Ένα ακόμα τεύχος

Αυριοπρωι θα το εχετε. 20 σελιδες μεινανε και μετα cropping
 
Μου εφαγε κατι παραπανω σε χρονο γιατι ειχα τρεξιμο στη δουλεια αλλα αξιζει. Παρεπιπτωντως, χρωσταω κατι παλια νουμερα, δεν τα ξεχασα απλα ειναι στη σειρα...
 
Thanks MIKO63

Τωρα θα αργησω περιπου εξι μερες να ξανασκαναρω γιατι φευγω παλι κρητη συνεχομενα δρομολογια. Απο τις 20 και μετα ομως παλι στον αγωνα!

MIKO63 αυτη τη φορα το πετυχα με την A1200 !!!
 
Ευχαριστούμε Ιάκωβε να σε καλά!
 
Ερωτηση: στην Αθηνα εχω σταμπαρει ενα μαγαζι στη Μποταση που εχει κατι παλαια τευχη του Πιξελ αλλα δεν πουλαει και σημερα που περασα τα ειχε βγαλει και απο τη βιτρινα. Ξερει κανεις τιποτα? Εχετε δει ποιο λεω? Ενα με παιχνιδια για κονσολες.

Μολις τελειωσα να διαβαζω το review "Shadow of the Beast" Amiga Version. Παιδια διαβαστε το γιατι ΑΞΙΖΕΙ.

Σε αυτο το φορουμ κυκλοφορουν ταλεντα που εκπλησσουν. Μετανιωνω που εχασα την συναντηση. Υπαρχει στο προγραμμα επομενη?

Και η κακοτυχια μου συνεχιζει... παλιοκαιρος στο δυτικο Αιγαιο και εγω στο πλοιο...

Και ευτυχως που εχω αυτο το μερος για να γραφω γιατι αλλιως ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κάποιος πρέπει να του δώσει ένσημα του ανθρώπου για τη δουλειά που κάνει :worship:
 
Ναι το "software center" στην μποταση λες.

Tα "μηνυματα" κοποις κτωνται. :D
 
Ξερεις μηπως τι τα εκανε τα τευχη που ειχε? Ο υπαλληλος ειπε οτι μαλλον τα πουλησε, πραγμα παραξενο γιατι παλαιοτερα ο ιδιοκτητης μου ειχε πει οτι δεν ειναι προς πωληση
 
Δεν νομιζω για πωληση πρεπει να τα ειχε .

Παντως μην μασας συνεχισε ευθεια στην γωνια κανε αριστερα και λιγο πιο πανω ειναι το ELX ,εχει και αυτο Pixel. :D
 
Ιάκωβε με κάνεις και νιώθω σαν σκουριασμένη μηχανή που του τελείωσαν οι μπαταρίες.....Έχω ήδη σκανάρει το μισό τεύχος του Pixel No 40 και τον τελευταίο καιρό με τόσα πράγματα στο κεφάλι μου δεν έχω το κουράγιο ούτε το καπάκι να σηκώσω..Θα κάνω μια προσπάθεια αυτή την εβδομάδα.
 
...Ιάκωβε, σπουδαία δουλειά για άλλη μία φορά. Μπράβο !! :)
 
Αν διαβασεις το τευχος το αφιερωσα στα παιδια του ELX που ειναι παντα ευγενεστατοι και εξυπηρετικοι. Εχουνε ενα Pixel νο.1 αλλα δεν το πουλανε!

Παντως θελει θαρρος να κανεις εμποριο σε ενα ειδος τοσο εξεζητημενο οπως οι κλασσικοι υπολογιστες

Για το επομενο τευχος λεω να γυρισω παλι στα νουμερα του 1992 αυτα με την κολλα στη ραχη. Ειναι πιο ζορικα αλλα δεν βλεπω να κυκλοφορουν πολλα και ειναι κριμα γιατι εχουν πολυ ενδιαφερον (και μερικα απο τα καλυτερα ευθυμογραφηματα που εχω δει σε εντυπο!!!)

AKMAKAS χαλαρωσε και μην ζοριζεσαι. Εχεις κανει ηδη παρα πολλα. Λογικο ειναι εμεις λογω υποχρεωσεων να μην "αδειαζουμε" να περναμε συνεχομενα 2-3 ωρες μπροστα απο τον υπολογιστη για ενα αξιοπρεπες σκαναρισμα. Εγω ξεκιναω πολλα τευχη ταυτοχρονα για να τα διαβαζω παραλληλα, και αυτο με καθυστερει.

Παρεπιπτοντως, παλαιοτερα ειχε δημοσιευθει εδω ενα ομορφο εξωφυλλο για το δισκακι με τα τευχη. Τι θα λεγατε οταν τελειωσει το σκαναρισμα να μεζεψουμε χρηματα και να δωσουμε το υλικο σε επαγγελματια να το οργανωσει κατω απο καποιο λογισμικο σε ενα επαγγελματικα σχεδιασμενο περιβαλλον με εξωφυλλα,θηκες κλτ?
 
Για να μην ξεφεύγουμε Ιάκωβε από το ιερό thread κάνε μια βόλτα εδώ να τα πούμε καλύτερα!
 
Το τεύχος του Pixel Νο 40 είναι έτοιμο..

pixel0qc7.jpg


Pixel No 40 Ιανουάριος 1988


Καλό διάβασμα!!!


 
Ευχαριστούμε μεσιέ Akmakas... και ευχαριστουμε και τον Ιάκοβο για την θαραλέα προσπάθια στα "Σκληρά" εξωφυλλα.
 
Πίσω
Μπλουζα