Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

Δεν θυμάμαι αν το έχω ξαναρωτήσει, αλλά ξέρει κάποιος τι απέγινε ο ηθοποιός Λευτέρης Ελευθεριάδης ; έπαιζε στις ταινίες "καταναλωτική κοινωνία" και οι "Χούλιγκανς"...
 
RIO είπε:
Δεν θυμάμαι αν το έχω ξαναρωτήσει, αλλά ξέρει κάποιος τι απέγινε ο ηθοποιός Λευτέρης Ελευθεριάδης ; έπαιζε στις ταινίες "καταναλωτική κοινωνία" και οι "Χούλιγκανς"...
Τελευταια - αρχες 2013- επιμελουνταν (τα κειμενα) και παρουσιαζε στην πρωην ΕΤ3 την σειρα "Τα αδέλφια μου οι άνθρωποι".

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ για τη απάντηση Nemo... :)
 
Eυχαριστω για την διορθωση Serafeim .

Mου διεφυγε .

Παρακαλω τους Mods να γινει delete το παρων οπως και η ποιο πανω διπλοεγραφη/reply μου για να μειωθει ο "θορυβος" στα περιεχομενα του forum
 
video80 είπε:
Την καλησπέρα μου στο thread ,μετά απο ψάξιμο στο διαδίκτιο έμαθα δυστιχός οτι εδω και 5 χρόνια είχε πεθάνει η ηθοποιός Αθηνά Μερτύρη και θα είθελα να σας ρωτησω για οποιον ξέρει η Ζωη Βουδούρη άραγε ζεί? Μέχρι πριν 1 χρονο ζούσε σε ένα διαμέρισμα στο Νέο κόσμο συμφονα με ένα άρθρο που διάβασα.
Η Ζωή Βουδούρη ζεί και είναι σήμερα 96 ετών σύμφωνα με ημερολόγιο της ένωσης συνταξιούχων ηθοποιών που είχε την ευγενή καλοσύνη να μου στείλει ο ηθοποιός Ελπιδοφόρος Γκότσης (και ο οποίος όπως μου είπε είναι στην διάθεση μας για οποιαδήποτε πληροφορία). Εδώ το σχετικό φύλλο του ημερολογίου:

img767.jpg
 
Δυστυχώς έχω νεότερα για την ηθοποιό Ζωή Βουδούρη.[edit] παρακαλώ για τέτοιες ειδήσεις, να δίνετε πηγές.[/edit] Ήταν έστω και από τους μικρούς της ρόλους μια πραγματικά άξια ηθοποιός και άνθρωπος αν λογαριάσουμε οτι από μικρή είχε ασχοληθεί με το θέατρο... Πατέρας της ήταν ο ηθοποιός Δημήτριος Βουδούρης γνωστός ως "Ο κύριος συνάδελφος" στο Λατέρνα - Φτώχεια και φιλότιμο" που έπαιζε το βιολί για όσους το θυμούνται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nick είπε:
[edit] παρακαλώ για τέτοιες ειδήσεις, να δίνετε πηγές.[/edit]
Όχι δυστυχώς δεν είναι φήμη. Μου το είπε ο ίδιος ο Πρόεδρος της ένωσης Συνταξιούχων ηθοποιών Ελπιδοφόρος Γκότσης.

Αν γίνεται να ενημερωθεί και στην retro db. Με ημερομηνία γέννησης 1917 και θανάτου το 2013.
 
Ok, Nick, έτσι μπορεί να μείνει! :)

Θα ενημερώσω τη RetroDB αργότερα - ευχαριστούμε.

[edit] Ενημερώθηκε....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nick είπε:
Όχι δυστυχώς δεν είναι φήμη. Μου το είπε ο ίδιος ο Πρόεδρος της ένωσης Συνταξιούχων ηθοποιών Ελπιδοφόρος Γκότσης.Αν γίνεται να ενημερωθεί και στην retro db. Με ημερομηνία γέννησης 1917 και θανάτου το 2013.
Αν στο είπε ο Ελπιδοφόρος Γκότσης, τότε γιατί δεν υπάρχει καμιά πληροφορία για το θάνατο της Ζωής Βουδούρη στο ίντερνετ;;; Φεύγουν σπουδαίοι άνθρωποι του θεάτρου και του σινεμά και δεν μαθαίνουμε τίποτα. Και δεν λένε και τα κανάλια τίποτα. Αλήθεια, πότε πέθανε;;;
 
Tassoulis είπε:
Αν στο είπε ο Ελπιδοφόρος Γκότσης, τότε γιατί δεν υπάρχει καμιά πληροφορία για το θάνατο της Ζωής Βουδούρη στο ίντερνετ;;; Αλήθεια, πότε πέθανε;;;
Όπως μου είπε ο ίδιος ο κ. Γκότσης πέθανε το Πάσχα και η τηλεόραση δεν είπε τίποτα για τον θάνατο της μιας και κατά τα λεγόμενα του δεν ήταν και πολύ γνωστή στον κόσμο. Από την άλλη πλευρά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να τα γράφει όλα το ίντερνετ.
 
Ξέρει κανείς τίποτα για την ηθοποιό Ακτή Δρινή που την είχαμε δει και σε κάποια επεισόδια του Ρετιρέ?
 
Nέα δοκιμασία για τη Μαίρη Χρονοπούλου:http://www.espressonews.gr/%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%BF/%CF%81%CE%B5%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B1%CE%B6/122947/%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%B4%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7-%CF%87%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CF%80%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%BF%CF%85
 
6 Νοεμβριου σημερα και γενεθλια για τη Μαρθα Καραγιαννη.

Χρονια της πολλα!
 
Ωραία, αλλά δηλαδή πόσων χρονών "απέγινε" η Μάρθα; :biglaugh:
 
Όσο και να έγινε, Χρόνια της Πολλά & Καλά. Θα τη θυμόμαστε πάντα ως τη Καραγιάννη μέσα από τις ελληνικές ταινίες (δηλαδή νέα & ωραία).
 
Πίσω
Μπλουζα