Zita Hellas -"Φοράει Strike και καρφώνει"

Μμμμ πολυ ωραια,μια χαρα in style ειναι 20 χρονια μετα.

 

 

 

μεχρι εδω εφτασε η μυρωδια τους!
 

 

 


 
Aardvark είπε:
Μμμμ πολυ ωραια,μια χαρα in style ειναι 20 χρονια μετα. 

 




μεχρι εδω εφτασε η μυρωδια τους!
 

 


Δεν μυριζουν...αλλα μετα απο μια ωρα κινησης βγαζουν ολες τις ευωδιες του σχολειου! :precry: :precry:
 
Aardvark είπε:
 

 




μεχρι εδω εφτασε η μυρωδια τους!
 




 

 


:rofl: :rofl:

pardalotzatziki είπε:
Δεν μυριζουν...αλλα μετα απο μια ωρα κινησης βγαζουν ολες τις ευωδιες του σχολειου! :precry: :precry:
Καταλαβα...
attachment.php


Ωραιο ρετροευρημα παντως Παρδαλε!!! :thumbup:
 
Παπούτσια STRIKE (διαφήμιση 1991)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ θυμάμαι πάντα να μου αγοράζουν ΖΗΤΑ...
 
Ζήτα και ξερό ψωμί, αν ξανακυκλοφορούσαν πιστεύω θα εξαντλούνταν μέσα σε 2-3 μέρες!! ;)
 
Ατάκα που την ακούσαμε και στη Ρόδα Τσάντα και Κοπάνα από τον Μπίλια όταν βοηθάει τον Ντερέκη να καρφώσει τη μπάλα.
 
Χαιρετώ όλους τους φίλους του retromaniax!!

Είμαι ο χρήστης που έκανα την ανάρτηση του θέματος Zita Hellas Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ!

Κατά αρχήν ήθελα να ευχαριστήσω όλους για το ενδιαφέρον που δείξατε και τα αρχεία που ανεβάσατε σε σχέση με τα Zita Hellas!

Ζητώ συγνώμη για την απουσία μου από την υπέροχη σελίδα αλλά πραγματικά όλο αυτό τον καιρό δούλευα πάνω σ'αυτό το θέμα το οποίο δεν ήταν καθόλου εύκολο μιας και είμαι σχεδιαστής υποδημάτων και από προσωπική πρωτοβουλία είχα αναλάβει αυτή την προσπάθεια για την αναβίωση της θρυλικής ελληνικής εταιρίας.

Βρίσκομαι λοιπόν στην πολύ ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω τον ερχομό του πρώτου vintage σχεδίου Zita Hellas και έπεται συνέχεια!!

Το πρώτο αυτό σχέδιο έχει βγεί σε 4 χρώματα για αρχή από 40 εώς 46 και σε σχετικά περιορισμένο αριθμό ζευγαριών..

Όσοι φίλοι θα ήθελαν να προμηθευτούν τα νέα vintage Zita Hellas μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί μου για περαιτέρω πληροφορίες στο

[edit] αφαίρεση mail address για προστασία του χρήστη από spam [/edit]

ή στη σελίδα μου στο facebook

https://www.facebook.com/sotiris.tasiopoulos

Σκοπός είναι στα άμεσο μέλλον μέλλον να βγάλουμε και άλλα σχέδια και σιγά σιγά να μπουν σε διάφορα σημεία πώλησης το οποίο θέλει το χρόνο του

όπως και το στήσιμο της επίσημης σελίδας Zita Hellas στο διαδίκτυο και facebook μαζί με παρουσίαση σε διάφορα μέσα ενημέρωσης που σχεδιάζουμε στο επόμενο χρονικό διάστημα..Είναι ένα δύσκολο εγχείρημα γιατί πραγματικά ξεκινάμε σχεδόν από το μηδέν αλλά η μέχρι τώρα ανταπόκριση και η στήριξη του κόσμου στο πολύ πρόσφατο αυτό

γεγονός είναι πέρα από ενθαρρυντική εως συγκινητική.

Η αναζήτηση παλιού διαφημιστικού υλικού όπως και πραγματικών δειγμάτων Zita Hellas συνεχίζεται μιας και δεν έχει σωθεί σχεδόν τίποτα από την πάλαι ποτέ θρυλική εταιρία οπότε τα όποια αρχεία μπορεί να έχει στην διάθεση του ο καθένας θα μας βοηθούσαν ακόμα περισσότερο στον ανασχεδιασμό παλιών σχεδίων όπως και στην ιστορική ανάδειξη

της εταιρίας μέσω κάποιας μελλοντικής διαφημιστικής καμπάνιας όπως και του site που ετοιμάζουμε...Για να θυμούνται οι παλιοί αλλά και να μάθουν οι νέοι..

Ευχαριστώ και πάλι όλους μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου για την μέχρι τώρα σημαντική σας βοήθεια για την υλοποίηση αυτής της ιδέας η οποία δεν είναι προσωπική αλλά πεποίθηση όλων των Ελλήνων!!


Zita Hellas και ξέρεις που πατάς!!
Προβολή συνημμένου 125704

Προβολή συνημμένου 125706

Zita Hellas 2015 Η επιστροφή!!

IMG_20150121_191018.jpg

Zita Hellas 2015 Η επιστροφή!!

IMG_20150121_193048.jpg

Zita Hellas 2015 Η επιστροφή!!

IMG_20150121_190115.jpg

IMG_20150121_190115.jpg

IMG_20150121_190630.jpg

IMG_20150121_190735.jpg

IMG_20150121_190821.jpg

IMG_20150121_192938.jpg

IMG_20150121_193118.jpg

IMG_20150121_193036.jpg

IMG_20150121_193110.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλημέρα και ευχαριστώ πάρα πολύ για το πόστερ και το παπούτσι!

Πραγματικά πέρα από πολύτιμη η βοήθεια σου εώς τώρα φίλε Aardvark!

Εάν υπάρχει και άλλο υλικό στη συλλογή σου είτε διαφημιστικό είτε πραγματικά δείγματα θα σου είμασταν ευγνώμων εάν μπορούσες να τα αναρτήσεις..

Προσπαθούμε να βρούμε παλιά μοντέλα της εταιρίας ώστε να γίνει επανασχεδιασμός και να βγουν και τα επόμενα μοντέλα πάνω στην σχεδιαστική γραμμή και αισθητική

όσο πιο κοντά γίνεται των τότε μοντέλων..

Εάν υπήρχε ίσως και η δυνατότητα κάποιας κατ' ιδίαν συνάντησης μεταξύ μας θα με βοηθούσε σε μεγάλο βαθμό σαν σχεδιαστή για την όσο πιο πιστή απόδοση των επόμενων μοντέλων και ανάλογης διαφήμισης που ετοιμάζουμε πάνω σε παλιό υλικό αφού συλλεχθεί πρώτα..

Σου παραθέτω τα στοιχεία μου και αν και όποτε είναι εφικτό επικοινωνούμε..

προσωπικός λογαριασμός facebook..

https://www.facebook.com/sotiris.tasiopoulos

e-mail..

[edit] Καλύτερα να μη δημοσιεύουμε τηλέφωνα και email στο δημόσιο ταμπλό. Παρακαλώ τέτοιες πληροφορίες με πμ [edit]

Ευχαριστώ και πάλι για την εώς τώρα πολύτιμη βοήθεια και συγχαρητήρια για πολύ ωραία δουλειά που έχετε κάνει με το retromaniax!!

Να΄σαι καλά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Zita Hellas επιστρέφει!!

Χαιρετώ όλους τους φίλους του retromaniax!!

Είμαι ο χρήστης που έκανα την ανάρτηση του θέματος Zita Hellas Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ!

Κατά αρχήν ήθελα να ευχαριστήσω όλους για το ενδιαφέρον που δείξατε και τα αρχεία που ανεβάσατε σε σχέση με τα Zita Hellas!

Ζητώ συγνώμη για την απουσία μου από την υπέροχη σελίδα αλλά πραγματικά όλο αυτό τον καιρό δούλευα πάνω σ'αυτό το θέμα το οποίο δεν ήταν καθόλου εύκολο μιας και είμαι σχεδιαστής υποδημάτων και από προσωπική πρωτοβουλία είχα αναλάβει αυτή την προσπάθεια για την αναβίωση της θρυλικής ελληνικής εταιρίας.

Βρίσκομαι λοιπόν στην πολύ ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω τον ερχομό του πρώτου vintage σχεδίου Zita Hellas και έπεται συνέχεια!!

Το πρώτο αυτό σχέδιο έχει βγεί σε 4 χρώματα για αρχή από 40 εώς 46 και σε σχετικά περιορισμένο αριθμό ζευγαριών..

Όσοι φίλοι θα ήθελαν να προμηθευτούν τα νέα vintage Zita Hellas μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί μου για περαιτέρω πληροφορίες στο


coocoosotos@hotmail.com

ή στη σελίδα μου στο facebook

Χαιρετώ όλους τους φίλους του retromaniax!!

Είμαι ο χρήστης που έκανα την ανάρτηση του θέματος Zita Hellas Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ!

Κατά αρχήν ήθελα να ευχαριστήσω όλους για το ενδιαφέρον που δείξατε και τα αρχεία που ανεβάσατε σε σχέση με τα Zita Hellas!

Ζητώ συγνώμη για την απουσία μου από την υπέροχη σελίδα αλλά πραγματικά όλο αυτό τον καιρό δούλευα πάνω σ'αυτό το θέμα το οποίο δεν ήταν καθόλου εύκολο μιας και είμαι σχεδιαστής υποδημάτων και από προσωπική πρωτοβουλία είχα αναλάβει αυτή την προσπάθεια για την αναβίωση της θρυλικής ελληνικής εταιρίας.

Βρίσκομαι λοιπόν στην πολύ ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω τον ερχομό του πρώτου vintage σχεδίου Zita Hellas και έπεται συνέχεια!!

Το πρώτο αυτό σχέδιο έχει βγεί σε 4 χρώματα για αρχή από 40 εώς 46 και σε σχετικά περιορισμένο αριθμό ζευγαριών..

Όσοι φίλοι θα ήθελαν να προμηθευτούν τα νέα vintage Zita Hellas μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί μου για περαιτέρω πληροφορίες στο


c
oocoosotos@hotmail.com


ή στη σελίδα μου στο facebook


https://www.facebook.com/sotiris.tasiopoulos

Σκοπός είναι στα άμεσο μέλλον μέλλον να βγάλουμε και άλλα σχέδια και σιγά σιγά να μπουν σε διάφορα σημεία πώλησης το οποίο θέλει το χρόνο του

όπως και το στήσιμο της επίσημης σελίδας Zita Hellas στο διαδίκτυο και facebook μαζί με παρουσίαση σε διάφορα μέσα ενημέρωσης που σχεδιάζουμε στο επόμενο χρονικό διάστημα..Είναι ένα δύσκολο εγχείρημα γιατί πραγματικά ξεκινάμε σχεδόν από το μηδέν αλλά η μέχρι τώρα ανταπόκριση και η στήριξη του κόσμου στο πολύ πρόσφατο αυτό

γεγονός είναι πέρα από ενθαρρυντική εως συγκινητική.

Η αναζήτηση παλιού διαφημιστικού υλικού όπως και πραγματικών δειγμάτων Zita Hellas συνεχίζεται μιας και δεν έχει σωθεί σχεδόν τίποτα από την πάλαι ποτέ θρυλική εταιρία οπότε τα όποια αρχεία μπορεί να έχει στην διάθεση του ο καθένας θα μας βοηθούσαν ακόμα περισσότερο στον ανασχεδιασμό παλιών σχεδίων όπως και στην ιστορική ανάδειξη

της εταιρίας μέσω κάποιας μελλοντικής διαφημιστικής καμπάνιας όπως και του site που ετοιμάζουμε...Για να θυμούνται οι παλιοί αλλά και να μάθουν οι νέοι..

Ευχαριστώ και πάλι όλους μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου για την μέχρι τώρα σημαντική σας βοήθεια για την υλοποίηση αυτής της ιδέας η οποία δεν είναι προσωπική αλλά πεποίθηση όλων των Ελλήνων!!

Σκοπός είναι στα άμεσο μέλλον μέλλον να βγάλουμε και άλλα σχέδια και σιγά σιγά να μπουν σε διάφορα σημεία πώλησης το οποίο θέλει το χρόνο του

όπως και το στήσιμο της επίσημης σελίδας Zita Hellas στο διαδίκτυο και facebook μαζί με παρουσίαση σε διάφορα μέσα ενημέρωσης που σχεδιάζουμε στο επόμενο χρονικό διάστημα..Είναι ένα δύσκολο εγχείρημα γιατί πραγματικά ξεκινάμε σχεδόν από το μηδέν αλλά η μέχρι τώρα ανταπόκριση και η στήριξη του κόσμου στο πολύ πρόσφατο αυτό

γεγονός είναι πέρα από ενθαρρυντική εως συγκινητική.

Η αναζήτηση παλιού διαφημιστικού υλικού όπως και πραγματικών δειγμάτων Zita Hellas συνεχίζεται μιας και δεν έχει σωθεί σχεδόν τίποτα από την πάλαι ποτέ θρυλική εταιρία οπότε τα όποια αρχεία μπορεί να έχει στην διάθεση του ο καθένας θα μας βοηθούσαν ακόμα περισσότερο στον ανασχεδιασμό παλιών σχεδίων όπως και στην ιστορική ανάδειξη

της εταιρίας μέσω κάποιας μελλοντικής διαφημιστικής καμπάνιας όπως και του site που ετοιμάζουμε...Για να θυμούνται οι παλιοί αλλά και να μάθουν οι νέοι..

Ευχαριστώ και πάλι όλους μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου για την μέχρι τώρα σημαντική σας βοήθεια για την υλοποίηση αυτής της ιδέας η οποία δεν είναι προσωπική αλλά πεποίθηση όλων των Ελλήνων!!


Προβολή συνημμένου 125874Προβολή συνημμένου 125875Προβολή συνημμένου 125876Προβολή συνημμένου 125877Προβολή συνημμένου 125878Προβολή συνημμένου 125879Προβολή συνημμένου 125880Προβολή συνημμένου 125881Προβολή συνημμένου 125882Προβολή συνημμένου 125883Προβολή συνημμένου 125884


 


Zita Hellas και ξέρεις που πατάς!!
 
Ευχαριστω για τα ωραια λογια,υπαρχει καμποσο υλικο,οσοι πιστοι να κοιτανε το θρεντ.
 
Άλλο ένα σπάνιο εύρημα που βρέθηκε από φίλο!!Ευχαριστώ πολύ τον φίλο Άρη!

zita hellas soccer 1.jpg

zita hellas soccer 2.jpg

zita hellas soccer 3.jpg

zita hellas soccer 4.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ ομορφο και μια παραλλαγη του ιδιου σχεδιου με την σφραγιδα της ΖΗΤΑ ακομη να κρεμεται.




DSC_2863.jpg
 
Τί είπες τώραααα!!

Βασικά έχω πάθει πλάκα με την σφραγίδα!!Aυτό θα πεί original!

Φίλε Aardvark συγχαρητήρια και πολλά μπράβο για την υπέροχη συλλογή που έχεις!!Το αρχείο που έχεις είναι πραγματικά μοναδικό και

η εώς τώρα βοήθειά σου πέρα από πολύτιμη!!

Αναμένω με μεγάλο ενθουσιασμό το τι άλλο θα μπορούσε να κρύβει το κουτί της Πανδώρας σου..!!Να'σαι καλά!!

Περιμένω αυτές τις μέρες από άνθρωπο που βρήκα διαδικτιακά και που δούλευε κάποτε σαν πωλητής της zita να μου στείλει το μεταλλικό

ποδοσφαιρικό παπουτσάκι μπρελόκ της zita από την δεκαετία του 80..Μόλις έχω νεότερα και φωτό θα τις αναρτήσω με την πρώτη ευκαιρία!!

Ερώτηση:πως μπορώ οι φωτό που ανεβάζω να εμφανίζονται σε μεγάλο μέγεθος?

Μπασκετικό μποτάκι της zita το οποίο ψάχνω απεγνωσμένα να βρώ μιας και σκέφτομαι να υπάρχει στην επόμενη collection που ετοιμάζουμε..

(Η φωτό είναι σε χαμηλή ανάλυση μιας και είναι παρμένη από βίντεο της εποχής..αλλά κάτι είναι κι αυτό)

zita vintage botaki.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nα'σαι καλα και εγω επαθα πλακα με το που ειπες για το ασημενιο μεταλικο παπουτσακι που μολις μου ηρθε σαν αναλαμπη μιας και το ειχα,να δουμε αν το θυμαμαι καλα και ειναι οντως ασημενιο.


Οσο για τις φωτο με το που τις ανεβασεις και εμφανιστουν στο μικρο μεγεθος τους πριν το "κλεισεις" το θρεντ κανε ενα double click πανω τους και θα εμφανιστουν επιλογες μεγεθους!
 
Ποδοσφαιρικές φανέλες της Α.Ε.Κ. με σειρά χρονολογίας όταν ήταν χορηγός της ομάδας η Zita την δεκαετία του 80..

aek-athens-home-football-shirt-1986-1987-s_40271_2.jpg

Ευχαριστώ πολύ φίλε Aadvark!!Να'σαι καλά!

AEK Zita Hellas shirts 1982-1989a.jpg

AEK Zita Hellas shirts 1982-1989b.jpg

aek-athens-home-football-shirt-1986-1987-s_40271_1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eνα αχρησιμοποιητο αυτοκολλητο απο το παρελθον,θα το κολλησω στην σακα μου με την νεα σχολικη χρονια.

 

 


β
attachment.php
 
Πίσω
Μπλουζα