Έρικ Καστέλ - Ο Σταρ της Μπάρτσα

Ο Ερικ Καστέλ, μου άρεσε λιγότερο από τις υπόλοιπες σειρές (Camelot 3000 και Storm)...

Προβολή συνημμένου 173931

Προβολή συνημμένου 173932
Ενώ είχα σκανάρει το εξώφυλλο του #8 για το retromaniax, πλέον το τεύχος, δεν μπορώ να το εντοπίσω στη συλλογή μου... :(

Μιλάμε για σοβαρό μυστήριο, αφού ούτε πετάω, ούτε δανείζω, ούτε πουλάω τεύχη...

Damn!
 
θυμάμαι ένα απόγευμα Κυριακής (τότε που πρωτοείχαν βγεί οι ιστορίες του Ερίκ Καστέλ) είχα φάει τους δικούς μου να πάμε βόλτα και να μου πάρουν το τεύχος που είχε βγεί.Τελικά επέστρεψα με 3 τεύχη από... Μάχη,Κράνος,Τάνκς και Σούπερμπόι οπότε η αναζήτηση για Ερίκ Καστέλ έληξε άδοξα
 
απορία μου: η star comics μόνο τον Eric Castel,Camelot 3000 και Storm ειχε κυκλοφορήσει από τιτλους?γιατί μόνο αυτά γνωρίζω δεν ξέρω αν μου διαφεύγει κάποιος άλλος τίτλος
 
Αυτά είχε κυκλοφορήσει, και μάλιστα ήταν υπεραρκετά, αφού κυκλοφορούσαν μαζί και οι 3 τίτλοι...
Βάλε και στο πλάνο ότι ήταν πανάκριβα, οπότε αναγκαστικά επέλεγες ποιόν τίτλο θα αγοράσεις...
 
Ίσως είναι λίγο παράξενο (ελπίζω όχι offtopic), αλλά ο σύγχρονος σπουδαίος ποδοσφαιριστής της Μπαρτσελόνα Lionel Messi πήρε επίσης μεταγραφή για την Παρί Σεν Ζερμέν κατ' αντιστοιχία με τον Eric Castel.
 
Πίσω
Μπλουζα