το Mario με ειπε οτι ειναι κλασικο Mario απλα πιο δυσκολο,με καλητερα γραφικα συν του οτι μεταφερετε και στο Wii U gamepad.Για το rayman ειπε οτι ειναι απο τα καλητερα platform που εχει παιξει και αριστη συνεργασια με το Wii U gamepad.Για το Tekken ειπε οτι ειναι το κλασικο Tekken απλα εχει πιο πολυ πλακα με τα power ups κλπ και πολυ καλη μαγκια οτι αν επαιζες με το Wii U gamepad σε εβγαζε μια λιστα με τα combos και τα εκτελουσες με το να πατουσες απλα πιο ηθελες στην οθονη αφης χωρις να κουραζεσε με πληκτρα και μοχλο.Για το NINTENDO LAND ειπε οτι ειναι απλα διασκεδαστικο και οτι θα εχει πλακα για multiplayer μαχες.Το Wonderful 101 του φανηκε εξαιρετικο και δεν το περιμενε τοσο διασκεδαστικο.Πανεξυπνο το χαρακτηρησε και οτι στην οθονη αφης σχεδιαζες ενα σωρο πραγματα για την τακτικη της ομαδας σου κλπ.Πολυ του αρεσε.Ωσο για το ZombiU το χαρακτηρισε φανταστικο σε ολους τους τομοις και ωσα εχουμε διαβασει,δει κλπ δεν φτανουν και δεν μπορουμε να καταλαβουμε αν δεν το δουμε.

Μπορω να πω οτι με εφαγε η ζηλια οταν με τα ειπε αλλα ειναι κολητος και δεν του κραταω κακια που τολμησε να παιξει με το Wii U πριν απο μενα :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Περασα και εγω μια βολτιτσα. Απο γνωστους ειδα μονο τον Theoritikos, δεν γνωριζα καποιον αλλον δυστηχως για να τα λεγαμε.

Εν ολιγης περι της εκδηλωσης

Χωμενη τερμα βαθος των εστιατοριων, μου πηρε λιγη ωρα να καταλαβω που ακριβως ηταν, δεν ειδα πουθενα καποια πληροφοριες για το σημειο που βρισκοταν.

Τα μηχανηματα/περιφερειακα δεν ειναι οι τελικες εκδοσεις, οπως και τα παιχνιδια.

Δεν ειδαμε το pro gamepad.

Το Rayman ειναι αποκλειστικοτητα για Ελλαδα και Φιλανδια!

Το Assassin's creed ειναι κακη μεταφορα, στη τελικη ομως μονο το πρωτο παιχνιδι αξιζε αρα κανενα κακο εδω

Το Tekken ειναι απαραδεκτοαπαισιο, καποιος να πει στη namco πως το phantomdust ειναι παιχνιδι δεκα ετων και το κοιταει στα ματια.

Τα υπολοιπα παιχνιδια ενδιαφεροντα, με κυριοτερο για εμενα το Zombie u, ειναι εξαιρετικα ατμοσφαιρικο και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις.

Τα παιχνιδια της εκθεσης πολυ εξυπερητικα και ευγενικα, ξερανε τι κανουνε.

Θετικες εντυπωσεις επιγραμματικα για το μηχανημα και τα παιχνιδια

Υγ. Ειχε εκθεση και η $ony για την πραγματεια της αλλα ετρωγε σκονη, δεν τους χαλασε!
 
Το rayman legends μου φανηκε το καλυτερο απο ολα τα παιχνιδια που ειχε ωραια γραφικα, ωραιος συνδυασμος του gamepad με τους αλλους παχιτες. τα παιδια μου ειπαν οτι και το pimkin ηταν ωραιο, αλλα δεν εχω αποψη πανω στο συγκεκριμενο παιχνιδι..Το Μαριο μου φανηκε μια απο τα ιδια με του wii δεν ειχε κατι το φοβερο.Το Assasins creed το επαιξα λιγο ηταν σε κλειστο χωρο δεν το προχωρησα απλα ειδα λιγο την κινηση, ο χαρτης στο χειριστηριο πολυ καλος τα γραφικα ηταν σχετικα καλα. Το mini game του Nintendo Land με το φαντασματακι διασκεδαστικο αλλα φανταζομαι θα γινετε γρηγορα βαρετο. Το zombiU ειχε παρα πολυ κοσμο το ειδα μονο, τα γραφικα μου φανηκαν μετρια, ειχε ενα σημειο ωραιο οπου ειχες sniper και εβλεπες απο την οθονη του gamepad απο την διοπτρα και σκοτωνες ζομπι.Αυτα για τα παιχνιδια απο μενα..

υγ.Billy επρεπε να ειχες ερθει με τον φιλο σου να σε δουμε ρε!! και να δεις και το κονσολικο :D

@getta robo υπηρχε ενα pro gamepad στο tekken! το επιασα μια χαρα ηταν. (καλη αποσταση αναλογικων, βολικος σταυρος ολα αψογα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα κυκλοφορησει η κονσολα και ο κοσμος θα ψαχνει να παιξει σοβαρα παιχνιδια.... οποτε βρωμα η δουλεια! :diablotin:
 
Ρε μη λετε οτι να ναι βραδυατικα.Το να πει ο καθενας την αποψη του για το πως του φανηκε η κονσολα και τα παιχνιδια που οπως πολυ σωστα ειπε ο Getta Robo δεν ειναι οι τελικες τους μορφες ουτε της κονσολας ουτε των παιχνιδιων ειναι απολυτως κατανοητο.Αλλον τον φανηκαν καλα αλλον εξαιρετικα αλλον απαισια και παει λεγοντας.Αλλα μη λετε οτι θα ψαχνει ο κοσμος να βρει καλο παιχνιδι να παιξει.Σχεδον ολα τα multiplatform κυκλοφορουνε και στο Wii U και συν αυτα υπαρχουν τα First party της NINTENDO που καμια αλλη εταιρια δεν εχει αλλα και πολλα αλλα αποκλειστικα για το Wii U.Aμα θελει να παιξει καποιος Halo 4 και Gears of war ας παρει xbox 360 οπως και αν θελει να παιξει καποιος God of war και καποιο αλλο αποκλειστικο για ps3 ας παρει ps3.Και οποιος γουσταρει να παιξει multiplatform παιχνιδια + τα First party της NINTENDO + τα αποκλειστικα παιχνιδια του Wii U ε θα παρει Wii U.Δεν θελει πολυ σκεψη το πραμα ο καθενας αναλογα τα γουστα του θα παρει αυτο που ειναι να παρει.

Getta Robo είπε:
Υγ. Ειχε εκθεση και η $ony για την πραγματεια της αλλα ετρωγε σκονη, δεν τους χαλασε!
+100000000000000000000:thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Εχει εκθεση και η Nintendo για την πραγματεια της αλλα τρωνε σκονη, δεν τους χαλασε!
+100000000000000000000000000000000000:thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DarkSynbios είπε:
+100000000000000000000000000000000000:thumbup:
Μην παραπιεις ρε τα γραπτα.Εξαλου ωσοι πηγαν ξερουν πολυ καλα που γεινοταν χαμος και που ειχε νυχτεριδες κι'αραχνες.
 
metalcandyman είπε:
Μην παραπιεις ρε τα γραπτα.Εξαλου ωσοι πηγαν ξερουν πολυ καλα που γεινοταν χαμος και που ειχε νυχτεριδες κι'αραχνες.
Θα δειξει οταν θα πιασουμε τα τελικα παιχνιδια στα χερια μας. Αρχη ειναι ακομα,οποτε μετα το καλοκαιρι θα δουμε τα καλα με καποιες εξαιρεσεις βεβαια.
 
Οντως είχε πολύ κόσμο και ο χώρος ήταν μικρός. Ηταν και ο Mario εκεί με την κεφάλα του, που να χωρέσουμε όλοι.... οι άνθρωποι της έκθεσης άνοιγαν χώρο για να περνάει. Την ώρα που πήγα εγώ πέτυχα (ή μάλλον με πέτυχαν) ο Ajax με τον Theoritiko. Γενικά δεν εντυπωσιάστηκα αλλά ήταν πάνω κάτω όπως τα περίμενα. Μου άρεσε το Pikmin και τα γραφικά του Tekken ήταν αρκετά έντονα και εντυπωσιακά. Το Assasin's δεν έτρεχε στα 60fps και γενικώς είδα κι εγώ aliasing στα παιχνίδια. Γενικώς τα γραφικά δεν μου φάνηκαν καλύτερα σε καμία περίπτωση από 360/PS3.

To pad μου άρεσε αρκετά, ήταν ελαφρύ και βολικότερο από ότι περίμενα. Μου άρεσαν και τα shoulder triggers γιατί ΔΕΝ ήταν αναλογικά και έκαναν ένα ευχάριστο "click" όταν τα πάταγες. Τα προτιμώ έτσι. Δεν τέσταρα για επιδόσεις και lag γιατί το κράτησα πολύ λίγο. Η εικόνα της οθόνης μου φάνηκε πολύ καλή.

Αυτά από μένα, έβγαλα και μία φωτογραφία με τον Mario σαν παιδάκι κι εγώ, θα την κάνω post όταν μου την στείλει ο φίλος μου από το κινητό του.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν, για να γράψω τη δικιά μου γνώμη:

Πρώτον χάρηκα που είδα maxouli, wally, και φυσικά τις άλλες φάτσες που αναφέρθηκαν παραπάνω.

Λίγα λόγια για την "έκθεση" τώρα:

- Ο χώρος μικρός και πολύ στριμωγμένος. Μπήκα Mall ρώτησα στην είσοδο στις πληροφορίες που είναι το event για το Wii U και με κοίταγαν οι τύπισσες σαν βλαμένες. Ρωτάω ξανά "για τη κονσόλα της Nintendo" λαμβάνω απάντηση "για το νέο Playstation στο τρίτο όροφο" !!!!! Μπα βγήκε το Playstation 4 ρωτάω; "Μάλιστα" μου απαντάει η μία, η δεύτερη έκανβε γαργάρες. Θεοί του Ολύμπου και της αρχαίας Μπουγάτσας κόντεψα να ουρλιάξω.

- Οι κονσόλες πάνω σε αυτοσχέδιες βάσεις. Ζεσταίνονταν αρκετά και δεν δέχομαι "δεν είναι οι τελικές" . Δηλαδή σε ένα μήνα πωλούνται πότε περιμένουν να βγάλουν τη τελική, να τη τεστάρουν, να τη πακετάρουν και να τη στείλουν; Απαράδεκτοι, για τη δικαιολογία που πρόβαλαν.

- Ρώτησα για το pro controller σε 4 από τους υπαλλήλους. Κανείς δεν μου είπε ότι είναι διαθέσιμος να τον δω, "αργότερα θα βγει" "δεν έχουμε τον classic" και λοιπές ηλιθιότητες. Μάλιστα ένας μου είπε "καλύτερο το FIFA από το pro" εγώ ρώταγα για τον controller όχι για ποδοσφαιράκι. Τελικά ο pro ήταν στο stand με το Tekken και έπαιξα ένα γύρο μαζί του. Εντυπώσεις; Καλός σαν σχήμα αλλά ΔΕΝ ΕΧΕΙ ANALOG ΣΚΑΝΔΑΛΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ λοιπόν παντελώς άχρηστος για racing games. Και τιμή στα 60.

- Οι κονσόλες ήταν σε super duper Panasonic 55'' tvs των 1800 ευρώ. Ρώτησα δήθεν γιατί με ενδιέφερε η tv σε μια κοπελίτσα από την Panasonic. Να δω πως θα δείχνει σε μια απλή 32άρα των 350 ευρώ.

- Assasin's creed στα 60 fps . Φυσικά. Αφαιρέστε τα 35 και βγήκαν οι πράξεις.

- Γραφικά στην καλύτερη επιπέδου 360. Κάποια ήταν χάλια μαύρα, συπεριλαμβανομένου του Zombi U που έμοιαζε σαν να ήταν Playstation 2. Φυσικά από τους "ειδικούς" η καραμέλα η ίδια. " Δεν είναι τα τελικά παιχνίδια" . Ώπα ρε καρντάσια να καταλάβω. Πάτε και κάνετε έκθεση στο κοινό - πρώτη παρουσίαση και βάζετε και καλά κονσόλες που ψήνονται και beta versions τψν παιχνιδιών ακριβώς 30 μέρες πριν βγει στην retail αγορά; Δηλαδή τα θέλετε και τα λέτε αυτά; Να μη τη κάνετε ποτέ την έκθεση αν αληθεύει κάτι τέτοιο.

- Wii U pad: Οθόνη καλύτερη από ότι τη περίνενα, καλό σε αίσθηση αλλά βαρύ και άβολο. Προσωπικά παίζω 4ωρα gaming sessions δεν φαντάζομαι με τη γκουμούτσα αυτή να χτυπάω ούτε 2ωρα, αν δεν με αφήσει η μπαταρία πρώτα. Α, οι "experts" δεν είχαν ιδέα πόσο κρατάει, μου είπαν φυσικά ότι μπορώ να παίζω έχοντάς το συνέχεια πάνω στη κονσόλα. Ναι; Ναι; Όχι ρε ΔΕΝ θέλω το 2012 προς 2013 να έχω καλώδιο. Α, παράλληλα όσους ρώτησα μου έλεγαν και καλά ότι στο classic contoller η μπαταρία κρατάει περισσότερο από του 360. Αυτό το έλεγαν για το pad μούγκα.

- Τα wii motes λειτουργούν αλλά μόνο με το plus πάνω ή τα πολύ καινούργια που το έχουν ενσωματωμένο. Οπότε do the math.

- Οι "experts" μου είπαν αρκετές φορές με τόνο φωνής σαν να ανακάλυπταν τον τροχό, ότι έχει........ HDMI!!!!!! Τι΄λέτε ωρέ παλληκάρια, εν έτει 2012 λίγες μέρες πριν την καταστροφή του κόσμου το παρουσιάζετε αυτό σαν ατού; Είστε ρε σοβαροί;

- Σε δύο περιπτώσεις βούτηξα το Pad και βγήκα πλήρως από το παιχνίδι. Επίτηδες. Τη πρώτη φορά ο τυπάς το επανέφερε άμεσα με τη φράση "δεν επιτρέπεται αυτό γιατί το κάνατε" και του απάντησα "γιατί έτσι μου τη κάρφωσε" και τη δεύτερη στο TEKKEN μια κοπέλα δεν ήξερε να το επαναφέρει και συγκάλεσε μίνι συμβούλιο με άλλες δύο λεγοντάς μου "το χαλάσατε τώρα" έκανε κανά 5λεπτο να το ξεκινήσει πάλι. Κάπουθ εκεί την έκανα για καφέ.

Εν κατακλείδει και έχοντας παίξει αρκετά από τα παιχνίδια που είχε εκεί:

Είμαι χαρούμενος που ακύρωσα την προπαραγγελία, μετά από το hands on δεν αξίζει με τίποτα τα λεφτά που ζητάει. Θα την πάρω κάποια στιγμή στο απώτερο μέλλον να μας έχει καλά ο Morradin. Τα παιχνίδια που είδα μου άφησαν μια χλιαρή στη καλύτερη αίσθηση, τίποτε το ιδιαίτερο.
 
Περα απο το alising, δυο πραγματα με προβληματισαν.

1)Οι μη αναλογικες σκανδαλες που μου επισημανε ο Pooky. Μιλαμε οτι γυριζουμε χρονια πισω. Ακυρωνει με μιας τα driving games.

2)Η ελλειψη audio out. Εχει μονο HDMI εξοδο. Τι σημαινει αυτο? Εχω μια τηλεοραση Samsung 2 ετων και οταν παιρνει HDMI 5.1 σημα το βγαζει απο την οπτικη προς τον ενισχυτη ως stereo. Δηλαδη αν επαιρνα WiiU η μονη λυση για να εχω 5.1 θα ηταν να καρφωνα το HDMI στον ενισχυτη και με δευτερο καλωδιο απο τον video out του ενισχυτη στην τηλεοραση. Για να κανω τα πραγματα πιο περιπλοκα, ο ενισχυτης μου υποστηριζει HDMI 1.2. Δηλαδη εγω μαλλον δεν θα μπορουσα να εχω 5.1 απο το WiiU.
 
attachment.php
 
Ανοργάνωτα πράγματα. Ολόκληρη Nintendo και δεν μπορούσε να κλείσει έναν μεγαλύτερο χώρο από ένα διάδρομο; Anyway, πολύ aliasing και γραφικά επιπέδου μέσου τίτλου PS3/X360. To χειρηστήριο δεν κατάφερα να το πάρω στα χέρια μου γιατί δεν το μπορώ και πολύ το στριμωξίδι, πάντως η οθόνη με εξέπληξε ευχάριστα. Γενικά είδα οτι περίμενα να δω...

Και τα κορίτσια δεν μας κέρασαν τίποτα. Ούτε ένα σοκολατάκι, ένα φοντανάκι... :p
 
Να θυμηθω να παραστω στο release event του επομενου Χουμποξ - με φωτογραφικη μηχανη, με δημοσιογραφικο κασσετοφωνο, πεινασμενος και με ενα μεγαλο φτυαρι στον ωμο - και μετα να γραψω τις αντικειμενικοτατες παρατηρησεις μου εδω στο αγαπημενο μας φορουμ....

Ρε σεις microsofters δεν ειχατε κατι καλυτερο να κανετε χτες βραδυ ? κανα σουβλακι παρτυ ? καμια παρουσιαση του win8 για λευκες συσκευες ? εστω μια συλλεκτικη προβολη της "Μεγαλης Αποφραξης" στο Gagarin ?
 
χαχαχαχαχαχαχαχα!!

[Πλακα πλακα ειχε νομιζω κατι κοπελες της MS καπου που διαφημιζαν τα Win8 σε laptops...μυγες κυνηγουσαν]
 
Για πολλά από τα ειπωθέντα δεν έχω άποψη. Οπότε θα σχολιάσω μόνο 1-2 προφανή.

Σίγουρα είναι παράλογο και καραμπινάτο ψέμα να σου λένε ένα μήνα πριν το release ότι η κονσόλα δεν είναι η τελική και γι'αυτό ζεσταίνεται. Δεν υπάρχει η παραμικρότατη περίπτωση να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Το hardware είναι τελικό εδώ και μήνες, εκτός και αν νομίζετε ότι σήμερα το σχεδιάζουν και αύριο μπαίνει σε μαζική παραγωγή...αυτό δεν μπορεί να γίνει.

Όσο για τις σκανδάλες, αναλογικές σκανδάλες είχε το Dreamcast από το 1998. Το 2012 γιατί να μην έχει το U; Σωστά γκρινιάζουν οι "microsofters", racing game με ψηφιακές σκανδάλες δεν παίζεται σωστά.
 
Πίσω
Μπλουζα