Xbox 360 shmups

Δεν ξέρω ρε παιδιά, εμένα η "συνταγή" του Bangai-O Spirits δεν μου άρεσε και θα προτιμούσα να μην ακολουθήσει το ίδιο μονοπάτι και το καινούριο.

Το Spirits το αγόρασα αυθεντικό, αλλά δεν με "τράβηξε" καθόλου και το έχω παίξει ελάχιστα. Όταν αγοράζεις κάτι ελπίζοντας να παίξεις shooter by Treasure και σου βγαίνει 90% puzzle game, εμένα προσωπικά με χαλάει. Φυσικά ξέρω ότι όλοι οι reviewers διαφώνησαν πλήρως με την γνώμη μου...αλλά και πάλι δεν μου κάνει κλικ με τίποτα.
 
Ούτε το πρώτο Bangaioh ήταν καθαρόαιμο shooter.
 
Τόσο puzzle δεν ήταν πάντως...
 
Αν μετρησει κανεισ κ τις μελλοντικες κυκλοφοριες απο cave κλπκλπ τοτε το Akai Katana μονο λειπει απο τους τιτλους που εχουν ειπωθει.

Tι τελεια π ειναι τα manic shooters....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειδικά το Guwange είναι επικό. Απλά δεν είναι και τόσο βόμβα, επειδή είναι emulated χρόνια τώρα.
 
Νεο trailer για το KOF Sky Stage (15 Σπεπτεμβρη 800 points)

 
ΒΟΜΒΑ ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ

Radiant Silvergun στο XBOX Live!

kkHpc.jpg


 
Mια ειναι δεν ειναι και αλλη. :p
 
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!! Can't wait!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καιρός ήταν να το δοκιμάσει πολύς κόσμος, γιατί οι "συλλέκτες" του είχανε φτάσει την τιμή στο Θεό. Κάτι που δεν θα ακούσετε αλλού: δεν είναι τόσο καλό όσο λένε. Για παράδειγμα στο 360 υπάρχουν καλύτερα shmups.
 
το απόγευμα έχει KOF Sky Stage !!!!!!

επίσης για το Radianr Silvergun θα συμφωνήσω με τον Jedah ... :)

edit:

keropi-report για το KOF Sky Stage - αξιοπρεπέστατο και θυμίζει πολύ τα Shikigami :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Guwange θα ανεβει στις 10 Νοεμβρη.

Cave announced today a final worldwide release date today of November 10 for its next Xbox Live Arcade shooter, Guwange. The game will be priced 800 Microsoft Points in all territories.
In an English language post at the Cave official blog, Cave's Makoto Asada wrote, "I have held a vote of what game should be ported to XBLA and Guwange was the one that become top. And I finally achieved the release of this game. Microsoft, fans and Cave worked together to make it true. I am very pleased about that."

Guwange is a port of a 1999 arcade vertical shooter with a Muromachi era theme. The game's story tells the tale of “Shikigami users”, hosts to ghostly avatars called Shikigami. Instead of using fighter craft to blast away at enemies, Guwange's characters walk directly on the battle field. Each character has a unique story and ending.

For the Xbox Live Arcade release, Cave is including the following modes:

Arcade Mode

An exact port of the arcade version.

Arrange Mode

This mode is adapted for the Xbox 360 controller and is played with both analogue sticks. Your character automatically fires, so you can concentrate on maneuvering.

Arrange (Blue) Mode

A special, more difficult remixed version of the game that was previously shown exclusive at a Tokyo fan event.
 
Αν και έχει εξομοιωθεί καιρό τώρα, θα το τιμήσω για να στηρίξω την προσπάθεια και για να δώ επιτέλους μια μη Ιαπωνική έκδοση, μπας και καταλάβω τίποτα.
 
Με κάτι τέτοια βλέπω γνωστό Γιατρό να αγοράζει 360..... :p :p:D:D
 
Σαφώς. Υπάρχουν πολλοί περισσότεροι λόγοι από το PS3...
 
TROUBLE WITCHES NEO

XBLA
 
Eschatos απο Judgment Silversword

 
από χθες κυκλοφόρησε το Guwange , 800 ms points... όσοι πιστοί της Cave αξίζει!
 
Guwange.... θα το εκτιμούσα αν κάποιος ήξερε πως είναι η σωστή προφορά... :p
 
Πίσω
Μπλουζα