Wing Commander Saga: The Darkest Dawn (Fanmade)[22 Μαρτιου]

Nemo

RetroMuseum GateKeepeR
Joined
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
4.694
Αντιδράσεις
1.411
Με 2 κουβεντες....

Αφου αναπτυσσοταν για μια δεκαετια ,τελικα -οπως κι ο Οδυσσεας τελικα βρηκε το δρομο του και μαλιστα με τις ευλογιες των "Ολυμπιου" Chris Roberts ,χτισμενο μαλιστα πανω στη Freespace 2 engine , εχει ιδιαιτερα χαμηλα minimum system requirements , Windows XP, 1Ghz CPU, 2GB RAM and DirectX καρτα γραφικων 128ΜΒ ....
 
Θα έχουν και έκδοση για Linux \o/. Είμαι φανατικός του freespace source code project και ότι έχει βγει από αυτό (όπως το The Babylon Project) και έχω περάσει ατελείωτες ώρες στο κόκπιτ. Περιμένω με ανυπομονησία!
 
Πολύ καλά νέα !!

Πριν μερικά χρόνια έτυχε να παίξω το "prologue" το οποίο ήταν ό,τι πρέπει για να μου ανοίξει την όρεξη !! Μετά απο τόση αναμονή, έρχεται επιτέλους η ώρα του full release.

Οσοι πιστοί, προσέλθετε... :thumbup: (Captain Kaaaaaal !!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου άνοιξες την όρεξη. Θα το περιμένω ανυπόμονα!
 
Μια από τα ίδια και εδώ! Ότι πρέπει για το νέο μου gaming pc! P4 northwood 2,4 9250 ati 256MB, 1giga ram και 80 gb HDD. Θα πετάει το παιχνιδάκι!

Ελπίζω να είναι αντάξιο του ονόματος που "σηκώνει"!
 
Μην παίρνεις και όρκο... Το sourcecode project έχει πάρα πολλά enhancements και κάνει χρήση αρκετών νέων τεχνολογιών. Το δικό μου (με τα 3GHz northwood hyperthreading:p και την NVIDIA 6200) ψιλοσήκωνε τα χέρια όταν έβαζες όλο το eye candy.
 
έχω να σχοληθώ από την εποχή του wing commander prophecy...δοκίμασα κάποτε να το παίξω στα xp αφού το έχω αυθεντικό αλλά δεν τα κατάφερα...μάλλον θέλει emulator που δεν ξέρω.

Όπως και να εχει ένα νέο wing commander θα είναι ενδιαφέρον παιχνίδι
 
Χαχαχα !! Το περίμενα κάτι τέτοιο. :D

Για θύμισέ μου, τι HOTAS έχεις; Thrustmaster Cougar, ή μήπως κάτι πιό καινούριο; (εκτός βέβαια αν είσαι Saitek fan).
 
In a sensational move, Konstantinos Dimopoulos from Gnome's Lair has somehow managed to secure somewhat exclusive access to the finished version of Wing Commander Saga. A lengthy preview is available on the Gnome's Lair website. A short chinwag with our very own Tolwyn about all things regarding Wing Commander Saga is also included.
http://www.gnomeslair.com/2012/03/wing-commander-saga-preview-interview.html

Καποιο πατριωτακι το χαιρεται ηδη ...

Υ.Γ.Εχει γουστο λεει να ειναι και μελος του GRM :p ....
 
Για θύμισέ μου, τι HOTAS έχεις; Thrustmaster Cougar, ή μήπως κάτι πιό καινούριο; (εκτός βέβαια αν είσαι Saitek fan).
Thrustmaster Cougar και δεν το αλλάζω με τίποτα. (Γιατί εκτός του ότι δεν υπάρχει σάλιο, δεν θέλω να ξαναμάθω να το προγραμματίζω. Άσε που θα πρέπει να αλλάξω όλα τα profiles μου.)
 
Ωραίος. :thumbup:

Εγώ ποτέ δεν είχα αρκετό ελεύθερο χώρο για να στήσω κάτι τέτοιο, οπότε αρκούμαι στο configuration ενός και μόνο joystick.
 
Εχω δει πολυ λιγο απο WC. Φαινεται εντυπωσιακη προσπαθεια.

Γενικως οταν μιλαμε για franchises εχω ενα κολλημα με την εννοια του canon και για αυτο δεν ειμαι πολυ των fan games. Θα προτιμουσα να εβλεπα καποιο remake
 
We would like to post an official correction about something that has been misreported about "Wing Commander Saga: The Darkest Dawn." We are not officially or unofficially sanctioned or endorsed by Chris Roberts, Origin, or EA. We are thankful to them for permitting us to make Saga- as manifested by them taking no action to shut us down but allowing us to develop it, just as they have done with other projects like Standoff and Privateer: Gemini Gold- but they have in no way, shape, or form sanctioned our project, nor have they done anything to make it official. They have not contacted us and we have not discussed it with them. Once again, we are thankful that they are permitting us to do this, but no endorsement of Saga by these entities should be implied from that fact.

-Tolwyn
http://wcsaga.com/news-archive-2012/clarification-in-response-to-recent-media-stories.html

...................
 
Χμμμμ... 3.3 Giga, ε;

...better get started. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"Μικρούλι"...ελπίζω να μην διαψεύσει τις ελπίδες μας μετά από 3,3 Giga. Πάντως συνεχίζει την "παράδοση" των μεγάλων (σε μέγεθος δεδομένων) Wing Commander games... :)

Downloading now...
 
3.3 δεν το θεωρώ επουδενί "μικρό" . Το Skyrim είναι μόλις ένα DVD και πρόκειται για παιχνίδι που είναι μόνο του στη κατηγορία. Μια χαρά, θα το δω το απόγευμα!
 
Αστειεύομαι βρε, φυσικά και δεν είναι μικρό! Εδώ ακόμα δεν έχει τελειώσει το κατέβασμα, μετά από σχεδόν 10 ώρες...
 
Πίσω
Μπλουζα