Ήρθε το DiVIDE+ !!!!!!

Γεια σε όλους :cool:

Ενδιαφέρομαι και εγώ για το δεύτερο μου Divide+ .

(σε αυτό που έχω δεν έχω πετύχει ακόμα συμβατή CF και δεν συζητάω να το στείλω πίσω)
 
johnrebel είπε:
Γεια σε όλους :cool: Ενδιαφέρομαι και εγώ για το δεύτερο μου Divide+ .

(σε αυτό που έχω δεν έχω πετύχει ακόμα συμβατή CF και δεν συζητάω να το στείλω πίσω)
Δυστυχώς μάλλον άργησες...και εμείς αυτά που διάβασες στα προηγούμενα ποστ ότι πήραμε...βγήκαν το πρωί διαθέσιμα και το βράδυ ήταν sold out το site.

Πάντως αν ήδη έχεις ένα και δεν βρίσκεις cf μπορείς να αγοράσεις απλά μια κάρτα cf από το site του τύπου που τα πουλάει, αυτές είναι 100% συμβατές απ'όσο ξέρω
 
johnrebel είπε:
Γεια σε όλους :cool: Ενδιαφέρομαι και εγώ για το δεύτερο μου Divide+ .

(σε αυτό που έχω δεν έχω πετύχει ακόμα συμβατή CF και δεν συζητάω να το στείλω πίσω)
Divide+ έχεις ή απλό Divide?

Kingston 512 δοσκίμασες? Γι'αυτό συνήθως είναι καλό να παίρνεις CF από την ίδια πηγή που πήρες το Divide για να μην έχεις τέτοια προβλήματα.
 
Εγώ μόλις το πλήρωσα κι' όλας...

Λογικά θα μου το στείλει σύντομα!!! :)
 
Divide+ έχω, απλά όλες οι CF που έχω είναι πάνω από 1G και τις βλέπει μόνο με adapter IDE-CF , έτσι πρέπει να ψάξω για πιο μικρές.

Παρόλα αυτά μετρήστε με μέσα σε οποιαδήποτε μελλοντική αγορά για hardware.
 
Είπα ας ανεβάσω και ένα βιντεάκι στο youtube έστω και με crappy capturing device such as the W960i. ;-)

+2 + divIDE + Turbo Kempston Interface

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ysHMVOGMQ4U]YouTube - ZX Spectrum + DIVIDE + KEMPSTON TURBO MOUSE INTERFACE
 
Ήρθε ήρθε :bow:

κιτ βέβαια...και πόσο πολύ θέλω να το βάλω κάτω να το φτιάξω!!!

Αλλά φοβάμαι μην κάνω καμιά πατάτα....

gtsamour...έλα σου έχω δουλίτσα :D :cool:
 
Εμενα ταχυδρομηθηκαν σημερα το πρωι...αντε να δουμε

Παντως τα παιδια στα papaya ειναι πολυ ενταξει στην επικοινωνια.Αμεσοι και εξυπηρετικοι.
 
Plink είπε:
Ήρθε ήρθε :bow:
κιτ βέβαια...και πόσο πολύ θέλω να το βάλω κάτω να το φτιάξω!!!

Αλλά φοβάμαι μην κάνω καμιά πατάτα....

gtsamour...έλα σου έχω δουλίτσα :D :cool:
Την Κυριακή το βραδάκι θα περνάω από τα μέρη σου να παραδώσω και να παραλάβω :D

Την μετά από την ερχόμενη περνάω πάλι και σου παραδίδω....
 
gtsamour είπε:
Την Κυριακή το βραδάκι θα περνάω από τα μέρη σου να παραδώσω και να παραλάβω :D
Μέσα!!! Θα μιλήσουμε τηλεφωνικά για λεπτομέρειες!!!!

:thanx2:
 
Μόλις παρέλαβα το Divide+ έπειτα από σχεδόν 8 μήνες!!! Επιτέλους!!! Βέβαια δεν πρόκειται να ασχοληθώ δευτερόλεπτο, αφού η καρδιά μου πλέον είναι ολότελα δοσμένη στα δαγκωμένα μήλα :D . Αλλά τουλάχιστον δεν έχω ταχυδρομικές εκρεμμότητες.
 
Rygar είπε:
Μόλις παρέλαβα το Divide+ έπειτα από σχεδόν 8 μήνες!!! Επιτέλους!!! Βέβαια δεν πρόκειται να ασχοληθώ δευτερόλεπτο, αφού η καρδιά μου πλέον είναι ολότελα δοσμένη στα δαγκωμένα μήλα :D . Αλλά τουλάχιστον δεν έχω ταχυδρομικές εκρεμμότητες.
8 μήνες???

Με τα πόδια στο έφερε?
 
Wally είπε:
Οταν πάρω τα μήλα που περιμένω, θα φύγω μόνος μου :D

Ηλία, παίχτηκε μεγα σκηνικό. Ο πολωνός ολο έλεγε θα μου το στείλει και όλο δε μου το έστελνε, είχε και πολλά προβλήματα γιατί δεν τα προλάβαινε όλα, τον μπανάρανε και στο ΕΒΑΥ (χωρίς να το αξίζει όμως), είχαν 1 μηνα απεργία τα πολωνικά ταχυδρομεία, αλλά τελικά τελος καλό ολα καλά. Ημουν στην προσωπική λίστα του, και όχι στη λίστα του RWAPSOFTWARE....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νίκο,έχεις υποστεί σοβαρότατη Mac-ίτιδα τελικά ε ; :D
 
Αστα να πάνε! Ζω ένα δράμα :D
 
ΜΕΓΕΙΑ (επιτέλους) Το δοκίμασες να δεις αν είναι οκ?
 
Εάν βρω χρονο σημερα το βράδι, θα το δοκιμάσω τότε, ειδάλλως το ΣΚ. Ε τι στο καλό ρε Γιωργο, δε θα παίζει; Αφου είχαμε δοκιμάσει τον 128 στο δικό σου. Εχω και το 2ο Ζ80 καβάντζα. Θα παίξει, τέρμα! :D
 
Πίσω
Μπλουζα