XBOX 360 Elite ή PS3;

δεν νομιζω οτι θπαρχει καποιο προβλημα με το τσιπαρισμα απλα ο κινδυνος να φας μπαν
 
Εγω εχω PS3, αλλα οτι και να πάρεις... το ιδιο είναι. Τα γραφικα ειναι αψογα και στα 2 μηχανηματα.

Αυτη την ερώτηση την εχουν κάνει χιλάδες υποψηφιοι αγοραστές.

Οσοι εχουν Xbox360 θα σου λένε να πάρεις Xbox360, και οσοι εχουν PS3 θα σου λένε να πάρεις PS3.

Μην την ψάχνεις..... χάνεις τον χρόνο σου!!!!!!

Πάρε οτι κάνει εσένα κέφι... και ξέχνα τι γράφει ο κάθε ένας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Fistikis είπε:
Αυτη την ερώτηση την εχουν κάνει χιλάδες υποψηφιοι αγοραστές.
Οσοι εχουν Xbox360 θα σου λένε να πάρεις Xbox360, και οσοι εχουν PS3 θα σου λένε να πάρεις PS3.

Μην την ψάχνεις..... χάνεις τον χρόνο σου!!!!!!

Πάρε οτι κάνει εσένα κέφι... και ξέχνα τι γράφει ο κάθε ένας.
Διαφωνώ.

Κάποιοι τα έχουμε ή τα είχαμε και τα δύο. Το PS3 το έδωσα. Το 360 είναι "άλλη" φάση. Βέβαια και αυτό το είχα δώσει κάποτε, αλλά είχα φοβηθεί μη τα κακαρώσει. Τώρα δεν παίζει τέτοια φάση.

Θα πάρω και πάλι PS3 αλλά δεν έχω άλλο διαθέσιμο χώρο αυτή τη στιγμή στο δωμάτιο........
 
και εγώ τα έχω και τα 2... δυστυχώς το ps3 αν και έχει μερικούς ΤΡΟΜΕΡΟΥΣ αποκλειστικούς τίτλους, χάνει στα σημεία. Όπως είπα και πριν, τα ίδια παιχνίδια συμπεριφέρονται κατά κανόνα καλύτερα στο Χ360... (κλασσική ατάκα το δύσκολο στον προγραμματισμό ps3...)
 
Εγώ τώρα που θα απαντήσω "Dreamcast" θα θεωρηθώ troll ή απλά γραφικός; :)
 
Απλά σωστός!!!!
 
Και Dreamcast και Saturn έχω αποκτήσει σχετικά πρόσφατα, δεν τα είχα από παλιά. Μικρός είχα NES και GAMEBOY .

επίσης θα ήθελα αν κάποιος έχει παίξει το sensible soccer στο xbox live να μου πεί την γνώμη του

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις
 
Μήπως γνωρίζετε τι διαφορές έχουν οι κονσόλες στις τιμές των παιχνιδιών και για ποια κυκλοφορούν οι περισσότεροι τίτλοι;
 
Οι τιμές είναι πάνω κάτω οι ίδιες. Μιλάμε για τίτλους που βγαίνουν και στις δύο κονσόλες. Αυτοί που βγαίνουν και σε pc, είναι σημαντικά φτηνότεροι στην pc version.

Βέβαια η κάθε κονσόλα έχει τις αποκλειστικότητές της. Για παράδειγμα ποτέ δεν θα δεις HALO στο PS3 ούτε Forza Motorsport από την άλλη δεν θα δεις ποτέ Killzone 2 στο 360. Το ίδιο παίζει και με το Wii.

Ένας που είναι μάλλον όχι hardcore (η λέξη δεν λέει τίποτε από μόνη της) αλλά επαγγελματίας gamer και δεν έχει χρηματικό πρόβλημα, αλλά ούτε και πρόβλημα χώρου αν θέλει να τα έχει όλα θα πρέπει να τα πάρει όλα.

Βέβαια η φάση ξεφεύγει από τη βάση των παιχνιδιών πολλές φορές. Μια κονσόλα μπορεί να πουλήσει άνετα εκατομμύρια κομμάτια με μόνο προσόν το αν τσιπάρεται ή όχι. Μόνο οι τίτλοι δεν είναι ο απόλυτος παράγοντας.
 
Τίποτα φίλε. Πάντα στη διάθεσή σου!
 
για μενα αν ειναι να αγορασεις το ps3 αγορασε και τις δυο κονσολες .

γιατι ?

στο χβοχ θα παιζεις οτι βγαινει και για τις δυο με 1.5 ευρο

και στο ps3 θα παιζεις μονο τις αποκλειστικοτητες του στυλ GOD OF WAR UNCHARTED ΚΛΠ . με λιγο πιο τσουχτερες τιμες .
 
Χε χε σωστός!

Αυτές οι αποκλειστικότητες με καίνε και σχεδιάζω να πάρω PS3.

Αλλά πρώτα με βλέπω με διαζύγιο. Έχει βαρεθεί η γυναίκα μου να με ακούει να μιλάω για κονσόλες....!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ψάξε τις βιβλιοθήκες παιχνιδιών. Βρες τα 5/10/15/20 κ.λ.π. games που ψήνεσαι να παίξεις οπωσδήποτε. Μετά δες σε πoιό μηχάνημα υπάρχουν και πόσο κάνουν. Games + money spent είναι οι 2 κυριότεροι παράγοντες. Καλό βόλι πάντως, όποια και να πάρεις θα βρείς καλό πραγμα για να παίξεις.
 
Wii και 360 υπάρχουν ήδη. Τώρα κλείνω ρετρό τρύπες. Υπάρχουν και τα pcs βέβαια.....

Χρειάζομαι άμεση ψυχιατρική παρακολούθηση!!! :D :D
 
Έχω μόνο PS3 (προς το παρόν), έχω παίξει λίγο και με το 360. Γνώμη μου είναι να διαλέξεις την κονσόλα σου ανάλογα με τα games που θέλεις να παίξεις, μιας και οι δύο έχουν αρκετά και φοβερά exclusives. Για τώρα ευχαριστιέμαι God Of War, τον Drake και το Heavy Rain (κάτσε να βγει και το Gran Turismo και θα χάσω τον ύπνο μου), αλλά θέλω οπωσδήποτε να παίξω και το Halo στο άμεσο μέλλον. ;) Οπότε αν δεν τίθεται ιδιαίτερο οικονομικό ζήτημα, η αγορά και των δύο κονσολών είναι μονόδρομος.
 
ps3 δαγκωτό λόγω καλύτερων exclusives(αυτή την περίοδο)
 
picture.php
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 
Πίσω
Μπλουζα