Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

tonytony είπε:
Παλιό αλλά αξιόλογο νομίζω το απόσπασμα , για τον πιο γνωστό "μάγκα" του Ελληνικού Κινηματογράφου. Ημερομηνία : 24 Αυγούστου 1972 


218.jpg
Προβολή συνημμένου 114452
Πολύ ενδιαφέρον. Όμως που είναι το άρθρο της σελ 9 που παραπέμπει;;;
 
Tassoulis είπε:
Πολύ ενδιαφέρον. Όμως που είναι το άρθρο της σελ 9 που παραπέμπει;;;
Όπως ίσως ξέρεις δεν μου επιτρέπεται να ποστάρω ολόκληρα άρθρα βάσει των κανονισμών του φόρουμ...
 
Η είδηση πάντως, φάινεται ότι βρήκε απροετοίμαστο το έντυπο : όλα τα κλισέ είναι στραβοτοποθετημένα και στραβοτυπωμένα, ακόμα και όλη η διατύπωση και η αισθητική της αναγγελίας δείχνουν ότι ήταν...Αύγουστος, μήνας αδειών !
 
9569874175640436361.jpg


Σε κέντρο αποκατάστασης βρίσκεται από χθες ο Αντρέας Μπάρκουλης με την ελπίδα ότι θα καταφέρει να ξαναπερπατήσει. Η σύζυγός του, Μαίρη Μπάρκουλη, ξεσπά μπροστά στον φακό, για όλους αυτούς που είχε βοηθήσει ο Αντρέας Μπαρκουλης και τώρα του γυρίζουν την πλάτη:

«Δεν πιστεύω πια στους ανθρώπους. Ζώντας τόσα χρόνια δίπλα στον Αντρέα τον Μπάρκουλη και εισπράτωντας κι εγώ αυτή την αδιαφορία, δεν πιστεύω πια στους ανθρώπους κι έτσι ζω κι εγώ καλύτερα. Είναι ντροπή να λέγονται άνθρωποι. Είναι ντροπή. Όλοι οι άνθρωποι με αφήνουν παγερά αδιάφορη. Όλοι αυτοί που κάθονται στον καναπέ τους και το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να κρίνουν χωρίς να έχουν καν δει ούτε το σπίτι μου ούτε τον Αντρέα, ούτε το παιδί μου, δεν με ενφιάφερει, μπορούν να συνεχίζουν να κάνουν οτιδήποτε. Δεν με απασχολεί και δεν με αγγίζει».

ΠΗΓΗ: Zappit.gr
 
Πολύ κρίμα για τον Μπάρκουλη. Επί πόσα χρόνια ταλαιπωρείται από διάφορα προβλήματα...
 
Ο Χρήστος Πολίτης σε πρόσφατη φωτογραφία(Από το Facebook του Νίκου Νικόλιζα): 10155002_10204129950182600_3499645610919677119_n.jpg
 
[edit] Από τη στιγμή που δεν αναγράφεται η πηγή της πληροφορίας τότε αυτή διαγράφεται. Διαβάστε τις οδηγίες σχετικά με τις συγκεκριμένες αναρτήσεις εδώ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπερα! Ειμαι νεο μελος κ καταρχην θελω να πω οτι ειστε ολοι καταπληκτικοι. Ο Αγης Γυφτοπουλος, ασχολειται και με τη μουσικη? Τον ειχα ψαξει κ εγω στο facebook, γιατι μου αρεσε τρομερα η ταινια "Φυλακες ανηλικων". Βρηκα μονο εναν κυριο που μου τον θυμιζει αρκετα, και ηταν μεσα σ ενα studio.....
 
Ντομινό 9/2/1978, κάτω αριστερά η είδηση του θανάτου της της Χάρης Λουκέα.

1978 02-09 t1042p029 πολιτου παπαγιαννοπουλος σκοτωθ λουκεα κουρκουλος ντομινο.jpg
 
kostas-koti είπε:
Καλησπερα! Ειμαι νεο μελος κ καταρχην θελω να πω οτι ειστε ολοι καταπληκτικοι. Ο Αγης Γυφτοπουλος, ασχολειται και με τη μουσικη? Τον ειχα ψαξει κ εγω στο facebook, γιατι μου αρεσε τρομερα η ταινια "Φυλακες ανηλικων". Βρηκα μονο εναν κυριο που μου τον θυμιζει αρκετα, και ηταν μεσα σ ενα studio.....

Καλωςηρθες!

Ο Αγης Γυφτοπουλος ειναι οντως αυτος π βρηκες στο fb.

Ασχολειτο/ται και με τη μουσικη,ειχαν την ομαδα D.N.A. απο τα αρχικα των ονοματων τους,μαζι με αλλα 2 ατομα.

Στις φυλακες ανηλικων μουσικη εχει γραψει ο Κατσαρος,

ο Γυφτοπουλος και οι D.N.A. εχουν γραψει μουσικη σε αλλες ταινιες.
 
Δυστυχως δεν βρισκεται πια στη ζωη ο πατερας του, ο Λευτερης Γυφτοπουλος,εφυγε,οπως μου ειπε ο Αγης, το καλοκαιρι του 2013
 
Απόψε στα καρντάσιανς καλεσμένος ο Κώστας Γκουσκούνης
 
vanessa είπε:
Για γυναικα της ηλικιας της ειναι καλοδιατηρημενη και πολυ ομορφη!

Για να μην πω οτι τωρα μου αρεσει περισσοτερο απο την εποχη που επαιζε στον Αγνωστο πολεμο....
 
Στη βικιπέδια αναφέρεται στους υπεραιωνόβιους ο ηθοποιός Γιάννης Μπέρτος, που γεννήθηκε το 1903. Όμως δεν πρέπει να ζει, καθώς το δημοτολόγιο δεν δίνει καμιά εγγραφή γι' αυτόν (ευτυχώς αναφέρει το όνομα πατρός του Μπέρτου ο Θόδωρος Έξαρχος στην εγκυκλοπαίδειά του και μπόρεσα να ψάξω στο δημοτολόγιο). Επίσης, στην ίδια κατηγορία, η βικιπέδια αναφέρει και τον ηθοποιό Κώστα Σαντοριναίο που γεννήθηκε το 1909. Ζει αυτός;;; Να προσθέσω ότι λανθασμένα η βικιπέδια έχει στους υπεραιωνόβιους τη Νίτσα Τσαγανέα. Όπως μου έχει πει η εγγονή της, η Μαριαλένα Οικονομίδου, η Νίτσα Τσαγανέα πέθανε 30/4/2001 στα 95 της και πάντα της άρεσε να δηλώνει μεγαλύτερη. Οι εφημερίδες και τα δημοσιεύματα στο ίντερνετ λένε 2002 κι ένας Θεός ξέρει πώς γράφτηκε αυτή η ανακρίβεια που μέχρι κι εμένα μπέρδεψε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αφιέρωση στο Μάνο Κατράκη όταν έφυγε από τη ζωή: 20141109_140948.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα