Windows 7

Στον ΙΕ9? Really?

 


Δηλαδή όταν υπάρχει ο Firefox και ο Chrome, o Safari και ο Opera εσύ θα υποκύψεις στον IE? Που πάει αυτός ο κόσμος......
 
Yeap ακριβως ετσι.

Δεν κοιταω ταμπελες και εταιριες ,καινουργιο upgraded gadgeτακι να ειναι και κατεβαινει για test drive.

It's free give it a try! ;)
 
Gadgetάκι ο IE;!

Μιλάμε για τον Internet Explorer έτσι; Όχι κάποιο άλλο ακρωνύμιο

Μιλάμε για το software που κράτησε το Internet στο μεσαίωνα. Για το χειρότερο κομμάτι κώδικα που γράφτηκε ποτέ με τις μεγαλύτερες ασυμβατότητες, με με με... θα μπορούσα να γράφω ώρες.

Δηλαδή αν είναι gadgetάκι ο ΙΕ το webkit και η gecko τι είναι?

Λοιπόν θα μιλήσω με την διεύθυνση να κοπεί η πρόσβαση με ΙΕ στους moderators (at least). Θα πρέπει να δίνετε το καλό παράδειγμα :)

Συγχύστηκα πρωινιάτικα
 
Παρεξηγηση, εγω μιλουσα για Industrial Ethernet (IE) . :p
 
Χμμμμ,it feels like GRM @ 2008 again....

Με πήγε πολύ πίσω η τελευταία αυτή στιχομυθία. ;)

IE δεν έχω ανοίξει ΠΟΤΕ!Το "ποτέ" δεν είναι τρόπος του λέγειν,αλλά 100% ακριβές.

Για προσωπική χρήση ούτε κουβέντα.Σε χρήστες/φίλους/πελάτες που πηγαίνω κατά καιρούς για να κοιτάξω κάτι στο PC τους,κουβαλάω ΠΑΝΤΑ σε stickάκι Firefox/Chrome... :) :p
 
Μίλησες σοφά γέροντα Μάνο.
 
win 7 χαθηκε απο γραμμη εργασιων το εικονιδιο ΕΛΛΗΝΙΚΑ/ΑΓΓΛΙΚΑ. Ενταξει γινεται και με shift/alt, απλα πιο βολικο το εικονιδιο. οι ρυθμισεις σωστες. Καμια ιδεα?
 
run->internat (δούλευε στα ΧΡ για τα 7άρια δεν ξέρω. αλλιώς run->msconfig και κάπου θα έχει την επιλογή να ξεκινάει η επιλογή γλωσσών κατά την εκκίνηση
 
Εχω χρησιμοποιησει 95-98-Me-2000-XP-7-10. Τα πιο βολικα, για μενα σαν απλο χρηστη, ειταν τα 7. (εγκατασταση, χειρισμος) Χρησιμοποιω τα 10 κατ" αναγκην κι οχι γτ με εξυπηρετουν. Ενα προβλημα που συναντησα προσφατα με τα 10 ειταν η ασυμβατοτητα με ενα παιχνιδι που ειθελα να δοκιμασω, το Drakensang. Εχω την εκδοση με τα 2 παιχνιδια και το expantion σε ενα dvd. Απαιτει διαφορετικη εγκατασταση για το καθε ενα. Η εγκατασταση γινεται κανονικα, μπαινω στην οθονη επιλογων του παιχνιδιου, μετα με πετα στα Windows οποια επιλογη και να κανω. Με win 7 το παιχνιδι λειτουργει κανονικα. Δοκιμασα διαφορα κολπακια και πατσακια χωρις αποτελεσμα. Ευτυχως εχω 2ο πι σι με 7αρια και παιζω εκει το παιχνιδι. Εντυπωση μου εκανε οτι καποια παμπαλαια παιχνιδια π.χ. AoE/Warcraft 2, παιζουν με τα 10 χωρις προβλημα
 
Πίσω
Μπλουζα