Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

Ένα μεγάλο μπράβο στον Κύριο Κακούρη που αποχώρησε από το Εθνικό Θέατρο , ας μην το χαρακτηρίσω αλλιώς γιατί θα φάω μπαν από το φόρουμ . Άλλωστε τις εμπειρίες μου στο Εθνικό Θέατρο , όντας θαυμάστρια ηθοποιών και θεατρόφιλη , τις έχω αφηγηθεί σε άλλη θεματική ενότητα εδώ μέσα .
 
Ένα μεγάλο μπράβο στον Κύριο Κακούρη που αποχώρησε από το Εθνικό Θέατρο , ας μην το χαρακτηρίσω αλλιώς γιατί θα φάω μπαν από το φόρουμ . Άλλωστε τις εμπειρίες μου στο Εθνικό Θέατρο , όντας θαυμάστρια ηθοποιών και θεατρόφιλη , τις έχω αφηγηθεί σε άλλη θεματική ενότητα εδώ μέσα .
A τόσο αγαστες οι συνεργασίες
 
Καλή χρονιά σε όλους και όλες. Ποιος είναι ο συμπαθής κυριούλης της φωτό, που έχει παίξει και στη διαφήμιση για το λάδι "Σπιτικό", λέγοντας τη φράση "Έλα παππού να σου δείξω το σπιτικό σου";;; Τον συναντάμε στον Αλεπού, αλλά και σε επεισόδιο της σειράς "Της Ελλάδος τα παιδιά" απ' όπου και η φωτό. Έχει παίξει και σε άλλες σειρές βεβαία, σε μικρούς ρόλους.

Who is he.jpg
 
δεν ειμαι σιγουρος γιατι αποχωρησε ,αν ξερει κανεις παρακαλω
Πιέστηκε πολύ και αποχωρησε
Έκανε μια ανάρτηση στο λογαριασμό του στο instagram κι μετά τη διέγραψε...

 
Έκανε μια ανάρτηση στο λογαριασμό του στο instagram κι μετά τη διέγραψε...

Πιστεύω ότι πιέστηκε πάρα, παρά πολύ και αντέδρασε έτσι, εδώ και δύο μήνες περίπου ήταν αφοσιωμένος σε αυτόν τον ρολο
 
Ε όχι θα διαφωνήσω όλα με μέτρο δεν είσαι εκεί για να υπηρετεις αποκλειστικά το όραμα του σκηνοθέτη, χρειάζεται και η δική σου προσωπικότητα και ματια . Αν δεν περνάς καλά ποιος ο λόγος να καθεσαι; πρώτα η ψυχική μας υγεία και ναι στο θέατρο πρέπει να υπάρχει δημοκρατία αρκεί να μην γίνεται ασυδοσία.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Συγνώμη αλλά αν πρόσεξα καλά τη φωτό...ο Ληρ, σε αυτήν την παράσταση, φοράει φιδίσιο γκρί λαμέ κουστούμι κι μπορντώ γυαλιστερό πουκάμισο;;;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Συγνώμη αλλά αν πρόσεξα καλά τη φωτό...ο Ληρ, σε αυτήν την παράσταση, φοράει φιδίσιο γκρί λαμέ κουστούμι κι μπορντώ γυαλιστερό πουκάμισο;;;
Ναι είναι η νεα μόδα του θεάτρου παντού παίρνεις νέα στοιχεία της δικής μας καθημερινότητας και τα βάζεις στον Αισχύλο, στον Αριστοφάνη και στον Σαίξπηρ και στον Μολιέρο. Έχουν ανάγκη δηλ.τετοιοι κλασσικοί συγγραφείς, τετοια φωτεινα μυαλα να τους ξαναδημιουργησουμε εμείς.
 
ολα για μενα εχουν ενα οριο αφενος
αφετερου αυτο δεν ηταν ο βασιλιας ληρ
με το μερος του κυριου κακουρη ειμαι και εγω στανταρ
Τι νεωτερισμοι είναι αυτοί στο ελληνικό θέατρο δείτε τι έγινε φέτος στην Επίδαυρο το καλοκαίρι. Έχω δει και γω κάτι παραστάσεις άστα να πάνε. Θα τα ενέκρινε όλα αυτά ο Κάρολος Κουν;
 
Καλή χρονιά σε όλους και όλες. Ποιος είναι ο συμπαθής κυριούλης της φωτό, που έχει παίξει και στη διαφήμιση για το λάδι "Σπιτικό", λέγοντας τη φράση "Έλα παππού να σου δείξω το σπιτικό σου";;; Τον συναντάμε στον Αλεπού, αλλά και σε επεισόδιο της σειράς "Της Ελλάδος τα παιδιά" απ' όπου και η φωτό. Έχει παίξει και σε άλλες σειρές βεβαία, σε μικρούς ρόλους.

Προβολή συνημμένου 271016
Το ονομα του ειναι Κωστας Γκοτσινος.Συμμετυχε στην τηλεοπτικη σειρα Εμεις και Εμεις στο ρολο του κυριου Αγαμεμνονα.
 
ολα για μενα εχουν ενα οριο αφενος
αφετερου αυτο δεν ηταν ο βασιλιας ληρ
με το μερος του κυριου κακουρη ειμαι και εγω στανταρ
Τι νεωτερισμοι είναι αυτοί στο ελληνικό θέατρο δείτε τι έγινε φέτος στην Επίδαυρο το καλοκαίρι. Έχω δει και γω κάτι παραστάσεις άστα να πάνε. Θα τα ενέκρινε όλα αυτά ο Κάρολος Κουν;
Έβλεπα από το επίσημο site του Εθνικού το Βασιλιά Λήρ του Βεάκη. Μινωτής, Κατράκης, Βόκοβιτς, Παπαγιαννόπουλος, Κωτσόπουλος, Γληνός, Χατζίσκος, Ροζάν, Δεληγιάννης κ.α. κι κόρες οι Παξινού, Μανωλίδου, Παπαδάκη. Σκηνοθεσία Ροντήρης. Εθνική Ελλάδος. Σε αυτήν την παράσταση είχε υποκλιθεί ο Laurence Olivier κι είχε τη φωτογραφία του Βεάκη ως Ληρ, μονίμως, στα καμαρίνια του. Αδυνατώ ακόμη κι σαν σκέψη, να φανταστώ το Βεάκη (αλλά κι οποιονδήποτε άλλο ηθοποιό της τότε παραγωγής) με ρούχα "νεοτερισμού" που δεν συνάδουν στην εποχή του έργου. Τα έργα δεν πρέπει να "πειράζονται". Γνώμη μου...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα