You are not afraid of the dark, are you?

telonio πολύ καλές οι εικόνες και τα σχόλιά σου... :)

Το Bram Stocker`s Dracula το είχα δοκιμάσει και το βρήκα ενδιαφέρον, αν και για να πω την αλήθεια δεν το συμπεριέλαβα γιατί ήθελα να αναφέρω horror-games που δημιουργήθηκαν μέσα στη δεκαετία του 80.

Το bloodnet το είχα διαβάσει από ένα review του User. Cyber-vampires ε;; Αρκετά ενδιαφέρουσα περίπτωση :thumbup:

Βλέποντας αυτές τις μαύρες φιγούρες για «δράκουλες» στις φωτογραφίες και συγκρίνοντάς τις πλέον με τα σύγχρονα γραφικά, σκέφτομαι πόσο έχει βελτιωθεί πλέον το horror-feeling στα παιχνίδια και τί θα δουν τα μάτια μας και τί θα νιώσει η καρδούλα μας στο μέλλον. (Άλλο που δε θέλουμε βέβαια)
 
Alucard είπε:
Βλέποντας αυτές τις μαύρες φιγούρες για «δράκουλες» στις φωτογραφίες και συγκρίνοντάς τις πλέον με τα σύγχρονα γραφικά, σκέφτομαι πόσο έχει βελτιωθεί πλέον το horror-feeling στα παιχνίδια και τί θα δουν τα μάτια μας και τί θα νιώσει η καρδούλα μας στο μέλλον. (Άλλο που δε θέλουμε βέβαια)
Εχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου. Τα παιχνίδια εξελίσονται συνέχεια και είναι όλο και περισσότερο εντυπωσιακά (ή τρομακτικά σε αυτή τη περίπτωση). Οταν έπαιξα το Evil Dead στο pc μου με δυνατό τον ήχο, κόντεψα να πάθω συγκοπή. Πάντως, πιστεύω πως τα παιχνίδια τρόμου που κυκλοφορούν σήμερα τα δεχόμαστε πιο ανάλαφρα απο οτι τα παλιά. Θέλω να πω δεν μας κάνουν τόσο εντύπωση πλέον. Η βία και οι brutal σκηνές τότε δεν ήταν κάτι που βλέπαμε συχνά. Τώρα ενα δελτίο ειδήσεων δεν μπορείς να δεις. Αλλη ψυχολογία νομίζω. Είναι και το άλλο βέβαια. Τότε ήμασταν παιδιά. Το sprite του βρυκόλακα αν δεν μας τρόμαζε, τουλάχιστο μας έκανε εντύπωση. Τώρα απλά μεγαλώσαμε.:102:
 
Σ'έυχαριστούμε που μας το θυμίζεις telonio!!
 
Πίσω
Μπλουζα