Wii U [Nintendo's Next Console]

Μια πολυ καλη ειδηση η καλητερα φημη που προεκυψε σημερα ειναι οτι στο online shop Νewegg εμφανιστηκε με ημερομηνια κυκλοφοριας 31/12/2013 το Luigi's Mansion: Dark Moon για το Wii U.Ωσο γνωστον τοι παραπανω ειναι απο τα κορυφαια παιχνιδια του 3DS και αν οντως επιβεβεωθει αυτη η φημη θα ειναι ολα τα λεφτα στο Wii U με HD γραφικα.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16878190377
 
Απο τα πρωτα μου παιχνιδια στο Cube και απο τα αγαπημενα με γραφικα απο αλλον πλανητη για τον κυβο τοτε.


Ελπιζω να βγει αληθεια η εκδοση για το U.
 
Μακαρι να ειναι αληθεια.
 
Ευχαριστη ειδηση η σημερινη .Ελπιζω και εγω σε μεταφορα στο wii u .Το luigis mansion στο Gamecube το ειχα τερματισει 2 φορες .Ηταν απο τα αγαπημενα μου παχινιδια στον κυβο.Μια γρηγορη μεταφορα ομως θα με χαλουσε .Γιατι οχι μια καλη δουλεια οπως το wind waker hd ? Θα φαινοταν εντυπωσιακο σιγουρα !
 
Psy_Danis_3 είπε:
Ευχαριστη ειδηση η σημερινη .Ελπιζω και εγω σε μεταφορα στο wii u .Το luigis mansion στο Gamecube το ειχα τερματισει 2 φορες .Ηταν απο τα αγαπημενα μου παχινιδια στον κυβο.Μια γρηγορη μεταφορα ομως θα με χαλουσε .Γιατι οχι μια καλη δουλεια οπως το wind waker hd ? Θα φαινοταν εντυπωσιακο σιγουρα !
Αλανι δεν ειναι το Luigi's mansion του Game Cube αλλα το Luigi's mansion Dark moon του 3DS που φημολογειται οτι θα το κυκλοφορησουν και στο Wii U.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι φιλος το γνωριζω .Απλα ασχοληθηκα πολυ με το πρωτο στον κυβο .Με το dark moon οχι δεν το αγορασα στο 3ds .Ελπιζω σε καλη μεταφορα ;)
 
Toτε γραψε λαθος γιατι νομιζα οτι μπερδευτηκες και καταλαβες πως θα κανουν remake το luigi's mansion του game cube:D

Ενα απο τα κορυφαια indie παιχνιδια που θα κανουν την εμφανιση τους σε Wii U και 3DS ειναι το φανταστικο Shovel Knight.

Aπολαυστε το νεο trailer.

[video=youtube;jo-uuawy9Ok]

 
Νεο trailer τoυ Donkey Kong Country: Tropical Freeze που μας δειχνει την Dixie.To παιχνιδι συμφωνα με την N θα κυκλοφορησει τον φεβρουαριο τελικα λογο του οτι θελουν να το κανουν ακομα καλητερο.Γενικα παντ6ως φαινεται πανεμορφο ειδικα η πιστα κατω απο το νερο ειναι ολα τα λεφτα.

Επισης η καλητερη αποψη για της τεχνικες δυνατοτητες του Wii U την ακουσα απο την Ubisoft και απο τον Creative Director Jonathan Morin ο οποιος ειπε οτι το Watch Dogs για το Wii U τεχνικα ειναι αναμεσα στην τωρινη και στην επομενη γενια και οτι ειναι απολαυση το παιχνιδι λογο του Wii U gamepad.Επισης επιβεβεωσε οτι θα υπαρχει και off-screen mode για να το απολαμβανουμε και μονο στο gamepad αν θελουμε.




Με λιγα λογια ο ανθρωπος επιβεβεωσε αυτο που λεμε τοσο καιρο οτι το Wii U ειναι δεδομενο οτι ειναι πιο ισχυρο απο της τωρινες κονσολες αλλα και φυσικα ειναι πιο αδυναμο απο τα ps4,xbox one με την διαφορα ομως να μην ειναι στα επιπεδα Wii με ps3,xbox 360 αλλα να ειναι μικροτερη.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mαρεσει που οι και καλα ειδημονες του χωρου τελειωσαν το Basic Wii U πακετο και ειπαν οτι δεν προκυται να κυκλοφορησει ξανα και θα πωλειται μεχρι να εξαντληθει το στοκ.Τελικα τοσο πολυ μεσα επεσαν και ηρθε η N να τους διαψευσει με την κυκλοφορια τριων νεων πακετων.

Το πρωτο πακετο ειναι premium και περιλαμβανει το New super mario bros U + New super Luigi U

1.jpgTo δευτερο πακετο ειναι Bsic και περιλμβανει το Wii party U + Nintendo land + Wii Remote Plus

2.jpg

Το τριτο πακετο ειναι παλι Basic και περιλαμβανει το Just Dance 2014 + Nintendo Land + Wii Remote plus

3.jpg

Θεωρω αυτα τα πακετα πολυ καλη μαγκια απο την N γιατι θα τα πεταξει στης γιορτες με χαμηλη τιμη και με παιχνιδι μεσα και με Wiimote και θα τραβηξει τους gamers που θελουν παιχνιδι της N οπως τα super mario αλλα και τους Casual με Just dance και Wii Party U και με Karaoke 7 μερες τζαμπανταν σε ολα τα πακετα.
 
Νεο trailer για το Wii Party U το απολυτο οικογενειακο παιχνιδι που ερχεται στης 25 οκτωβριου με 80 mini games και ενα Wiimote plus μεσα στο ολο πακετο.

 
Καλα απο κατι ign και Gamespot Που μια ζωη πολεμανε με καθε τροπο την NINTENDO δεν περιμενα κατι καλητερο ουτε βεβαια απο edge και eurogamer.Αν το αντιστοιχο παιχνιδι ειχε βγει σε κανενα xbox 360 9αρια και 10αρια θα του εβαζαν.Eιδαμε και τo rayman legends που το βαθμολογησαν με 10αρια και πατωσε που και στης 3 κονσολες μαζι δεν εχει πουλησει μεχρι τωρα ουτε 300.000 κομματια.Τα ηθελε και τα παθε ομως η Ubisoft και το καταευχαριστιεαι αυτο γιατι της γυρισαν την πλατη οι Nintendo Fans μετα απο αυτο που εγειναι με την αποκλειστικοτητα και την καθυστερηση.Ειδαμε ποσο τους ενοιαξε τους κατοχουςς ps3 και xbox 360 το Rayman legends και σκοτωθηκαν να πανε να το παρουν.Καλα να παθουν λοιπον.

Το Sonic lost world ειναι παιχνιδαρα το εχει η κοπελα μου που ειναι και αυτη κατοχος Wii U και χθες το βραδυ με αυτο ασχολιομασταν και μπορει να μην γουσταρω τα παλαιοτερα sonic αλλα αυτο μαρεσε σαν παιχνιδι και δειχνει και φανταστικο.Χιλιες φορες το ειπα και θα το ξαναπω οσοι θελουν να παρουν ενα παιχνιδι γιατι τους εκανε κλικ και δεν το περνουν μονο και μονο γιατι διαβαζουν κατι τετοια review απο ολους αυτους τους και καλα και να χαμε να λεγαμε ειδικους ειναι αξιοι της μοιρας τους.Οποιος ηθελε να το παρει γιατι του αρεσαν αυτα που ειδε ας το παρει και δεν θα το μετανιωσει γιατι ειναι παιχνιδαρα και οπου και αν εχω διαβαζει οι πλειοψηφια των gamers εχει μεινει με την απορια για ποιο λογο πηρε κακες βαθμολογιες αφου ως το εχουν παιξει λενε οτι ειναι πολυ καλο παιχνιδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγω διαβαζω τα reviews για να δω μια γενικη γνωμη , για αυτο και διαβαζω αρκετα review και οχι ενα-δυο. Αν θελω ενα παιχνιδι θα το παρω , εχω παρει αρκετα παιχνιδια του "6" που μου αρεσαν παρα πολυ και τα ευχαριστηθηκα.

ps. Για το Gamespot θα συμφωνησω οτι θαβει τα παιχνιδια της Nintendo συνηθως... Για το IGN δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.
 
Δεν τα λεω για σενα φιλε αλλα γενικα μιλαω.Ειναι η αποψη του καθενος να μην του αρεσει η να του αρεσει κατι δεν θα πω εγω τι θα κανει αλλα οπως ειπα ο πολις κοσμος απορει για πιο λογο εβαλαν τετοιες βαθμολογιες και οτι τα μισα απο ωσα γραφουν ειναι οτι να ναι.Εδω αλλος εγραψε οτι το παιχνιδι δεν εχει ταχυτητα δηλαδη θα μας πεσουν και οι τριχες απο τα φρυδια μαυτα που διαβαζω.60fps τρεχει το παιχνιδι 720 native σε 1080p upscaled και πραγματικα ειναι πανεμορφο και παρα πολυ γρηγορο.Αν το παιξει καποιος ας μας πει και την γνωμη του και μονο αν το παιξει γαιτι λογια του αερα και αποψεις του καθενος απο reviews και βιντεακια εγω προσωπικα δεν της δεχομαι.
 
Κυκλοφορησε μια φημη σημερα που λεει οτι η Nintendo ετοιμαζει 7 τιτλους N64 σε HD remastered και με καποιο νεο περιεχομενο . Ολα αυτα μεσω Nintendo E-shop και με φημολογουμενο κοστος 30$ ανα τιτλο. Το Mario 64 λεει οτι θα ειναι ο πρωτος τιτλος , αντε να δουμε.

reumagined.jpg

Περισσοτερες πληροφοριες εδω : http://www.gamnesia.com/news/rumor-nintendo-reumagined-super-mario-64-and-other-titles-for-wii-u

ps. Αν βγει Remake του F-Zero X , βλεπω καποιον να παιρνει Wii U με συνοπτικες διαδικασιες :p .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
Αν βγει Remake του F-Zero X , βλεπω καποιον να παιρνει Wii U με συνοπτικες διαδικασιες :p .
'H να βουτάει κανένα από καμία βιτρίνα, λόγω έλλειψης ρευστού :p
 
Παντως αν αυτη η ειδηση βγει αληθινη μιλαμε για πολυ καλα νεα γιατι ολοι εχουν αγαπημενα παιχνιδια στο N64 που σιγουρα θα ηθελαν να τα δουν σε HD στο Wii U.Προσωπικα θελω παρα πολυ να δω ενα HD Remake του Majora's mask στο Wii U και να μην κυκλοφορησουν καποιο remake του συγκεκριμενου παιχνιδιου στο 3DS που τα πηγαινει καλα απο μονο του και σαρωνει σε πωλησεις.Ας το κυκλοφορησουν για το Wii U που χρειαζεται περισσοτερη βοηθεια μεχρι να παρει για τα καλα τα πανω του με την κυκλοφορια κορυφαιων παιχνιδιων που ερχονται.
 
metalcandyman είπε:
Παντως αν αυτη η ειδηση βγει αληθινη μιλαμε για πολυ καλα νεα γιατι ολοι εχουν αγαπημενα παιχνιδια στο N64 που σιγουρα θα ηθελαν να τα δουν σε HD στο Wii U.Προσωπικα θελω παρα πολυ να δω ενα HD Remake του Majora's mask στο Wii U και να μην κυκλοφορησουν καποιο remake του συγκεκριμενου παιχνιδιου στο 3DS που τα πηγαινει καλα απο μονο του και σαρωνει σε πωλησεις.Ας το κυκλοφορησουν για το Wii U που χρειαζεται περισσοτερη βοηθεια μεχρι να παρει για τα καλα τα πανω του με την κυκλοφορια κορυφαιων παιχνιδιων που ερχονται.
Συμφωνώ απόλυτα για το Majora's. Το παιχνίδι που θα ήθελα να δω remastered πιο πολύ απ'όλα (αλλά όχι σε φορητό) είναι ακριβώς αυτό το παιχνίδι. Περισσότερο ίσως και από το F-Zero X, που σε αυτήν την περίπτωση θα προτιμούσα ένα νέο F-Zero καλύτερα (από την ίδια ομάδα του Χ και όχι από την Sega).
 
Imgema είπε:
Συμφωνώ απόλυτα για το Majora's. Το παιχνίδι που θα ήθελα να δω remastered πιο πολύ απ'όλα (αλλά όχι σε φορητό) είναι ακριβώς αυτό το παιχνίδι. Περισσότερο ίσως και από το F-Zero X, που σε αυτήν την περίπτωση θα προτιμούσα ένα νέο F-Zero καλύτερα (από την ίδια ομάδα του Χ και όχι από την Sega).
Ελα ρε Τασο! Τι κακο ειχε το F-Zero απο την ΑV; Ευχομαι να το βγαλουνε παλι οι ιδιοι για το wii u! :p
 
DarkSynbios είπε:
Ελα ρε Τασο! Τι κακο ειχε το F-Zero απο την ΑV; Ευχομαι να το βγαλουνε παλι οι ιδιοι για το wii u! :p
Α, έτσι? Οκ! Κι εγώ λοιπόν συμφωνώ μαζί σου και εύχομαι το ίδιο γιατί τουλάχιστον τότε δεν θα ζηλεύω που δεν θα έχω WiiU. Οπότε χάρη θα μου κάνει η Nintendo να μην βγάλει η ίδια το παιχνίδι και να το δώσει πάλι στην sega. :eviltongue:

ΥΓ: Δεν λέω ότι το GX ήταν κακό παιχνίδι, μην τα τινάξουμε και όλα στον αέρα. :p
 
Πίσω
Μπλουζα