Άλμπουμ PANINI

..δηλαδη να μην ανησυχω..δεν το παθα μονο εγω,ετσι?ομαδικη η παρακρουση..ΥΓ. "διαστημα 1999"εχει κανενας?
 
Δεν θυμαμαι οτι ειχε κυκλοφορησει αλμπoυμ! Απο Panini? Δωσε info
 
space 1999 panini

κυκλοφορησαν 2 αλμπουμ,1ο 1978,με τον πρωτο κυκλο επεισοδιων,2ο 1979 με τον δευτερο.εδω στην ελλαδα αν δεν κανω λαθος ,κυκλοφορησε μονο το 1ο,το οποιο εχω στην κατοχη μου.a,take a look here..http://www.space1999.net/catacombs/main/merc/vmpcard.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να ποστάρω κάτι ρετρό αλλά και επίκαιρο συγχρόνως? :D

[edit] dead pics [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίο παιδί ο Χενκ από μικρός... :)
 
Απευθείας από το μαγικό σεντούκι μου:



Λείπει δυστυχώς το εξώφυλλο και 17 αυτοκόλλητα



ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΟ :award: :award: :award:



Λείπουν 8 αυτοκόλλητα.

...

[edit] dead photobucket photo [edit]

italy 90.jpg

carusel greek soccer 1993.jpg

euro 88.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιος βρε συ kujo!
 
Παιδιά καλημέρα και απο μένα. Τα είδα ολα, αλλα δεν έχει κανεις σας να άνεβάσει αλμπουμ του θρυλικού Ιπόττη της ασφάλτου ?
 
Εγώ δε ντρέπομαι που το λέω, αλλά ακόμη και σήμερα στα 32 μου είμαι φανατικός με τα "χαρτάκια". Παραγγέλνω μέσω Ίντερνετ τα άλμπουμ που μ' ενδιαφέρουν και τρελαίνομαι με τη διαδικασία να τα κολλάω. Άλλωστε, με βοηθούν πολύ στη δουλειά μου (δημοσιογράφος).

Πάντως, τα τελευταία χρόνια τα άλμπουμ για το ελληνικό πρωτάθλημα είναι επιεικώς άθλια, αφού δεν είναι PANINI. Πήρα το περσινό μαζί με καμιά εικοσαριά φακελάκια και στα περισσότερα από αυτά υπήρχε ένας παίκτης ή μία ομάδα επί τέσσερα! Το παράτησα αμέσως κι απλώς το έχω στο ντουλάπι.

Νομίζω ότι το έχω ξαναγράψει, αλλά ιδού ποια έχω:

1) ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 80, 81, 82, 83, 84, 85, 87, 88, 89, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 2000, 2001, 2002.

2) ΜΟΥΝΤΙΑΛ 82, 86, 90, 94, 98, 2002, 2006 κι αυτά του 70, του 74 και του 78 σε ειδική έκδοση της PANINI. Επίσης, ένα άλμπουμ ARGENTINA 78 που κυκλοφόρησε στην Αγγλία (όχι PANINI) κι αντί για αυτοκόλλητα έχει τις φωτογραφίες των παικτών σε γραμματόσημα που τις κολλάς με κόλλα!

3) EURO 2000, 2004, 2008 κι από το 80 μέχρι το 96 σε ειδική έκδοση της PANINI.

4) ΒΕΛΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 82, 83, 86 και 87

5) Όλα τα ιταλικά CALCIATORI της PANINI από το 1961 μέχρι σήμερα σε πολυτελέστατη εγκυκλοπαίδεια μαζί με πολλά στοιχεία (εκπληκτική έκδοση). Τα άλμπουμ του 2007 και του 2008 μου τα στείλανε και τα συμπλήρωσα, ενώ οσονούπω θα παραγγείλω και του 2009.

6) EUROBASKET 87

7) ΑΡΗΣ '88: ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ

Κάποια από αυτά θα τα δείτε σε λίγο καιρό σ' ένα blog που ετοιμάζω (θα ενημερώσω σχετικά). Είχα και Ντιουκς, Ιππότη της ασφάλτου, Heidi και Στρουμφάκια, αλλά δυστυχώς πετάχτηκαν...

Αλήθεια, η εταιρεία "ΚΑΡΟΥΖΕΛ" υπάρχει ακόμη; Μου λείπουν τέσσερα άλμπουμ (1990, 1991, 1992 και 1993) για να ολοκληρώσω τη συλλογή από το 1980 μέχρι το 2002 (PANINI και ΚΑΡΟΥΖΕΛ) και δε μπόρεσα να τα βρω πουθενά. Τα τηλέφωνα της εταιρείας που υπάρχουν στα άλμπουμ δε νομίζω ότι ισχύουν. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;
 
Ειμεθα εν αναμονη φιλτατε!
 
ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ είπε:
Εγώ δε ντρέπομαι που το λέω, αλλά ακόμη και σήμερα στα 32 μου είμαι φανατικός με τα "χαρτάκια". Παραγγέλνω μέσω Ίντερνετ τα άλμπουμ που μ' ενδιαφέρουν και τρελαίνομαι με τη διαδικασία να τα κολλάω. Άλλωστε, με βοηθούν πολύ στη δουλειά μου (δημοσιογράφος). Πάντως, τα τελευταία χρόνια τα άλμπουμ για το ελληνικό πρωτάθλημα είναι επιεικώς άθλια, αφού δεν είναι PANINI. Πήρα το περσινό μαζί με καμιά εικοσαριά φακελάκια και στα περισσότερα από αυτά υπήρχε ένας παίκτης ή μία ομάδα επί τέσσερα! Το παράτησα αμέσως κι απλώς το έχω στο ντουλάπι.

Νομίζω ότι το έχω ξαναγράψει, αλλά ιδού ποια έχω:

1) ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 80, 81, 82, 83, 84, 85, 87, 88, 89, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 2000, 2001, 2002.

2) ΜΟΥΝΤΙΑΛ 82, 86, 90, 94, 98, 2002, 2006 κι αυτά του 70, του 74 και του 78 σε ειδική έκδοση της PANINI. Επίσης, ένα άλμπουμ ARGENTINA 78 που κυκλοφόρησε στην Αγγλία (όχι PANINI) κι αντί για αυτοκόλλητα έχει τις φωτογραφίες των παικτών σε γραμματόσημα που τις κολλάς με κόλλα!

3) EURO 2000, 2004, 2008 κι από το 80 μέχρι το 96 σε ειδική έκδοση της PANINI.

4) ΒΕΛΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 82, 83, 86 και 87

5) Όλα τα ιταλικά CALCIATORI της PANINI από το 1961 μέχρι σήμερα σε πολυτελέστατη εγκυκλοπαίδεια μαζί με πολλά στοιχεία (εκπληκτική έκδοση). Τα άλμπουμ του 2007 και του 2008 μου τα στείλανε και τα συμπλήρωσα, ενώ οσονούπω θα παραγγείλω και του 2009.

6) EUROBASKET 87

7) ΑΡΗΣ '88: ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ

Κάποια από αυτά θα τα δείτε σε λίγο καιρό σ' ένα blog που ετοιμάζω (θα ενημερώσω σχετικά). Είχα και Ντιουκς, Ιππότη της ασφάλτου, Heidi και Στρουμφάκια, αλλά δυστυχώς πετάχτηκαν...

Αλήθεια, η εταιρεία "ΚΑΡΟΥΖΕΛ" υπάρχει ακόμη; Μου λείπουν τέσσερα άλμπουμ (1990, 1991, 1992 και 1993) για να ολοκληρώσω τη συλλογή από το 1980 μέχρι το 2002 (PANINI και ΚΑΡΟΥΖΕΛ) και δε μπόρεσα να τα βρω πουθενά. Τα τηλέφωνα της εταιρείας που υπάρχουν στα άλμπουμ δε νομίζω ότι ισχύουν. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;
Καλημέρα!!

Είμαι και εγώ φανατικός συλλέκτης panini κι αν μπορείς να με βοηθήσεις έχω κάποιες απορίες.

-πως μπορώ να βρω παλαιότερα άλμπουμ?

από την ελληνική αντιπροσωπεία δεν μου έχουν απαντήσει και ενώ έχω κάποια παλιά άλμπουμ euro 80 - 84 -88 mundial 82 - 86 -90 δεν έχω τα πιο καινούρια καθώς το είχα αφήσει το σπορ λόγω "ηλικίας" αλλά τώρα με έπιασε μια νοσταλγία και ξεκίνησα πάλι. Αν έχεις διπλά για το champ.league 2008-2009 ,έχω αρκετά...

αυτά προς το παρόν.
 
Φιλε athanasios ειναι λιγο παραξενα τα πραγματα με τα Panini.

Παλιοτερα εψαχνα στο Ιταλικο site για τους Δεινοσαυρους και συμφωνα με αυτο δεν ειχε ποτε κυκλοφορησει στην Ελλαδα! Μαλλον εχουν αρκετες ελλειψεις που ισως καλυφθουν στο μελλον.

Οσο για την Ελληνικη αντιπροσωπεια, επειδη εχουμε καποια θεματα που θελουμε να συζητησουμε, εχω να πω οτι με το που εστειλα email μου απαντησαν αμεσα...
 
Ποιο είναι το site της ελληνικής αντιπροσωπείας?

Wally είπε:
Φιλε athanasios ειναι λιγο παραξενα τα πραγματα με τα Panini.Παλιοτερα εψαχνα στο Ιταλικο site για τους Δεινοσαυρους και συμφωνα με αυτο δεν ειχε ποτε κυκλοφορησει στην Ελλαδα! Μαλλον εχουν αρκετες ελλειψεις που ισως καλυφθουν στο μελλον.

Οσο για την Ελληνικη αντιπροσωπεια, επειδη εχουμε καποια θεματα που θελουμε να συζητησουμε, εχω να πω οτι με το που εστειλα email μου απαντησαν αμεσα...

ποιο ειναι το e-mail?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
από την ελληνική αντιπροσωπεία δεν μου έχουν απαντήσει
Μα απο τα λεγομενα σου φαινεται οτι εχεις επικοινωνησει με την Ελληνικη αντιπροσωπεια.
Anyway με ενα google search πεφτουμε πανω σε αυτο

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2735908&postcount=8

και μαθαινουμε οτι ο Πηγασος ειναι ο αντιπροσωπος της PANINI στην Ελλαδα.

Το site της Πηγασος Εκδοτικη ειναι αυτο

http://www.pegasus.gr/main2.asp?catid=7464&tag=5611
 
Wally είπε:
Παλιοτερα εψαχνα στο Ιταλικο site για τους Δεινοσαυρους και συμφωνα με αυτο δεν ειχε ποτε κυκλοφορησει στην Ελλαδα! Μαλλον εχουν αρκετες ελλειψεις που ισως καλυφθουν στο μελλον.
Ετσι είναι, το έχω ψάξει κι εγώ διεξοδικά. Επίσης το κακό είναι ότι δεν έχουν φωτογραφίες από τις ελληνικές εκδόσεις..

Εδώ θα βρείτε περισσότερα: http://www.paninimania.com/

Μιχάλης
 
καλησπερα σε ολους.παιδια τα αλμπουμ που υπαρχουν στην πανινι μπορουμε να προμιθευτουμε μεσο ιντερνετ?
 
Φυσικά, δεν είναι δύσκολο. Μπαίνεις στην ιστοσελίδα της εταιρείας, βλέπεις τι υπάρχει στο αρχείο (αρκετά φτωχό, τουλάχιστον όσον αφορά τα σπορ) και κάνεις την παραγγελία του άλμπουμ που θέλεις. Χρειάζεται να έχεις κάρτα, ενώ μπορείς να παραγγείλεις και με έμβασμα αλλά θα σου πάρει πολύ χρόνο. Με την κάρτα, θα σου σταλεί σε δυο-τρεις ημέρες.
 
Πίσω
Μπλουζα