Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

Βασικά αναφέρομαι φυσικά σε γάμους και σε σχέσεις πολύχρονες ή βραχύβιες με επώνυμες τις οποίες έχει επιβεβαιώσει ο ίδιος ( προφανώς υπάρχουν και άλλες που εγώ δεν γνωρίζω).

*Ξέχασα να αναφέρω στην προηγούμενη ανάρτηση ότι είχε κάνει και ένα πολιτικό γάμο στην Αμερική το 1975 , μάλλον λευκό για να πάρει άδεια παραμονής. Επομένως συνολικά έκανε 5 γάμους.
γνωριζω με μια που μου το εχει πει η ιδια
δεν μπορω να αναφερω το ονομα της
θα την φωτογραφισω μονο
1,ειναι εν ζωη
2 κωμικος
3 εχει γραψει αυτοβιογραφια
 
Τελευταία επεξεργασία:
Όλα αυτά τα έχει ξαναπεί σε συνεντεύξεις της η Μαίρη. Την ιστορία με τον Κουρκουλο την έχω διαβάσει αρκετές φορές. Ξεκαθάρισε πάντως πως δεν είχε παντρευτεί με το Μπάρκουλη, είχαν όμως αρραβωνιαστεί επισήμως (είχαμε γράψει εδω πως υπήρχε περίπτωση να ήταν παντρεμένοι). Αν δεν κάνω λάθος, και για την περιουσία της έχει ξαναπεί. Τον Κούρκουλο τον αναφέρει αρκετά συχνά, ως τον άνθρωπο που της λείπει περισσότερο.
Ίσως κάποτε καταφέρω να βάλω σε σειρά τους γάμους και τους δεσμούς του Μπάρκουλη, αν και δεν ελπίζω και πολύ. Ακόμα και τα αφιερώματα που θεωρούνται καλά έχουν κενά και μπερδεμένες χρονολογίες. Σε μικρό χρονικό διάστημα φαίνεται να χώρισε απ τη Χρονοπούλου, να παντρεύτηκε τη μητέρα της κόρης του (αν η μητέρα της κόρης του είναι η Άντζελα Φάρα), να τη χώρισε, να αρραβωνιάστηκε τη Γκρέυ, να χώρισε και με αυτή και να έφυγε στην Αμερική, οπου μάλλον έκανε έναν ακόμα γάμο (?), κι έπειτα να πήγε Αυστραλία, να παντρεύτηκε κι εκεί, να απέκτησε έναν γιο (ούτε αυτό είναι διασταυρωμένο, μπορεί να απέκτησε γιο χωρίς να παντρεύτηκε), να χώρισε, και να επέστρεψε. Μετά μάλλον είχε έναν δεσμό με την Λενωση, κι έπειτα έκανε άλλους δυο γάμους (Φωτεινή Αναστασίου, Μαρία Μπάρκουλη). Επίσης είχε πρωτοπαντρευτεί την Αλέκα Στρατηγού (1958), ο ίδιος είχε πει οτι είχε ένα ειδύλλιο με την Καρέζη, κι οι εφημερίδες της εποχής γράφουν και για άλλο ειδύλλιο με την Ανουσάκη (που πάντως εκτός από τις εφημερίδες δεν έχει βεβαιωθεί από κανέναν απ΄τους δύο). Κι αυτά είναι μόνο τα γνωστά. Πάντως με τη Χρονοπούλου πρέπει να έζησαν καιρό μαζί.

*Τελικά όχι, η Άντζελα Φάρα δεν είναι η μητέρα της Βίκης Μπάρκουλη. Εγκαταλείπω την προσπάθεια, μάλλον θα μείνει χωρίς πλήρη αισθηματική βιογραφία ο Ανδρέας :)
Μια σχέση για την οποία όπως λέγεται είχε γίνει σάλος ήταν αυτή με την έφηβη στα mid- 60s (μετέπειτα γνωστή κοσμικο) Ματουλα. Το παρακάτω δημοσίευμα βάζει ίσως λίγο σε κάποια "τάξη" τον αισθηματικό βιο του Μπαρκουλη
https://www.thetoc.gr/people-style/...simes-pou-perasan-apo-tin-polutaraxi-zwi-tou/
 

Για χρόνια ήταν θιασάρχης στο θέατρο Αυλαία στο Πασαλιμάνι. Το πατρικό μου ήταν 5 λεπτά απο το συγκεκριμένο θέατρο. Τελευταία φορά την είχα δεί κάπου το 2007 ή 2008 στη πλατεία Κοραή με πολύ γνωστές προσωπικότητες και επιχειρηματίες του Πειραιά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Απόσπασμα συνέντευξης της ηθοποιού Χαριτίνης Καρόλου. Την πάτησε κι αυτή ως εγγυήτρια δανείου όπως δυστυχώς πολλοί άνθρωποι. Αφού όμως η υπόθεση έχει τελεσιδικήσει και της πήρε το σπίτι "γνωστός κωμικός", κατά τη γνώμη μου έπρεπε να πει και ποιος είναι. Όπως επίσης έπρεπε να πει και το όνομα του θιασάρχη που της έκλεισε ραντεβού σε γκαρσονιέρα. Καταλαβαίνω οτι πιθανόν να έχει πεθάνει, αλλά κάποτε πρέπει να αποδίδονται τα του Καίσαρος. Θα μου πείτε πως υπάρχουν κι οι μηνύσεις από συγγενείς κι άντε να αποδείξει η Χαριτίνη οτι όντως της έκλεισε ραντεβού σε γκαρσονιέρα. Σωστό κι αυτό.
 
Απόσπασμα συνέντευξης της ηθοποιού Χαριτίνης Καρόλου. Την πάτησε κι αυτή ως εγγυήτρια δανείου όπως δυστυχώς πολλοί άνθρωποι. Αφού όμως η υπόθεση έχει τελεσιδικήσει και της πήρε το σπίτι "γνωστός κωμικός", κατά τη γνώμη μου έπρεπε να πει και ποιος είναι. Όπως επίσης έπρεπε να πει και το όνομα του θιασάρχη που της έκλεισε ραντεβού σε γκαρσονιέρα. Καταλαβαίνω οτι πιθανόν να έχει πεθάνει, αλλά κάποτε πρέπει να αποδίδονται τα του Καίσαρος. Θα μου πείτε πως υπάρχουν κι οι μηνύσεις από συγγενείς κι άντε να αποδείξει η Χαριτίνη οτι όντως της έκλεισε ραντεβού σε γκαρσονιέρα. Σωστό κι αυτό.
Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις ΑΛΛΑ σε κάθε περίπτωση δεν μπαίνουμε εγγυητές σε δάνεια άλλων
 
την θυμηθηκα με αφορμη το ποστ για τη βαθμολογια,εχουμε νεα για την κυρια λιλη ντερτιμα;
 
Σπύρος Φωκάς


:(
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτό το αρθράκι θα μου είχε αρέσει περισσότερα αν δεν έγραφε τόσες φορές ότι ο τύπος είναι υποψήφιος δήμαρχος Νεμέας, πράγμα τελείως άσχετο με τη συγκεκριμένη πράξη. Τώρα μου δίνει εντύπωση προεκλογικής προπαγάνδας. Άλλωστε η βοήθεια προς ένα φίλο θα έπρεπε να είναι κάτι που να μένει μεταξύ τους, όχι να διαφημίζεται για να μάθουμε ότι ο υποψήφιος δήμαρχος δεν ξεχνά τους φίλους του
 
Είδατε Γιαννάκη Παπαμιχαήλ χτες στο just the two of us;
 

Μια πολύ ενδιαφέρουσα συνέντευξη της Αιμιλίας Υψηλάντη
 
Θα μου πείτε πως υπάρχουν κι οι μηνύσεις από συγγενείς κι άντε να αποδείξει η Χαριτίνη οτι όντως της έκλεισε ραντεβού σε γκαρσονιέρα. Σωστό κι αυτό.
Μάλλον φοβάται τις μηνύσεις και άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Άσε που η δικαιοσύνη στην Ελλάδα είναι αλα καρτ.
 
Χαλάλι της δεύτερη δεν υπάρχει! Μας εύχομαι όλοι έτσι να είμαστε στα ενενήντα
Συμπληρωσε τα 90 εαν και εφοσον δεν κρυβει δυο - τρια χρονακια. Οποιος θυμαται την ιστορια με την παραποιημενη ταυτοτητα της Ζωζως και τα...δυο χρονια διαφορα απο τον Αλεξανδρο Ωναση, καταλαβαινει τι εννοω...
 
Συμπληρωσε τα 90 εαν και εφοσον δεν κρυβει δυο - τρια χρονακια. Οποιος θυμαται την ιστορια με την παραποιημενη ταυτοτητα της Ζωζως και τα...δυο χρονια διαφορα απο τον Αλεξανδρο Ωναση, καταλαβαινει τι εννοω...
92 ετών( αν είναι τόσο) ένας άνθρωπος καταπέφτει πολύ , η ζωή είναι φαινόμενο .
 
Πίσω
Μπλουζα