Άλμπουμ PANINI

Υπάρχουν ελάχιστα βέβαια και πρέπει να σου δίνει επιλογή "add to cart"..

Μιχάλης
 
εγω λεω να μαζευτουμε σε κανα σπιτι ολοι μαζι να κανουμε καμια ανταλαγη

αν πεζουν τιποτα διπλα ακομα χαρτακια :)
 
Παιδιά καλημέρα! Φοβερή δουλειά, μπράβο! Θα αρχίσω να ψάχνω κι εγώ για τα δικά μου!

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανένας το album j.i. joe όπως και ένα άλλο album με ήρωες της marvel και αν μπορεί να τα σκανάρει... ολόκληρα... γιατί τα ψάχνω απεγνωσμένα εδώ και χρόνια... :cry: Το χειρότερο είναι ότι όλα αυτά τα είχα... κάποτε...
 
Πω πω... είδα το άλμπουμ της Χάιντι και συγκινήθηκα..........

Ηταν από τα αγαπημένα μου αλλά δεν υπάρχει πια. Είχα επίσης ΚΙΤΤ, Τhundercats, Chips, στρουμφάκια κ.α.

Σώζεται ο Ταρζάν, οι Κυρίαρχοι του Σύμπαντος και το μουντιάλ του 1986.
 
Εγώ είχα τα άλμπουμ με τα στρουμφ (ένα παλαιότερο και ένα που βγήκε αργότερα), κάντυ κάντυ, τη miss petticoat (αλήθεια την είχε κανείς;; ;) και τον Αλαντίν που τον αγόρασα ως μεγάλο πια παιδί και είναι το μόνο που είναι ολοκληρωμένο.

Πάντως, έχω διπλά αυτοκόλλητα από στρουμφ κι όποιος ενδιαφέρεται για ανταλλαγή ταχυδρομικώς, να το κανονίσουμε!

Α! είχα και το Αγάπη είναι... (Love is...), αυτό με ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι ιταλικό ήταν. Θα σκαννάρω τα εξώφυλλα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλησπερα.ξερει κανεις για το αλμπουμ που ητανε διπλο απο μπροστα robocop 2 και απο την αλλη μερια terminator 2.εννοειται οποιος και εχει κατι να ανεβασει η να πληροφορισει σχετικα!!!το αλμπουμ με τους δεινοσαυρους ειναι στην κατοχη μου!!!!!!χιχιχιχι
 
αληθεια μπορω να παραγγειλω χαρτακια απο εξωτερικο να συμπληρωσω το αλμπουμ με τους δεινοσαυρους;γινεται αυτο; ηταν τα ιδια οπως και εξω απλα αλλαζε η μεταφραση στην καθε χωρα;επισης ξερει κανεις για ενα αλμπουμ που ειχε κυκλοφορισει τωρα αρχες με μεσα 90 και ηταν πολυ πολυ fantasy με κατι δρακους κλπ!!!ειχα κερδισει και αφισα οπου η αιρετικη μαμα με χαρακτηρισε διαβολικο και την εσκισε.στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα.
 
Οι Δεινοσαυροι ειναι παραξενη ιστορια.

Αν μπεις στο site της Panini φαινεται σαν να μην κυκλοφορησαν ποτε στην Ελλαδα!

Συνεκρινα το Ελληνικο Δεινοσαυροι (αρχων 80s) με το αντιστοιχο Αγγλικο που αγορασα απο το ebay και εχει τεραστιες διαφορες.

Καποια στιγμη θα κανω μια συγκριση των δυο στο αντιστοιχο thread...
 
Μην με πάρετε με τις πέτρες αλλά θα το πω...

Πήγα σήμερα και πήρα το καινούργιο άλμπουμ της Panini για το φετινό Μουντιάλ!

Από τα παλιά, μετά και την τελευταία έρευνα στην αποθήκη, δεν έχει μείνει τίποτα απολύτως.
 
Παιδια εχει κανενας το album απο τους Power Rangers?
 
Playmolover είπε:
Μην με πάρετε με τις πέτρες αλλά θα το πω... Πήγα σήμερα και πήρα το καινούργιο άλμπουμ της Panini για το φετινό Μουντιάλ!

Από τα παλιά, μετά και την τελευταία έρευνα στην αποθήκη, δεν έχει μείνει τίποτα απολύτως.
Χθες το πήρα κι εγώ και ήδη ξεκίνησα με 12 αυτοκόλλητα (έτυχα και τους δικούς μας, Τζιόλη και Γκέκα!). Οπότε, τρέχουμε, γιατί οι πέτρες πέφτουν σύννεφο.... :p
 
stakovios είπε:
Χθες το πήρα κι εγώ και ήδη ξεκίνησα με 12 αυτοκόλλητα (έτυχα και τους δικούς μας, Τζιόλη και Γκέκα!). Οπότε, τρέχουμε, γιατί οι πέτρες πέφτουν σύννεφο.... :p
Χα, χα! Είμαι λίγο off topic (δεν είναι panini) αλλά για να παρηγοριέστε ότι υπάρχουν και... χειρότερα, εγώ πήρα το άλμπουμ της sindy από το 1995 με 210 αυτοκόλλητα για να χορτάσω... κόλλημα! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stakovios είπε:
Χθες το πήρα κι εγώ και ήδη ξεκίνησα με 12 αυτοκόλλητα (έτυχα και τους δικούς μας, Τζιόλη και Γκέκα!). Οπότε, τρέχουμε, γιατί οι πέτρες πέφτουν σύννεφο.... :p
Εγώ πάλι το πήρα ολόκληρο, μαζί με όλα τ'αυτοκόλλητα για να μην γίνομαι ρόμπα στα περίπτερα.. :p

Μιχάλης
 
Και εγώ το πήρα και έχω σαν άλλοθι, οτι το πήρα για τον μικρό (19 μηνών), οτι είναι το πρώτο του Μουντιάλ, οτι είναι και η Ελλάδα μέσα και δεν ξέρουμε πότε θα ξαναείναι κλπ. κλπ... :D
 
καλα σαικο!!!εφημεριδα θα δωσει ολα τα αλπουμ τις πανινι απο το 70!!!!!!!!καθε δευτερα τα αλμπουμ των ευρωπαικων !!!
 
Ποιός; Που; Πότε; Πλάκα κάνεις!!!!!

Λεπτομέρειες ΤΩΡΑ!!!! :dribble:
 
η εξέδρα των σπορ,θα έχει τα άλμπουμ των παγκοσμίων κυπέλλων από το 1970 και όπως είπε ο retrosilektis ξεκινάει από δευτέρα.

ελπίζω να είναι συμπληρωμένα ή τουλάχιστον να έχουν όλα τα αυτοκόλλητα σε φύλλα και να πρέπει να τα κολλήσεις εσύ.
 
A little memory of mine... In the year of 1991, I finally was able to complete a whole Panini album, the "Calciatori" collection 1991/92... and when I had completed it, I put it in a postal envelope and send it to the Panini, because I was convinced that they would have sent to me a present (for example, a soccer ball...) but the only thing that I receive from them was a letter where it was written: "Dear Customer, we apologize but we don't give presents to those who complete our albums"... so I lost both the album and the hope to win something :p
 
megistias είπε:
αληθεια μπορω να παραγγειλω χαρτακια απο εξωτερικο να συμπληρωσω το αλμπουμ με τους δεινοσαυρους;γινεται αυτο; ηταν τα ιδια οπως και εξω απλα αλλαζε η μεταφραση στην καθε χωρα;επισης ξερει κανεις για ενα αλμπουμ που ειχε κυκλοφορισει τωρα αρχες με μεσα 90 και ηταν πολυ πολυ fantasy με κατι δρακους κλπ!!!ειχα κερδισει και αφισα οπου η αιρετικη μαμα με χαρακτηρισε διαβολικο και την εσκισε.στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα.
Μήπως εννοείς αυτό ?

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=14132
 
Φιλε Panayiotis - ο λογαριασμος του χρηστη Megistias εχει γινει banned εδω και μηνες ;-)
 
Πίσω
Μπλουζα