Xbox 720 (Πρώτη παρουσίαση)

Εγώ και πάλι δεν συμφωνώ με την αλλαγή του μοντέλου σε freemium games και το παγίδευμα του καταναλωτή σε μία ατελείωτη αγορά έξτρα αγορά αντικειμένων τα οποία σε βάθος χρόνου θα του κοστίσουν πολύ περισσότερο απο ότι να είχε αγοράσει full priced game.

Ας μην πέφτουμε σε αυτή την παγίδα. Buy once, play it, store it and buy another. Αμάν με τα DLC.
 
Στο παράδειγμα που έφερα παραπάνω, το άθροισμα των chapters του Monkey Island δεν κόστιζε παραπάνω.

Δε βρίσκεις πιο λογικό να μπορείς να αγοράσεις πολύ φθηνά ένα παιχνίδι και ΑΝ αξίζει να το πληρώσεις όσο πραγματικά αξίζει? Μπορεί κάπου στη μέση να το παρατήσεις για τον Α ή Β λόγο.

Επίσης το ότι θα το αγοράζεις μια φορά και θα το παίζεις από το κινητό σου μέχρι την κονσόλα χωρίς να τα σκας κάθε φορά? Μη μπλέκουμε το σημερινό DLC με αυτό που λέω.

Σήμερα δίνουμε 50 για εναν τίτλο στο PS3 + 20 για τον ίδιο τίτλο στο vita και... μέχρι εκεί, δύο διαφορετικά ανεξάρτητα παιχνίδια.
 
Shock είπε:
Σήμερα δίνουμε 50 για εναν τίτλο στο PS3 + 20 για τον ίδιο τίτλο στο vita και... μέχρι εκεί, δύο διαφορετικά ανεξάρτητα παιχνίδια.
Mα επίτηδες είναι διαφορετικά παιχνίδια. Διαφορετικές πίστες, σενάριο, γραφικά κλπ. Άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Γιατί ντε και καλά να είναι το ίδιο game? Εγώ τουλάχιστον όταν αγοράζω μία διαφορετική κονσόλα την αγοράζω για να παίζω και διαφορετικά games που να ταιριάζουν με το ύφος, τις δυνατότητες και τον χειρισμό της κονσόλας.

Shock είπε:
Δε βρίσκεις πιο λογικό να μπορείς να αγοράσεις πολύ φθηνά ένα παιχνίδι και ΑΝ αξίζει να το πληρώσεις όσο πραγματικά αξίζει? Μπορεί κάπου στη μέση να το παρατήσεις για τον Α ή Β λόγο.
Προσωπικά δεν μου αρέσει σαν ιδέα. Προτιμώ να αγοράσω ένα full game και μετά πάμε για άλλα. Οχι να περιμένω πότε θα βγάλουν την επόμενη πίστα κλπ. Δηλαδή καλύτερα να έχεις 4-5 παιχνίδια και να τα παίζεις ταυτόχρονα σε μικρούς χρόνους? Από το Silent Hill στο Mario και μετά στο Need for Speed για παράδειγμα. Μια το ένα και μία το άλλο κάθε φορά που βγάζουν νέο content? Πολύ μπέρδεμα και χαλάς και την ατμόσφαιρα του κάθε game. Ενώ αν έχεις το full game το ευχαριστιέσαι, το τελειώνεις και πας για άλλο. Υπάρχουν τα Demo για να δεις αν σου αρέσει ένα game.

Το να αγοράζεις ένα game και αν σου αρέσει να πληρώνεις το υπόλοιπο, σαν demo επί πληρωμής μου ακούγεται. Και τι γίνεται αν δεν σου αρέσουν πολλά παιχνίδια? Αφού θα είναι φτηνά, λογικά θα αγοράζεις περισσότερα αλλά ταυτόχρονα θα έχεις και πολλά μισοτελειωμένα στην συλλογή σου...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Imgema είπε:
Mα επίτηδες είναι διαφορετικά παιχνίδια. Διαφορετικές πίστες, σενάριο, γραφικά κλπ. Άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Γιατί ντε και καλά να είναι το ίδιο game? Εγώ τουλάχιστον όταν αγοράζω μία διαφορετική κονσόλα την αγοράζω για να παίζω και διαφορετικά games που να ταιριάζουν με το ύφος, τις δυνατότητες και τον χειρισμό της κονσόλας.
Μιλάω για το ίδιο ακριβώς παιχνίδι. Το να αλλάζει ο χειρισμός δε σημαίνει ότι πρέπει να αλλάζει και το ίδιο το παιχνίδι. Το αν θα παίξεις Mario Kart με touch ή λεβιέ ή pad δεν αλλάζει το ίδιο το παιχνίδι. Η νοοτροπία έχει μείνει γιατί τα κλασσικά handhelds ακόμα και το 3DS είναι πρακτικά χρέπια δεν έχουν τα resources να αντέξουν παιχνίδια κονσόλας, π.χ μια Unreal Engine.

Imgema είπε:
Προσωπικά δεν μου αρέσει σαν ιδέα. Προτιμώ να αγοράσω ένα full game και μετά πάμε για άλλα. Οχι να περιμένω πότε θα βγάλουν την επόμενη πίστα κλπ. Δηλαδή καλύτερα να έχεις 4-5 παιχνίδια και να τα παίζεις ταυτόχρονα σε μικρούς χρόνους? Από το Silent Hill στο Mario και μετά στο Need for Speed για παράδειγμα. Μια το ένα και μία το άλλο κάθε φορά που βγάζουν νέο content? Πολύ μπέρδεμα και χαλάς και την ατμόσφαιρα του κάθε game. Ενώ αν έχεις το full game το ευχαριστιέσαι, το τελειώνεις και πας για άλλο. Υπάρχουν τα Demo για να δεις αν σου αρέσει ένα game.
Δεν είναι ανάγκη να στο δώσουν σε δόσεις το παιχνίδι, αυτό έγινε μόνο στο Monkey Island γιατί δεν ήταν ακόμα έτοιμο.

Imgema είπε:
Το να αγοράζεις ένα game και αν σου αρέσει να πληρώνεις το υπόλοιπο, σαν demo επί πληρωμής μου ακούγεται. Και τι γίνεται αν δεν σου αρέσουν πολλά παιχνίδια? Αφού θα είναι φτηνά, λογικά θα αγοράζεις περισσότερα αλλά ταυτόχρονα θα έχεις και πολλά μισοτελειωμένα στην συλλογή σου...
Γιατί θα πρέπει να είναι κακό? Αυτή τη στιγμή πληρώνεις τόσα χρήματα και περιμένεις να βρεις κανένα μεταχειρισμένο να παίξεις (τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω). Ψάχνουμε στο play/amazon και στα διάφορα γνωστά/άγνωστα forums μήπως παίζει καμιά προσφορά να παίξουμε κάνα παιχνίδι.....
 
yAE7icI.jpg

Αρρωστιααααααααα
 
Infinity δηλαδη ,μαστα.
 
Μπα, λιπόθυμο "8" είναι... :p
 
σημαινει και Αβυσσος...
 
Next generation Kinect specs leak

 




Improved field of view results in much larger play space.
RGB stream is higher quality and higher resolution.


Depth stream is much higher resolution and able to resolve much smaller objects.


Higher depth stream accuracy enables separating objects in close depth proximity.


Higher depth stream accuracy captures depth curvature around edges better.


Active infrared (IR) stream permits lighting independent processing and feature recognition.


End to end pipeline latency is improved by 33 ms.
http://www.vgleaks.com/durango-next-generation-kinect-sensor/
 
Aardy πολύ ωραία νέα. Η φετινή Ε3 τον Ιούνιο θα είναι καύσωνας!!!!!!!!! Ελπίζω η emes να μην κάνει τα λάθη που απόφυγε η SONY.
 
Χμμμ...σκοτεινα τα πραγματα για τα μεταχειρισμενα και στο στρατοπεδο της M$.




“So theyʼve gone halfway [...] With the next Xbox, you supposedly have to have an internet connection, and the discs are watermarked, whereby once played on one console it wonʼt play on another. So I think the generation after that will be digital-only.”
http://www.destructoid.com/eidos-co-founder-says-next-xbox-won-t-play-used-games-246969.phtml
 
Η γνώμη μου είναι ότι στο τέλος αποκλείεται η μία εταιρία να τα μπλοκάρει και η άλλη όχι. Η θα τα μπλοκάρουν και οι δύο η θα τα επιτρέπουν και οι δύο.
 
Ναι ειτε δεν υπαρχει συννενοηση και καμμια δεν αποκαλυπτει τι θα κανει στην αλλη εξου και η Σονυ δεν το λεει καθαρα οτι θα τα επιτρεψει.
 
Φρεσκια φημη απο το B3D που συναδει με τις προσχωρησεις μηχανικων της IBM στο project της MS

I am not obliged to conceal my identity but will do so, I would like to guarantee that this information is sound as of the last 2 months but cannot; the silicon should be near final from what I am told.
What I will say will not necessarily be well received nor believed, my sole reason for this is the inability for the intelligent to actually see beyond the stem of misinformation based as accuracy. Further to mention that I am actually a fan of MSFT products and felt this should be said.

The leaks you have are accurate regarding the Durango v2.2 development kits but what has gone over the heads of many is that MSFT has incorporated a dual mainboard, dual APU system. Essentially MSFT will reveal a system with 2 times what VGL has leaked in one housing.




AMD have said the PS4 has the most powerful APU ever made right now, this is true, instead MSFT decided to go with a dual setup whilst Sony have overclocked to near 2.012GHz.




You shall hear more come March 6.
Believe!
 
Wally είπε:
...The leaks you have are accurate regarding the Durango v2.2 development kits but what has gone over the heads of many is that MSFT has incorporated a dual mainboard, dual APU system. Essentially MSFT will reveal a system with 2 times what VGL has leaked in one housing...
tumblr_ma9rjuucBD1rfqoi2o1_400.gif


BELIEVE!

Αποκλείεται... :p
 
Είναι βλάκας, ή το παίζει;

Οταν παρολή τη τζαμαουα γραμμή μου (30/7) το skype (της M$) αρνείται να δουλέψει σωστά, πώς θα επενδύσω λεφτά σε μια κοσνόλα, και σε παιχνίδια όταν το αν θα παίξω στιρίζεται πέραν ααπο την δική μου σύνδεση, στην πιότητα των authentication servers της M$;

Πότε θα καταλάβουν οτι θέλουμε να πληρώνουμε παιχνίδια, όχι υπηρεσίες.
 
Με προλαβε ο φιλος saulot και συμφωνω , δεν εχω δωσει συχνα χαρακτηρισμους στο φορουμ αλλα ο τυπος ή ειναι Βλακας ή μας κοροιδευει και μας περναει για βλακες. Συγκρινει το ηλεκτρικο ρευμα που ειναι must εδω και 70-80 χρονια (λεω εγω τωρα) με το ιντερνετ που ειναι μεσα στις διακοπες και εχει μπει στην ζωη μας τα τελευταια 15-16 χρονια (για την Αμερικη δεν γνωριζω) Επισης θα θελει να εχουνε servers 24ωρες 365 ημερες το χρονο που ολο και κατι θα βγαζουν σε προβλημα με αποτελεσμα να μην μπορεις να παιξεις κατι που εχει πληρωσει για αυτο. Σε πολλες περιοχες εδω στην Ελλαδα δεν υπαρχει καν δυνατοτητα για ιντερνετ και φανταζομαι δεν ειμαστε οι μονοι.Δεν μας τα λενε καλα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα