ZXTro or CPCtro? :)

voxfreax

RetroWannaBe
Joined
2 Mαϊ 2007
Μηνύματα
65
Αντιδράσεις
1
Γεια χαρά!

Με χαρά ανακοινώνω ότι υπάρχουν newcomers στην CPC scene!!!! :)

Αν θέλετε να μάθετε από που είναι.... είναι σχετικά εύκολο!!!

Από την ZX scene :)

Η Zeroteam παρουσιάζει την μια (και μάλλον μοναδική) CPC παραγωγή της!

Περισσότερες πληροφορίες....

ΕΔΩ!!!!!!

we speak,

voxfreax
 
Οντως, απίθανη μουσικούλα !! :acoustic:

Υ.Γ.

Phil, το νέο σου avatar και η υπογραφή σου, με έχουν τρελλάνει !! :headbangdude:

RESPECT στο MAXIMUM !! :bow: :bow:
 
Προσωπικά ούτε η intro ούτε η tune μου άρεσαν. H intro για την ακρίβεια είναι ένας scroller...
 
E, εντάξει, μία πλακίτσα είναι. Η μουσικούλα καλή, η εικονίτσα αστεία, μέχρι εκεί. :)
 
Η μουσικουλα αρκετα καλη - ως demo δεν λεει κατι αφου δεν ειναι - αλλα οπως ειπε και ο Gryzor, μια πλακιτσα ειναι.
 
Ειναι demo μουσικής. Και αρκετά ως ικανοποιητικά ωραίο.
 
Rygar είπε:
Ειναι demo μουσικής. Και αρκετά ως ικανοποιητικά ωραίο.
Όχι δεν είναι. Είναι απλά μια intro. Είναι τελείως διαφορετικό πράγμα αυτό που λες.

Anyway, όταν προσπαθείς να κάνεις μετάβαση απο μια πλατφόρμα σε άλλη το πρώτο πράγμα που φτιάχνεις είναι κάτι τέτοιο.
 
Εστω. Μουσική ακούγεται ούτως ή άλλως :p . Για μένα προσωπικά δεν έχει σημασία εάν αυτό λέγεται intro, cracktro κλπ κλπ.
 
Σημασία έχει ότι έστω και από τον ZX, η σκηνή μας έχει newcomers!!! :)

Ωραία είναι αυτά!!!! :)

Πιο πολύ νομίζω ότι έγινε λόγω της συνάντησης του Factor6 και του Optimus στο Breakpoint 09 νομίζω!

Τεσπά, έπονται περισσότερες κυκλοφορίες εντός έτους!!! Έχω κάτι πληροφορίες από Γαλλία μεριά!!!! ;)

we speak,

voxy
 
Ήμουνα στο Breakpoint09 και τα είπα με τον Factor6. Μου έδειξε και την εικόνα στο background του demo που σχεδίαζε. Τότε σχεδιάζανε ήδη αυτό το demo. Δεν νομίζω να εμπνεύστικαν από την συνάντηση μου, απλώς είμαι στα greetings στον scroller και τίποτα άλλο.

Ο Mike των Zeroteam επίσης διοργάνωνε amstrad CPC διαγωνισμούς στα Forever 8bit demoparty. Μια φορά πήρα μέρος (αν και δεν πάτησα ποτέ στα πάρτυ).
 
Πίσω
Μπλουζα