Άννα Βίσση

Καλησπέρα και από εμένα...Γενικά δεν είμαι οπαδός της μουσικής της Άννας Βίσση και γενικά της ελληνικής μουσικής,αλλά πάντα θα θυμάμαι με νοσταλγία τους δίσκους που κυκλοφόρησε στα μέσα μέχρι τέλη 80ς...Το καλύτερο τραγούδι της για μένα πιστεύω είναι "Τα μαθητικά τα χρόνια"...Νομίζω είναι ένα απ' τα πιο όμορφα και αξιοπρεπή ελληνικά ποπ κομμάτια με ένα απ' τα καλύτερα ρεφρέν...Και απ' τα πιο συγκινητικά κομμάτια που θα ακούω και πάντα ένα δάκρυ θα τρέχει .... όταν ο Καρβέλας ήθελε να γράψει κομμάτια μας άφηνε άφωνους...
 
  • Like
Reactions: PT8
Πώς και μου ειχε ξεφυγει τετοιο θεμα;;;;

Η Αννα Βισση ειναι μια τραγουδιστρια που εχει καθιερωθει στο ελληνικο πενταγραμμο.

Ημουν φανατικη της θαυμαστρια, μου αρεσαν τα τραγουδια της, μεχρι το δισκο ''Κραυγη'' (ημερομηνια κυκλοφοριας 23/11/2000). Μετα επαψε να μου αρεσει ως τραγουδιστρια...

Ιδιαιτερα μου αρεσαν καποια τραγουδια που ειχε πει με την κορη της Σοφια

Χουλα χουπ

1989



Δε θα αναφερθω στην προσωπική της ζωή γιατι δεν με ενδιαφέρει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
paulochelao24 είπε:
Καλησπέρα και από εμένα...Γενικά δεν είμαι οπαδός της μουσικής της Άννας Βίσση και γενικά της ελληνικής μουσικής,αλλά πάντα θα θυμάμαι με νοσταλγία τους δίσκους που κυκλοφόρησε στα μέσα μέχρι τέλη 80ς...Το καλύτερο τραγούδι της για μένα πιστεύω είναι "Τα μαθητικά τα χρόνια"...Νομίζω είναι ένα απ' τα πιο όμορφα και αξιοπρεπή ελληνικά ποπ κομμάτια με ένα απ' τα καλύτερα ρεφρέν...Και απ' τα πιο συγκινητικά κομμάτια που θα ακούω και πάντα ένα δάκρυ θα τρέχει .... όταν ο Καρβέλας ήθελε να γράψει κομμάτια μας άφηνε άφωνους...
Θα συμφωνήσω και να προσθέσω και τη μεθυσμένη πολιτεία.
 
Εμένα μου άρεσε στα παλιά της κομμάτια (τα π.Κ., δηλ. προ Καρβέλα) καθώς και στην πρώτη μ.Κ. πενταετία. Από κει και πέρα, οι επιλογές της μου φαίνονταν λίγο αταίριαστες με το ταλέντο που ομολογουμένως είχε. Εγώ ανεβάζω μια αγαπημένη μου διασκευή (την οποία έχω ανεβάσει και σε άλλο thread), καθώς και το μινιμαλιστικό "Ερωτευμενάκι", το οποίο είναι μία από τις εξαιρέσεις της υπόλοιπης μ.Κ. καριέρας της. Απολαύστε.

1)

(Ερωτευμενάκι)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
  • Like
Reactions: PT8
Καταπληκτική στις μπαλάντες της. Δώδεκα πρώτα απ'όλα για 'μένα, ερωτευμενάκι, παράγραφος 62, πράγματα. Η φωνή της άρχισε να πέφτει δραματικά από το millenium και μετά. Πλέον δεν με αγγίζει η φωνή της, στα live της εννοώ. Την έχω δει από κοντά και είναι άνετη και ευγενική με όλους. Θα μπορούσε να έχει μια άλλη θέση στην μουσική. Θεωρώ ότι κατέστρεψε την φωνή της την νύχτα.
 
Πίσω
Μπλουζα