Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
''έφυγε'' ο ηθοποιός Βασίλης Πολίτης

πηγή: εφημερίδα ''TO BHMA''

https://www.tovima.gr/2019/07/15/society/pethane-o-ithopoios-vasilis-politis/
Είχε γεννηθεί στην Αθήνα το 1938. Το έμαθα χτες λίγο μετά τις 12 το βράδυ από τη φεϊσμπουκική σελίδα "Ηθοποιός σημαίνει Φως" που το ανακοίνωσε. Πολύ χαρακτηριστική φυσιογνωμία. Καλό του ταξίδι...
 
Μια αρκετά ενδιαφέρουσα συνέντευξη του γόη των '80s Νίκου Παπαδόπουλου στην εκπομπή Αλήθειες με τη Ζήνα του 2015. Από το 1:01:50 περίπου μέχρι το τέλος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η πιο δημοφιλής μάνα του ελληνικού κινηματογράφου, η Ελένη Ζαφειρίου, σε μια συνέντευξή της το 1997 που ήταν 81 ετών

 
Καλησπέρα φίλοι μου!!!!
Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως έχει κάνεις καμιά παραπάνω πληροφορία από ότι στο διαδίκτυο
για το τι απέγινε η Μαριλή Τσοπανέλλη απ το έργο Εξόριστος στη Κεντρική Λεωφόρο...
(εκτός το ότι ζει μόνιμα στη Μύκονο)
Αν έχει συμμετάσχει σε άλλο έργο έκτος από τα άλλα δυο που υπάρχουν στο imdb
Και γενικά γιατί δεν ξαναείδαμε αυτή την γοητευτική γυναίκα στην τηλεόραση 
Με συγχωρείτε αν έχει απαντηθεί το ερώτημα μου και δεν το πρόσεξα...
οποιαδήποτε πληροφορία θα μου έφτιαχνε τη μέρα
έχω λίγο καιρό που είδα την ταινία και έμεινα έκπληκτος απ την ομορφιά της
Ευχαριστώ προκαταβολικά φίλοι μου!!!
 
H παλιά ηθοποιός Ανθή Γούναρη που είχαμε χρόνια να δούμε, σε ρόλο ψυχολόγου (!!!) στο βίντεοκλιπ του γιού της, του πασίγνωστου δηλαδή ράπερ Μιθριδάτη ( Ημισκούμπρια) 

 
μην σε ακούσει καραπιπερίμ ο Μιθριδάτης να τον λες ράπερ γιατί θα  βγάλει ...φλούμπες!Χιπ χοπ είναι. Μάλιστα ένας στίχος του λέει:Το χιπ χοπ είναι αλήθεια, είναι μίσος, είναι αγάπη Δεν είναι τα βρωμόλογα απ το στόμα του α@@@@@.
 
μην σε ακούσει καραπιπερίμ ο Μιθριδάτης να τον λες ράπερ γιατί θα  βγάλει ...φλούμπες!Χιπ χοπ είναι. Μάλιστα ένας στίχος του λέει:Το χιπ χοπ είναι αλήθεια, είναι μίσος, είναι αγάπη Δεν είναι τα βρωμόλογα απ το στόμα του α@@@@@.
Ε, όχι δα. Ο ίδιος λέει οτι είναι ράπερ ( και σωστά αφού είναι!) ενδεικτικά γιατί βαριέμαι να ψάχνω:

Νέος μελαμψός, επώνυμος ραπέρεμφανίσιμος highlander σαν τον Christoph Lambertζητώ κυρία ώριμη και κωλοπετσωμένηλογοδοσμένη, παντρεμένη μα και χωρισμένη... ( Ζητώ κυρία ώριμη )

ή το 

Άραγε θα μ' αγαπούσες και για μένα θα μιλούσεςαν δεν ήμουνα ραπέρ και στις ρίμες εξπέραν είχα δυο σωφέρ και αυθεντικό βερμέραν είχα ένα jet και ήμουν στο jet setαν είχα ένα κανάλι και έτρεχα σε ράλιαν είχα ιστιοφόρο και δεν πλήρωνα φόροχορηγούσα κόμματα και πάταγα σε πτώματαήμουν στο χρηματιστήριο κι είχα φράγκα σε πλυντήριοαν ήμουν trendy boy με μαλλί να δίνει μπόιΜοδάτος teenager και όχι rapper με pager  ( Αν ήσουν άλλος ) 

και δεκάδες άλλα που δε θυμάμαι τώρα, ο Μιθριδάτης δεν άνηκε ποτέ στη "σέχτα" του " βάλτου" για να κάνει τέτοιους χαζούς διαχωρισμούς. 
 
Πίσω
Μπλουζα