Xbox 360 shmups

Goo-Wan-Ge

To πρώτο γράμμα ακούγεται σαν "γκ" και όχι σαν "τζ" και το ε στο τέλος δεν είναι βουβό. Τουλάχιστον αυτά φαίνεται να είναι σημεία στα οποία συμφωνούν οι περισσότεροι. Οπότε άμα το λες Γκου-Γουαν-Γκε μάλλον καλός είσαι. Όχι ότι έχει και πολύ σημασία. :)
 
Αυριο κυκλοφορει στας Ιαπωνιας το DoDonPachi Daifukkatsu

 
όπως βλέπω εγκαταλήφθηκαν οι region-free κυκλοφορίες, έτσι δεν είναι... μάλλος δεν πήγαν καλά; ξέρουμε τίποτα περί αυτού;

(όχι ότι μας καίει εμάς που είναι ntsc-J, από περιέργεια...)
 
Μας καίει, πώς δεν μας καίει. Φαίνεται ότι το πείραμα του region free δεν απέδωσε αρκετές πωλήσεις.
 
nope... όποιος πρόσεξε πέρυσι δεν τον καίει τίποτα απολύτως στο 360 ;)

επίσης δηλώνω καθαρός στη συνείδηδη, το Mushihime-sama το αγόρασα :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Εγώ αγόρασα Mushi & ESPGaluda II αλλά το να αγοράσω 2ο 360 και μάλιστα από την Ασία είναι τραβηγμένο. Οι υπόλοιπες λύσεις περνάνε στον τομέα της πειρατείας που δεν με ενδιαφέρει.
 
μάλιστα... αν έχεις ένα μαχαίρι ή κόβεις και τρως μια ντομάτα ή σκοτώνεις τον γείτονα. 'Ετσι όπως το είπες εσύ δεν χρησιμοποιείς μαχαίρι καθόλου και κόβεις την ντομάτα με το κουτάλι :p

(έχω όρεξη πρωί πρωί....LOL)

από την εποχή του ps1/saturn οι gamers ανά τον κόσμο κάνανε μετατροπές για να γίνουν region-free τα μηχανήματά τους, τώρα το πώς θα χρησιμοποιήσει κάποιος ένα τέτοιο μηχάνημα είναι καθαρά προσωπικό του θέμα και άποψη... δεν νομίζω ότι πρέπει να αναλυθεί το θέμα παραπάνω εδώ, ο νοών νοείτω :)
 
Η φιλοσοφία των Ιαπωνικών παιχνιδιών, ίσως, δεν έχει καμία σχέση με τις άλλες χώρες;

Όχι πως με ενδιαφέρει, απλά αναρωτιέμαι!
 
"φιλοσοφία" σε εισαγωγικά κατ' εμέ... απλά θα μπορούσε κάποιος να το πει σαν "τεχνοτροπία" στον σχεδιασμό των παιχνιδιών που απαιτεί από τον παίκτη να βελτιώνεται συνεχώς για να μπορέσει να ανταπεξέλθει στις δυσκολίες (κάτι που εφαρμόζεται και στην στάση ζωής των Ιαπώνων αφού στόχος τους είναι να γίνουν master σε κάτι, να πετύχουν το όνειρό τους και γενικότερα να είναι οι καλύτεροι σε αυτό που κάνουν - ότι και αν είναι αυτό)

εγώ αυτό έχω καταλάβει - σωστό ή λάθος :p
 
Παλι εγραψε η Cave!

Το πακετο Muchi Muchi Pork και Pink Sweets θα κυκλοφορησει τελικα Region Free!

 
To Muchi Muchi Pork το έχω παίξει στο Λονδίνο και είναι καταπληκτικό. Το Pink Sweets δεν το έχω ακουμπήσει, αλλά οι σκληροπυρηνικοί παίκτες των παιχνιδιών της Cave λένε τα καλύτερα. Reviews:

Muchi Muchi Pork

Pink Sweets
 
Eschatos - κυκλοφορει τελικα 24 Μαρτη

3fc44bbb.jpg



Μαλιστα θα περιεχει ports 2 παιχνιδιων του WonderSwan (Judgement Silversword και Cardinal Sins.)
 
Wally είπε:
The European edition of Deathsmiles is expected to be a smash hit when it hits shelves this spring.

“The European edition will be a collectible in its own right, offering content not available in either of the Japanese or US editions,” product manager Yen Hau told MCV.
Ξεκίνησαν τα pre-order στο zavvi σε πολύ λογική τιμή. Όσοι πιστοί των shooters προσέλθετε! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Αμερικάνικη έκδοση του DeathSmiles έχει αρκετές διαφορές από το arcade που το καταστρέφουν. Αν η ευρωπαική δεν είναι βασισμένη στην γιαπωνέζικη αποφύγετε την αγορά.
 
τί διαφορές; έχω και τα 2 , αλλά στην ουσία μόνο την Ιαπωνική έχω παίξει... το ίδιο μου φαίνονται, αφού έχουν τις ίδιες εκδόσεις παιχνιδιού... ή κάνω λάθος; έχουμε κανα link με τις διαφορές;
 
Yπάρχει, απ' ότι είδα, διαθέσιμο και το Raiden Fighter Aces για προ-παραγγελία για τις 11/2/11.
 
Jedah είπε:
Η Αμερικάνικη έκδοση του DeathSmiles έχει αρκετές διαφορές από το arcade που το καταστρέφουν. Αν η ευρωπαική δεν είναι βασισμένη στην γιαπωνέζικη αποφύγετε την αγορά.
Give link με τις διαφορες.
 
δηλαδή δεν έχει το slowdown στα σημεία που γίνεται χαμός... χμμμμμ
 
Πίσω
Μπλουζα