Wii U [Nintendo's Next Console]

Σχετικα συγχρονο ,δηλαδη να ξανασκασουμε 660 στο launch.

Oι Γουιδες διψανε για HD και θα το εχουν,τους υπολοιπους θα τους κερδισει με το "Can do more than 360,ps3" τωρα οταν με το καλο βγουν οι διαδοχοι των αλλων δυο θα εχει ηδη μεριδιο στην αγορα και χαμηλη τιμη και games.
 
Ρε Παιδιά δεν έχετε καταλάβει ακόμα, ότι ο Nintendo fan boy διψάει για Zelda και τα άλλα franchises. Και η μικρή βελτίωση είναι σημαντικό για αυτόν. Αυτό πάει να πουλήσει η Nintendo.
 
Πείτε μια κόνσόλα που βγήκε με τελευταίο hardware.

Έδω τα αυτοκίνητα είναι τεχνολογικά 5 χρόνια πίσω, δεν μπορείς να συγκρίνεις το hardware του pc με μιας κόνσόλας, όσο και αν παίζουν με τα ίδια components πλέον. Μιλάμε για κλειστή αρχιτεκτονική που πρέπει να γίνει developed μπάς και αντέξει στήν πείρατεία (κάτι που απασχολεί τις εταιρίες ταμάλα).
 
Το Cell ηταν promising ,το bluray ηταν τελευταια τεχνολογια.

Το U ουτε dvd δεν θα παιζει,(παλι).
 
Εμένα το μόνο που με νοιάζει είναι η Nintendo να ξαναθυμηθεί τον παλιό της εαυτό και να ξαναφτιάξει παρόμοια αριστουργήματα όπως αυτά του Nintendo 64 κυρίως (η τελευταία κονσόλα που είδε πραγματικά κορυφαίο software από την μαμά Nintendo). Θέλω ένα επικό Zelda όπως το Ocarina of Time να χαθώ για μήνες και όχι να το παρατήσω σε μία εβδομάδα, ένα Mario που να φέρει επανάσταση όπως το Mario 64, ένα καινούριο Starfox καλύτερο από το 64, ένα σύγχρονο F-Zero που να έχει τον τέλειο χειρισμό του X, ένα Metroid που να είναι καλύτερο από το Super και το Prime κλπ. Ειλικρινά, ούτε που με νοιάζει το hardware. Ας κρατούσαν το τωρινό Wii. Το μόνο που ζητάω είναι καλά παιχνίδια. To ίδιο ισχύει και για την Sony-Microsoft. Γιατί αν η 8η γενιά είναι ίδια με την 7η όσον αφορά το software με βλέπω να ψάχνω για νέο χόμπι :(
 
Wally είπε:
???Να σου θυμισω πχ οτι το πρωτο XBOX κυκλοφορησε το 2001 και φοραγε επεξεργαστη βασισμενο σε μοντελο του Νοεμβρη του 2000 και GPU (NV2A) σε βασισμενη σε chipset του 2001.

Υπαρχουν πολλα αλλα παραδειγματα.
Wow, Δηλαδή, άργησε μόνο ένα χρόνο για τον επεξεργαστή και για την κάρτα γραφικών μιλάμε για ένα custom chipset πού έγινε developed στο XBOX!!!

Η σειρά 4000 είναι μιά χαρα, (έχω την 4890 και παίζω τα πάντα στο φούλ) είδικά για την περιορισμένες απαιτήσείς προβολής σε Tv.

Εδώ netbook με embedded intel GMA πάιζει 720p (με software renderer σύμφωνοι αλλα you get the idea).

Βέβαια, haters will allways hate, αν έβγαινε με πιό συχρονη GPU οι ίδιοι άνθρωποι που γκρινιάζουν τώρα (και πήραν το PS3 πανάκριβα με αμφιλεγόμενο HW) θα γκρίνιαζαν για την τιμή.

Είναι κονσόλα, για να παίζεις παιχνίδια, όχι rendering φάρμα ή bitcoin generator, σε απασχολεί είναι να βλέπεις γραφικά, έ τι να πω, απόλαυσε την ταίν... έ παίχνίδι... Heavy rain.
 
Mε την ιδια λογικη αν εβγαινε το U με γραφικα last gen οι ιδιοι ακριβως ανθρωποι που λενε για gameplay over graphics,θα καναν ασεμνες χειρονομιες στους 360ηδες,lol.
 
Tι εγινε ,μολις συνειδητοποιησα οτι ειχα ξεχασει οτι εχουμε καινουργια κονσολα απο την Νιντυ.


Μετα την Ε3 και τον Ιουνη τιποτα ,ουτε TGS ,ουτε.....



Περιεργο.
 
Άκουσα πως έχουν σοβαρό πρόβλημα στο chipset και οι developers έχουν νευριάσει πολύ. Κανένα άλλο νέο...
 
Από τώρα; Δεν είναι νωρίς;

Η τιμή ασχολίαστη, μιας και δεν ξέρουμε τι είναι αυτό το πράμα
 
Καλα, για pre-order ειναι αλλα η τιμη δεν ειναι και πολυ "φιλικη". Για να το ανεβαζει καποιος μεγαλος ομιλος δεν μπορει να πεφτει πολυ εξω τιμολογιακα παντως
 
Shock είπε:
Από τώρα; Δεν είναι νωρίς;
Η τιμή ασχολίαστη, μιας και δεν ξέρουμε τι είναι αυτό το πράμα
Συνήθως πολλές αλυσίδες καταστημάτων που δέχονται προπαραγγελίες για προϊόντα που θα δούμε μετά από πολύυυυ καιρό, βάζουν μια τυχαία/αυθαίρετη ενδεικτική τιμή, συνήθως πολύ πιο πάνω από την αναμενόμενη, ώστε να είναι καλυμμένοι για την προκαταβολή που θα πάρουν και να μην έρθει μετά ο πελάτης να τους πει "Εγώ έδωσα προκαταβολή γιατί μου είπες ότι θα έχει £50, τώρα που βγήκε και είδα ότι έχει £250 δεν το θέλω, φέρε πίσω τα λεφτά"...

Με κάθε κονσόλα/αξεσουάρ που βγαίνει τα τελευταία χρόνια, το ίδιο συμβαίνει. Πριν κάτι μήνες π.χ. πολλές αλυσίδες είχαν διαθέσιμο για προπαραγγελία το PS Vita έναντι 900?. Προφανώς όμως δεν θα κάνει τόσο...
 
450 euro φαινοντε πολλα.. αλλα αν σκεφτεις οτι ειναι πιο δυνατο απο τα ps3 - xbox360 που κοστιζουν γυρω στα 200-250e και οτι εχει και το κουμουτσι κοντρολι με οθονη και δυνατοτητες tablet (αν δεν κανω λαθος) δηλαδη υπολογιζω 300-350 την κονσολα και 100-150 το κοντρολι δεν ειναι αφυσικα ανεβασμενη η τιμη... Δεν λεω οτι θα το παρω με αυτην την τιμη αλλα οπως ειπα αν τα βαλεις κατω η τιμη φαινετε λογικη..
 
@Olorin

Επεξηγηματικότας.

Thanks!
 
και 450 ευρω να κανει αν ιχυσει αυτη η τιμη φυσικα θα το παρω χωρις δευτερη σκεψη.Απο τωρα σκεφτομαι τι zelda θα βγαλει η μεγαλη Nintendo με πολυ μεγαλητερη κονσολα σε δυναμη απο το Wii και τριβω τα χερια μου:biglaugh:
 
metalcandyman είπε:
και 450 ευρω να κανει αν ιχυσει αυτη η τιμη φυσικα θα το παρω χωρις δευτερη σκεψη.Απο τωρα σκεφτομαι τι zelda θα βγαλει η μεγαλη Nintendo με πολυ μεγαλητερη κονσολα σε δυναμη απο το Wii και τριβω τα χερια μου:biglaugh:
Εμένα, με φάνηκε τσιμπημένη η τιμή - με κάλυψε βέβαια η εξήγηση του Olorin πιο πάνω!....

Honestly? Δεν ξέρω αν θα τα έδινα αυτά τα λεφτά!.... :xm:

Από την άλλη, μια κονσόλα αξίζει τόσο, όσο και οι τίτλοι της!.... Ας κυκλοφορήσει με το καλό και το συζητάμε! :)
 
Και το ps3 όταν κυκλοφόρισε, ένα νεφρό κόστιζε... Καθήστε να δούμε τι άλλο θα κάνει, εκτός απο παιχνίδια, και μπορεί να δικαιολογεί την τιμή του.
 
Πίσω
Μπλουζα