Wii U [Nintendo's Next Console]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Εχουμε νεα κονσολα μυστηριο!

Oμορφη καταρχην ,περιμενουμε νεα και details καταδευτερον.

11x06071813.jpg


Και νεο κοντρολι.

xlarge_new_nintendo_controller_01.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελικά αυτό το νέο controlli, θα συνεργάζεται με το Wii, το 3ds ή τη νέα κονσόλα ή και με όλα;;

:)

Δεν μας το έδειξαν επι σκηνής πάντως. Αυτό και μόνο είναι ένα μείον για την παρουσίαση!!
 
Με νεα κονσολα και μαλλον με το Wii ,συντομα θα το ξεκαθαρισουμε.

Ομορφη ειναι ,κλασσικα το μαυρο θα αργησει ,damn.

http://www.youtube.com/watch?v=nkC6z5pCLAk
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μιλάνε για ένα χρόνο από τώρα;
 
Δεν ξερω δεν καταλαβα τιποτα απο την παρουσιαση,να δουμε τι λενε τα blogs.
 
Είμαι περίεργος να δω την τιμή του χειριστηριου, που φαίνεται μεγαλύτερο από την κονσόλα.
 
Χωρια απο την κονσολα θα πωλειται?
 
Ένα μάτσο αοριστίες ήταν η παρουσίαση της Nintendo. Να δούμε, εάν θα βγούνε περισσότερες πληροφορίες απο τα booth!!
 
πραγματικα πολυ ομορφη κονσολα,πιο ομορφη απο το ασχημο wii
 
..........................................

καλά,όλη η παρουσίαση ήταν ουσιαστικά για το χειριστήριο ;;;;

πολύ βιάστηκε αφού η κονσόλα δεν είναι έτοιμη ουσιαστικά,σαν κίνηση απελπισίας μου φαίνεται :p

btw το χειριστήριο,όπως γράφει κάποιος και σε ένα άλλο site,σαν δίσκος σερβιρίσματος καφέ μοιάζει :D
 
Ευτυχώς δεν θα λέγεται σκέτο Nintendo όπως ακούστηκε... αλλά και το Wii U κάπως μου κάνει. Θα μου πεις και το Wii κάπως μου έκανε στην αρχή αλλά τώρα μου φαίνεται πανέξυπνο όνομα.
 
Καλόοοοοοο!! Μ'αρέσει πολύ ο τρόπος χειριζμού!!!! Ειμαι περίεργος να δω τη συνέχεια....
 
Δεν ξέρω.... αυτό με το golf μου ξίνισε λίγο... τόσα hardware parts να δουλεύουν σε συνδυασμό για να κάνεις τι? Απλά να βλέπεις το μπαλάκι κάτω? Κατά τα άλλα τι διαφορές θα έχει από το παλιό golf του Wii? Αμ, το άλλο με τα ninja stars? Μου φαίνεται πιο άβολο και πιο χαζό από τα motion controls τα οποία υποτίθεται ότι είναι ξεπερασμένο gimmick για την Nintendo. Το μόνο που έσωσε κάπως την κατάσταση ήταν το Zelda που εκεί βλέπεις κάτι πιο πρακτικό και χρήσιμο.

Κατά τα άλλα νιώθω ότι όλο το βάρος πέφτει πλέον στο hardware και τα features του, λες και θέλουμε να αγοράσουμε την κονσόλα σαν gadget απλά για να την κάνουμε επίδειξη και όχι για να παίξουμε κανένα καλό παιχνίδι.

Ελπίζω τα πρώτα παιχνίδια που θα παρουσιαστούν για το μηχάνημα να με διαψεύσουν αλλά ψιλοαμφιβάλλω.
 
Εμένα μου φάνηκε πιο δραστήρια η Nintendo πάντως! Δείχνει οτι το ψάχνει αρκετά αν κρίνω απο το -τύπου ipad- controller!

Αν γεφυρώσει λίγο το χάσμα μεταξύ casual και hardcore gamer νομίζω θα πάει μια χαρά! Με την προυπόθεση το WiiU να έχει και σχετικά δυνατό hardware...
 
krem13 είπε:
btw το χειριστήριο,όπως γράφει κάποιος και σε ένα άλλο site,σαν δίσκος σερβιρίσματος καφέ μοιάζει :D
Εμ γιαυτό λεγόταν Project Cafe! :D

Τι χάλι είναι τούτο; Δηλαδή κάθε λίγο και λιγάκι θα αλλάζουμε τρόπο χειρισμού; Πότε motion controls, πότε touchpads, πότε θα κουνιόμαστε σα σπαστικά μπροστά στην κάμερα; Τι ανοησίες είναι αυτές; Ήμαρτον!
 
Το μέγεθος του controller δεν σας προβληματίζει καθόλου? Αν μιλάγαμε για φορητό τύπου ipad δεν θα υπήρχε πρόβλημα αφού σε αυτήν την περίπτωση το μέγεθος της οθόνης μετράει πολύ, αλλά αν κάτσεις να παίξεις ένα Zelda στην 40αρα τηλεόρασή σου, δεν θα είναι λίγο άβολο σε σχέση με ένα compact απλό pad?
 
Imgema είπε:
Το μέγεθος του controller δεν σας προβληματίζει καθόλου? Αν μιλάγαμε για φορητό τύπου ipad δεν θα υπήρχε πρόβλημα αφού σε αυτήν την περίπτωση το μέγεθος της οθόνης μετράει πολύ, αλλά αν κάτσεις να παίξεις ένα Zelda στην 40αρα τηλεόρασή σου, δεν θα είναι λίγο άβολο σε σχέση με ένα compact απλό pad?
Φυσικά. Είναι απίστευτη ανοησία. Άσε που θα πρέπει να κοιτάς σε δύο οθόνες ταυτόχρονα, πράγμα δύσκολο και άβολο. Gamers είμαστε όχι (τρελοί) πιλότοι F16!
 
Leon είπε:
Φυσικά. Είναι απίστευτη ανοησία. Άσε που θα πρέπει να κοιτάς σε δύο οθόνες ταυτόχρονα
Αν και μου αρέσει πολύ η ιδέα να έχεις το hud και το invetory στην οθόνη του pad και στην τηλεόραση να έχεις μόνο τα γραφικά "καθαρά", δεν ξέρω κατα πόσο θα βολέψει τελικά.
 
Το κοντρολερ κανει πολλα,streamαρει παιχνιδια απο την TV,κανεις video κλησεις ,παιζεις παιχνιδια ειδικα σε αυτο κ.τ.λ κ.τ.λ,σιγα σιγα θα τα δουμε ολα.
 
Πίσω
Μπλουζα