WinUAE release

AEON

Retromaniax Founder
Διαχειριστές
Joined
6 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.797
Αντιδράσεις
1.769
Μακράν το καλύτερο και πληρέστερο πρόγραμμα για να τρέχετε παιχνίδια και προγράμματα της Amiga στο PC σας (μέσω disk images - έχουν επέκταση *.adf). Τελευταία του έκδοση είναι το WinUAE 1.1.1:

WinUAE 1.1.1 (24.10.2005)

=========================

Bugs fixed:

- Incorrect AF 2005 path defaults.

- Blitter freeze in CE-mode if D-channel was not enabled.

- Misc/Priority panel crash when running under Windows 9x/ME.

- Parallel port emulation. (Gauntlet III)

- Two disk emulation bugs. (Xybots, Disposable Hero and others)

- Incorrect .uae extension path if -datapath -command line

parameter was used.

New features:

- Old versions of AdaptecASPI and NeroASPI are now automatically

rejected. No more crashes or bluescreens under Windows 9x/ME if

Windows build-in ASPI is used.

- Full SCSI device support in SPTI-mode.

- Display panel resolution and depth moved to separate select boxes

- Disk history format changed. File name is now visible even if

path is very long.

Homepage: http://www.winuae.net

Download: WinUAE 1.1.1
 
Μπορεί κάποιος τα disk Images του Winuae να τα γράψει σε πραγματικές δισκέτες που να διαβάζονται από την Amiga; Αν ναι υπάρχει κάποιο πρόγραμμα μετατροπέας που το κάνει;
 
pooky(1) Αν βρεις κατι σωθηκαμε!!

Εγω ξερω το αντιθετο...Δηλαδη,ειπαρχει ενα προγραμματακι το οποιο καπου το εχω,το τρεχεις στο PC

και μετατρεπεις πολυ απλα τις δισκετες της amiga σε adf!!!

Δεν ξερω και πολλα ομως δεν το εψαξα καθολου απλα μου το ειπε ενα παλιος φιλος Amigοβιος!!!!
 
Πολύ καλό το catweasel αλλά πρόκειται για PCI κάρτα που μπάινει στο PC. Δεν νομίζω να υπάρχει κάπου στην Ελλάδα το συγκεκριμένο περιφερειακό, θα κοιτάξω, όμως, από Δευτέρα πρωί που θα έχω επιστρέψει Αθήνα μήπως το βρω πουθενά, ή μπορεί να το παραγγείλω σε κανένα μαγαζί. Θα τσεκάρω και το ELX μήπως έχουν καμιά άκρη ή μπορούν να μου το φέρουν, και θα σας πω.
 
Προσωπικά έχω ένα catweasel 4 το οποίο το έφερα από Αγγλία μάλιστα το είχα Δείξει και και στο amigathering μπορείς άνετα και άφοβα να αγοράσεις ένα ή από το vesalia.de η ακόμα καλυτέρα από το amigakit.co.uk που το πήρα και εγώ

Αmiga tower κάθε Κυριακη 3-4 το απόγευμα από τον gamesradio.gr
 
Μπραβο rigardie αυτο θα πει οργανωση ποσο σου κοστισε και πως

δουλευει?
 
Ναι καινούργιο το πήρα και δούλεψε 100%,γυρω στα 100 ευρώ πήγε έχω και το Amiga forever 2006 και είναι ο τέλειος συνδυασμός κανονική AMIGA

Αmiga tower κάθε Κυριακή 3-4 το απόγευμα από τον gamesradio.gr
 
rigardie εσυ παιδι μου εισαι amigas μεχρι κοκαλο...με ενδιαφερουν ολα οσα ειπες..

Ανοιξα ενα thread στο \commodore amiga\ η βασιλισσα στειλε οταν μπορεσεις καμια φωτο με την καρτουλα σου και οτι αλλο εχεις......Θα την αγορασω μαλλον πρεπει να λεει πολλα...!!!!
 
lol ναι είμαι amigas μέχρι εκεί που δεν παίρνει!!! (πιστεύω ότι μέχρι το τέλους το χρόνου θα έχω ολοκληρώσει την συλλογή μου από AMIGA)

Μπορείς να αγοράσεις από το εξωτερικό http://www.amigakit.co.uk (πιστεύω μακράν ο καλύτερος ) η από vesalia.de(και αυτός πολλή καλός ) ,προσωπικά προτιμώ να αγοράζω από τον Amiga kit ,βασικά σκέπτομαι να κάνω ένα review στον gamesradio.gr σχετικά με το cat weasel οπότε αναμείνατε στο ακουστικό σας

Αmiga tower κάθε Κυριακή 3-4 το απόγευμα από τον gamesradio.gr
 
Περιμενω με αγωνια.....

amigakit.co.uk Add to favorites χωρις πολλα λογια!!!!

Amiga forever.....!!!!
 
Παιδιά εγκατέστησα το winuae το τελευταίο; Έβαλα και τα Kickstart αρχεία πατάω start μου βγάζει μια οθόνη με μια δισκέτα και μετά τίποτε τι κάνω λάθος;;;
 
vaszio μαλλον δεν ειχες ποτε Amiga ε?

Ολα τα μοντελα μεχρι τη Amiga 500 δηλ Amiga 1000 1500 2000 και 500

οταν αναβαν εδειχναν αυτο το χερακι..

Τωρα εσυ πατας F12 και απο εκει θα πας στα disk drives και θα κανεις

insert ενα αρχειο .ADF και τοτε θα παιξει!!!
 
Ναι δεν είχα ποτέ... παώ για δοκιμή!!!!

Είχες δίκιο!!! Σε ευχαριστώ πολύ... Υποθετικό σενάριο: Είναι 1988 και μόλις αγόρασα Αmiga 500 ποια παιχνίδια να αγοράσω;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
vaszio είπε:
Είχες δίκιο!!! Σε ευχαριστώ πολύ... Υποθετικό σενάριο: Είναι 1988 και μόλις αγόρασα Αmiga 500 ποια παιχνίδια να αγοράσω;;;
DEFENDER OF THE CROWN

HYBRIS

DOUBLE DRAGON 2

RICK DANGEROUS

SPEEDBALL
 
Τι....1988..???..ερχομαι μεινε εκει μην πας πουθενα!!!!!!!

Καλοριζικη η Amiga σου vazzio!!! :D

Τα παιχνιδια που εχω να σου προτεινω ειναι παρα πολλα...

Ομως για να μην γραφω μεχρι αυριο εχουμε και σχολειο τωρα......

θα σου πω καποια τα οποια αγαπηθηκαν πολυ..

Defewnder of the crown , de ja vu 1.2 , uninvited , RType

Wing commander , future wars , Elvira , chrono quest ,

Maupity island , packmania , Sword of Sodan , Shadow of the beast 1.2

Θα σου πουν και αλλοι.....

Κλεινω τωρα γιατι η μαμα μου φωναζει να διαβασω......χε χε :D
 
blood money με την φοβερή μουσική μέσα στο παιχνίδι, agony, sword of sodan με τα τεράστεια sprites

A δες και το hardwired το demo, να δεις τι έκαναν κάτι 15χρονα τότε.
 
Γεια χαρα παιδια.Θελω τη βοηθεια σας.Εχω ψαξει παρα πολυ και δεν καταφερα να βρω τα καταραμενα kickstarts.Εχετε τη καλοσυνη να μου ανοιξετε τα ματια και να δω τη μαγεια της amiga στο αψυχο pc??Ευχαριστω για το χρονο σας.
 
Καλος ηρθες στην παρεα μας shadowdancer2501...
 
Eυχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου Αkmanas.So long to my social life...
 
Πίσω
Μπλουζα